Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Загальні Збори відділу Українського Патріярхального Т-ва в Боффало

Загальні збори кожного товариства чи організації, які відбуваються періодично, що-якийсь час (залежно від того, як велить статут), ставлять собі за мету виконати перш за все чотири основні завдання: зробити підсумок праці за час останньої каденції, критично оцінити її (працю), вибрати нові керівні органи і накреслити плян праці на майбутнє — хай і дуже загальний. Такий характер мали також і загальні збори Боффалівського відділу УПТ-ва, які відбулися в неділю, дня 1 квітня 1990 року в Українському Домі «Дніпро». Поки, однак, приступимо до обговорення названих вище завдань, подамо ще декілька інформацій формального характеру — притаманного кожним загальним зборам.

Загальні збори, про які мова в цьому дописі, відкрила голова Управи Оксана Бережницька. Розпочато їх (а згодом і закінчено) молитвою. Віддано шану тим членам, що відійшли у Божу Вічність в часі останньої каденції. Згідно із порядком нарад обрано президію для дальшого ведення загальних зборів. До президії увійшли д-р Михайло Лоза (голова) і Ірина Лаврівска (секретар). У часників загальних зборів було 33.

Коли йдеться про загальну картину праці відділу, то її чітко накреслила у своєму звіті голова Оксана Бережницька. Цю картину доповнили своїми звітами інші члени управи.

На час, коли діяла уступаюча Управа (від березня 1988 р. до квітня 1990 p.), припали великі роковини: 1000-річчя Хрещення У країни. Крім того, в тому часі, особливо в 1989 році, відбулися значучі події. Передусім Українська Католицька Церква вийшла з катакомб. Цим подіям особливо багато було присвячено уваги і відступлено часу на щонедільній радіопрограмі, яку вже восьмий рік веде відділ. Але докладніше про цю радіопрограму буде мова пізніше.

Для плянування своєї праці управа відділу відбула 14 засідань. Праця, можна сказати, прибирала різні види. Щоб краще поінформувати мирян про життя нашої Церкви, висвітлювано фільми і так: в 1988 році висвітлено фільм із життя Блаженнішого Патріярха Йосифа «В’язень Христа ради». В 1989 р. миряни мали можливість запізнатися із відео-фільмом, яким задокументовано висвячення у Львові Митрополитом-Містоблюстителем Володимиром Стернюком питомців із Торонтської Епархії. Того самого дня миряни побачили ще фільм із записом концерту на честь Тараса Шевченка з нагоди 175 роковин його народження. Концерт цей відбувся у Львові. В 1990 році висвітлено два фільми: один — з демонстрації за легалізацію Української Католицької Церкви в Україні, а другий — із свята на честь о. Маркіяна Шашкевича, яке відбулося на Білій Горі у Підлиссі.

З нагоди зустрічі президента Реґена із секретарем Комуністичної Партії СССР (тоді ще не президентом) Горбачовим у 1988 р. вислано до президента Регена 650 листівок з проханням порушити перед Горбачовим в часі зустрічі справу Української Католицької Церкви.

З метою поглиблення духовости мирян управа відділу влаштовувала поїздки до відпустових місць в Канаді — до манастиря Сестер-Служебниць в Анкестер і Отців-Студитів у Вудсток. Поїздки відбуто в 1988 і в 1989 роках (разом — чотири). В обидвох згаданих роках за ініціятивою відділу УПТ були відслужені св. Літургії за спокій душі бл.п. Патріярха Йосифа. День народження і день смерти Патріярха відмічено також і на радіопрограмі. Для придбання фондів на видатки відділу управа влаштувала по два пікніки у підзвітних роках. Всі імпрези були успішні, дякуючи зрозумінню і підтримці мирян.

Як в давніших роках, так і в двох минулих, управа (точніше: Оксана Бережницька і Зенон Боднарський при помочі збірщиків) зайнялася збіркою датків на Патріярший Фонд з успішним результатом. За 1988 рік зібрано на Патріярший Фонд $5,700. В цій сумі містяться також і датки, зложені в пам’ять покійних осіб. Крім того, управа відділу перевела ще збірку на інші цілі, а саме: на викінчення мозаїк в соборі Св. Софії в Римі ($1,700), на виховання нових священиків ($1,000), на церкву в Люрді ($320). В 1989 р. збірка на Патріярший Фонд, разом із датками в пам’ять померлих осіб, дала суму $7,997. Датки на інші цілі: на релігійні книжки для України — $1,500, на виховання нових священиків в Україні — $1,000.

У своїй праці управа керувалася засадою: лише в єдності можемо мати успіх. Тому то відділ співпрацював з усіма товариствами і організаціями нашої громади.

Звіт голови про працю відділу слід доповнити ще двома звітами: звітом скарбника і звітом адміністратора Патріярхальної радіопрограми. Згідно із звітом скарбника Михайла Курляка, стан каси відділу на день загальних зборів виносив $2,855.38.

Від грудня 1982 року відділ веде свою власну радіопрограму. Передачі відбуваються кожної неділі і тривають по півгодини. Ведення програми коштує річно приблизно $14,000. Фінансову базу для неї творять пожертви від радіослухачів, а також від деяких установ, підприємств чи організацій. Про здобуття цих фондів від самого початку існування радіопрограми дбає адміністратор Онуфрій Білоголовський. Для побудови окремих передавань віддають свій час і труд Ірина Лаврівська, Оксана Бережницька і д-р Михайло Лоза. Іноді виступають на радіопрограмі запрошені гості. З нагоди великих рокових свят, як Різдво й Великдень, виступають духовні отці із Словом Божим. Про здорову господарку радіпрограми може послужити факт, що на день загальних зборів в касі радіопрограми було $5,211.09. Примітка: Каса радіопрограми ведеться окремо від каси відділу.

Краєва Управа УПТ присилає відділові 100 примірників журналу «Патріярхат» для розпродажу. Дякуючи членам Управи — Марії Курляк, Степанові Душенкові й Оксані Бережницькій журнал дістається до рук читача.

Як в попередніх роках, так і під кінець 1988 і 1989 років, видано «Бюлетень» (2 числа). Завдання «Бюлетеню» є поінформувати мирян про працю відділу, з працею радіопрограми включно.

Як загальні збори оцінили працю відділу? Позитивно. Те саме зробила і контрольна комісія (Корнель Дзюба, Богдан Мороз, Мар’ян Борачок) і поставила внесок на винесення довір’я уступаючій Управі.

На пропозицію маєстра Мар’яна Борачка довірено керівництво відділу протягом наступних двох років тим самим людям. Це ще один доказ позитивної оцінки праці відділу з боку загальних зборів.

А які завдання перед відділом у майбутньому? Дальше служити справі визнаня патріярхату Української Католицької Церкви.

Поділитися:

Популярні статті