Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Які християнські чесноти заступає сьогодні Апостольська Столиця на чолі з Папою Павлом VI

До Папи Павла VI вже не перший раз звертатись, щоби він став в обороні прав людини так, як це він був зробив в обороні еспанського терориста. Якщо нас пам’ять не заводить, нажаль, не можемо нічого назвати. Пригадуємо собі, що наші Владики на чолі з Патріярхом Йосифом під час авдієнції у Папи Павла VI, в грудні 1976 р. звернулись до нього, щоби він з приводу 30-ть річчя ліквідації Української Католицької Церкви на Україні звернувся з окремим святочним зверненням — благословенням до вірних нашої Церкви, що перебувають у новітніх катакомбах. На цьому і осталось. Папа Павло VI не уважав за потрібне висловити благословення для страдаючого українського народу. Подібних випадків можна б назвати більше. Ось один з них, який появився в російській газеті, за 17 лютого 1977 р. в «Русскій Мислі», де Анатолій Левітін (Краснов) у статті про арешт Александра Ґінзбурґа звертається до Папи Павла VI. Автор спершу подає коротку сильветку А. Ґінзбурґа, якого знає з дитинства, підкреслюючи його прямолінійність і відвагу. Під кінець статті пише:

«Я звертаюся до Папи Римського.

Ваша Святосте. П’ять разів я звертався до Вас з просьбою стати в обороні Володимира Буковського. З аналогічними просьбами я звертався до Архиєпископа Кентерберійського і голови англійських католиків, архиєпископа кардинала. Ваша Святосте, так і Ваші сослужителі відсунули цю просьбу. Ви не бажали заступитись за відважною людиною, відступили цю честь генералові Піночету.

Я не почуваюсь приклонником чілійської диктатури і якби я жив у Чіле сидів би в чілійській тюрмі. Але справедливість передусім, генерал показався більше гуманним, як соціялісти і демократи.

Ваша Святосте і Ваші сослужителі в Христі лишили себе у спроможності брати участь у святі всіх чесних людей після звільнення Володимира Буковського. Не позбавляйте себе під сучасну пору від радости стати в обороні заарештованого Александра, що мучиться в темниці Спасителя!

З аналогічним закликом ми звернулись до всіх віруючих християн і всіх чесних людей».

Анатолій Левітін (Краснов) Люцерни (Швейцарія)

Коли Апостольська Столиця на чолі з Папою Павлом VI спроможеться на справжні християнські чесноти? Президент США Джімі Картер може послужити добрим прикладом у цьому відношенні. Якщо ми ближче приглянемося до політики Апостольської Столиці то тоді ми побачимо і зрозуміємо, чому вона так трактує нашу Помісну УКЦеркву. Чи не варто б нашим Владикам і священикам звернутись з таким невинним проханням до Папи Павла VI, щоби він став в обороні прав людини, а тим більше, що Ватикан також підписав Гельсінкські угоди. Сподіємось, що наші Владики з таким проханням звернуться до голови Вселенської Католицької Церкви і самі також стануть в обороні прав людини.

Поділитися:

Популярні статті