З радістю долучаємось до великого вінка ювілейних привітань і вітаємо з 75річчям визначного науковця, суспільно-політичного і мирянського діяча, довголітнього ректора Українського Вільного Університету, проф. д-ра Володимира Янева. Вибачаємось, що наше привітання дещо спізнене, це сталося з незалежних від нас причин, але воно не менше щире. З цієї небуденної нагоди 75-річчя життя дорогого ювілята, проф. Володимира Янева, з одної сторони висловлюємо наші найщиріші слова признання-ґратуляції за те, що соленізант своє життя виповнив глибоко вагомим змістом у багатьох царинах багатогранної наукової, літературної, громадсько-політичної і мирянської діяльности, а з другої — побажати прожити ще довгі, довгі роки у кріпкому здоров’ї та здобути ще більше обильних успіхів у дальшій так потрібній і корисній праці для добра української науки, українського народу і нашої страждальної Помісної УКЦеркви.
Проф. Володимирові Янову 75 років багатотрудивого життя сповнилось 21 листопада 1983 року, але святочне відзначення цієї дати було відкладено на 15 березня 1984 p., бо на цей час приготовлено для Ювілята окремий, з присвятою Ювілятові, пропам’ятний збірник-книгу, яку йому святочно вручено. Святочне відзначення ювілею Володимира Янева відбулось заходами Сенату Українського Вільного Університету. Пропам’ятна книга на пошану Володимира Янева має окрему вартість, її зредагував відомий дослідник-філолог, славіст д-р Олекса Горбач при допомозі редакційної колегії, а зокрема д-ра Григорія Васьковича, до якого належала також технічна сторона видання. Пропам’ятний збірник на пошану ректора УВУ проф. Володимира Янева складається з 80 поодиноких статтей-розвідок, які опрацювали 77 авторів, серед яких були не тільки українці, але також і чужинці. Це справді гідна форма відзначення 75-річчя Володимира Янева, яка має непроминальне значення.
Як подає пресовий бюлетень УВУ за 25 березня 1984 p., святочне вручення пропам’ятної книги у 75-річчя Володимира Янева, яке відбулось 15 березня 1984 р. у викладовій залі УВУ у Мюнхені при численній участі запрошених гостей, пройшло величаво, гідно й на високому науковому рівні. Святочне вручення «Ювілейної книги» Володимирові Яневу зробив голова редакційної колегії д-р Олекса Горбач, який виголосив вдумливе святочне слово. У цьому винятковому святі-ювілеї взяли участь визначні українські церковні достойники, наукові й громадсько-політичні діячі, як також офіційні німецькі чинники й представники інших національностей.
Слід підкреслити, що Ювілят Володимир Янів належить до виняткових особистостей у нашому українському світі. Можна сказати, що Ювілят живе для того, щоб своєю працею служити, у вузькому значенні, українській громаді, а в широкому — українському народові — Україні. Ці ствердження мають багате фактажеве покриття, вони заповнені глибоким змістом постійної й безперервної активної праці, починаючи від юних студентських років, коли він був творчо-діючим студентським і націоналістичним ідеологом, формував і унапрямлював нову студентську думку і надавав динаміки у студентському русі. Чи в період повного дозрівання і в роки його завершеного формування, як визначного дослідника-науковця, поета, літературно-мистецького критика та церковно-мирянського діяча. Так, ювілят Володимир Янів все своє життя віддав і дальше віддає для росту й розвитку українського поетично-літературного слова для української науки, для. поглиблення націоналістичного руху й політичної думки і для належного розуміння нашого релігійно-церковного й християнського життя. Великій працьовитості Володимира Янева завдячує мирянський рух. Його великий вклад в навчально-науковій ділянці, а зокрема його неперевершена відданість і велика посвята для Українського Вільного Університету, що його вже 15 років він є ректором. Так, УВУ багато повинен завдячувати Володимирові Яневу, який є його мотором і душею. Не менші заслуги В.Янів має, як визначний член Наукового Товариства ім. Шевченка у Европі. Адже це обильний доробок у багатьох царинах суспільного життя ювілята Володимира Янева. Ще і ще раз бажаємо д-рові Володимирові Яневу ще більше успіхів у його дальшій праці та прожити довгі-довгі роки у кріпкому здоров’ї.
М. Г.