Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Вітаємо Папу Івана-Павла ІІ з проголошенням його Людиною року

Почуваємось до милого обов’язку привітати Святішого Отця Івана-Павла II з проголошенням його людиною року. Це особливе загально публічне, позитивне визнання за довгі, довгі роки наполегливої, відданої з безмежною посвятою праці, як главі Вселенської Католицької Церкви, Святішому Отцеві Іванові-Павлові II. Бажалось би вишуканими словами, словами чудових мельодій привітати Святішого Отця Івана-Павла II з цієї особливо радісної нагоди і сказати, що його радість, це водночас радість нас усіх, себто всіх вірних Католицької Церкви з її всіма вітками. На жаль, не знаходимо цих особливих і мельодійних слів привіту, тільки кажемо дуже скромно, але щиро, від душі і серця — вітаємо і гратулюємо Вам, Святіший Отче, Іване-Павле II, за Ваші незрівняні досягнення для добра, росту і розвитку Христової Церкви і спасіння людських душ. Водночас молимо Всевишнього Триєдиного Господа Бога і Пречисту Діву Марію, Божу Матір, щоб нагородили Вас, Святіший Отче, Іване-Павле II, кріпким здоров’ям та довгим життям, щоб могли ще довго, довго працювати-служити у Христовій Церкві для спасіння людських душ.

Редакція журнала «Тайм», що з’являється в Нью-Йорку, збагнула проведену велику працю, як глави Христової Церкви, Папи Івана-Павла II і на переломі років, себто у числі за 26 грудня 1994 р. і за 2 січня 1995 р. проголосила Святішого Отця Івана-Павла II людиною року. Це особливе визнання, помістивши на титульній сторінці його світлину. На 4-ій сторінці є стаття під назвою «До наших читачів», автором якої є президент журнала «Тайм» Елізабет Валк Лонґ, у якій подано перебіг підготовки до фінального проголошення Папи Івана-Павла II людиною року. З статті випливає, що ця справа не йшла гладко, бо Папа Іван-Павло II не радо погоджувався на пропозицію редакції журнала «Тайм». Після старань і різних заходів папа погодився прийняти пропозицію бути проголошеним людиною року.

Папа, дякуючи за цю честь членам редакції журнала «Тайм», при цьому додав особливе завваження, що ж в минулому такою почестю нагородили Лєха Валензу і Папу Івана XXIII, але також Сталіна й Гітлера. Звичайно, таким завваженням Папа Іван-Павло II дуже виразно дав до зрозуміння членам редакції «Тайм», що він розуміє і знає ціну цього. На завваження папи один з редакторів Санкта подав вияснення до сказаного: «Святіший Отче, Ви мусите зрозуміти, що ми маємо добрий і злий списки. Ви є на доброму списку». Стаття є прикрашена спільною світлиною Папи Івана-Павла II з членами редакції журнала «Тайм».

На іншому місці журнала «Тайм», з 48 сторінки починаючи і на 80-ій кінчаючи, є надруковані три статті збірних авторів і дві поодиноких авторів, присвячені життю і творчій діяльності Папи Івана-Павла II. До статтей є долучені світлини Папи Івана-Павла II, які документують працю папи. В статтях є не тільки описи з життя папи, але глибока аналіза його праці як студента, артиста, поета, священика, архиєпископа, кардинала і глави Христової Церкви, наслідника Апостольського Престолу. В статтях наведено багатий матеріял із життя папи, оцінка його праці з особливим підкресленням його унікального понтифікату.

Звичайно, тут не обійшлося без своєрідного віщування, себто хто буде наступний глава — папа Апостольської Столиці. При цьому є названі всі можливі кандидати, і підраховані голоси, що мають право брати участь у конклаві. Серед названих є ім’я Джін Маріє Люстігер, Архиєпископ Парижу, що є вихрест. Народився жидом, був сином польських жидів, що емігрували з Польщі до Франції. На жаль, у цій футуристиці віщуни забули взяти до уваги, що поруч всього у конкляві діє Святий Дух, Який ніколи не керувався і не керується людськими вимірами.

Слід підкреслити, що вибір журналом «Тайм» Папу Івана-Павла II на людину року був вдалий, і водночас слід наголосити, не був припадковим. Поминаючи всякі особисті, національні чи емоційні упередження, належить собі усвідомити і беззастережно сказати, що Папа Іван-Павло II є людиною Божого Провидіння. Ми є безпосередніми свідками і бачимо, як у наш час і на наших очах занепадає людська мораль, як ідеї лібералізму заперечують християнську мораль, Христову віру і дуже часто проповідують розклад суспільства — родини. На жаль, у великій мірі преса є подвижниками цих ідей. Звичайно, в такій ситуації зникають моральні вартості і приходить розклад суспільства. На жаль, ми мало бачимо і мало чуємо, хто підносить голос проти тих катастрофальних фальшивих ідей. У цих справах ми чуємо міцний голос з Апостольської Столиці Святішого Отця Івана-Павла II, який відважно стає в обороні моральних християнських вартостей.

До речі, коли Папа Іван-Павло II говорить у справах віри і моралі,то він звертається не тільки до своєї пастви, але до всього людства, бо ж людство в цілому, а не тільки його католицька паства, є загрожене.

Папа Іван-Павло II проти ліберальних течій вільної любови, проти зігнання плоду, тобто абортів, проти вбивства, проти війн і кровопролиття, не дивлячись на їх мотивацію. Ні більше, ні менше Папа Іван-Павло II обороняє і заступає з своєї позиції, як гідний наслідник апостола Петра, непопулярні питання нашого життя. Він стає в обороні правди і справедливости. Папа Іван-Павло II є сьогодні справді маяком, на який дивляться не тільки його віруючі, себто його католицька паства, але ввесь світ. Він є справді добрим пастирем у повному розумінні цього слова.

Папа Іван-Павло II пройшов не тільки добру університетську, але й життєву школу. Він же вийшов з народніх надрів. Христос прийшов в убогу стаєнку з небесних висот, щоб бути доступним для всіх. Папа Іван-Павло II пройшов усі соціяльні життєві щаблі, щоб могти розуміти бути звичайною людиною, бути бідним, бути переслідуваним, боротись проти насильства і зла, боротись за свободу і все бути доброю дитиною своїх батьків, матері й батька, бути добрим сином — патріотом своєї батьківщини, все це високі і моральні християнські вартості, які він посідає. Сьогодні Папа Іван-Павло II є на найвищому щаблі ієрархічної церковної драбини, уповні свідомий своїх завдань, які він виконує з найбільшим почуттям відповідальности. Святий Дух діяв, коли поставлено його на чолі Христової Церкви — папою, а вже він сам своїми ділами, відданою працею, непересічним інтелектом, прикладним життям і творчістю засвідчує, що він гідний бути наслідником Апостольського Престолу, а водночас і всього людства. Дехто може сказати, що в цих словах є перебільшення. На мить тільки вдумайтесь над життям і творчістю Папи Івана-Павла II і напевно переконаєтесь, що справді Папа Іван-Павло II таким є.

Тому не є припадок, що редакція журнала «Тайм» поставила на «добрий список» і проголосила Папу Івана-Павла II людиною року. Ми від себе можемо додати, що Папа Іван-Павло II є людиною нашої, дуже складної і скомплікованої епохи, у якій він виявився унікально творчо успішним. Папа Іван-Павло II мас справді виразну візію Христового Царства на землі. Незалежно від того, що він є також людиною і мас свої слабощі, але прислухаймось до його слів, до його голосу і йдім за його Христовими вказівками, бо це одинока дорога, що веде до спасіння.

М. Г.

Поділитися:

Популярні статті