Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Відбулося перше засідання Крайового З’їзду УПТ-ва

У суботу, 28 серпня 1999 p., у Нью-Йорку відбулось перше засідання крайової управи Українського Патріярхального Товариства в США. Як звичайно наради, які відкрив голова крайової управи Олександер Пришляк, розпочато молитвою. Тому, що на останньому з’їзді перевибрано майже тих самих членів управи на чолі з А. Пришляком не потрібно було розподіляти функції поодиноким членам управи. Голова підкреслив, що скоро після з’їзду випрацював і розіслав обіжник до всіх відділів та делеґатур УПТ в США, у якому подано інформацію про відбутий крайовий з’їзд Т-ва і також підкреслено, що 7 вересня 1999 р. сповниться 15 років від дня смерти св. п. Патріярха, щоб з приводу цього відбути святочні сходини присвячені Патріярху Йосифові. До обіжника залучено матеріяли, що торкались св. п. Патріярха Йосифа.

На початку нарад Ігор Гайда прочитав протокол з останнього засідання управи, зміст якого нам пригадав проблеми, які стояли перед управою у той час і деякі з них дальше належить здійснювати. Також зачитано текст резолюції з’їзду, які пригадали членам управи, як належить плянувати дальшу працю. Голова при цьому зробив перегляд існуючих відділів та делегатур та вказав, де належно б зробити певні зміни у складі управ відділів, як також відмітив осередки у яких немає відділу УПТ. На основі заслуханих матеріялів відбувся жвавий обмін думками. Ще окремо обговорено питання відзначення 15-ої річниці смерти Патріярха Йосифа.

Журнал «Патріярхат» був одною з головних питань нарад, яке реферував Микола Галів. Він підкреслив, що журнал потребує під багатьома аспектами змін. Як уже відомо, що було зроблено заходи, щоби журнал з’являвся в Україні. Ідеться про те, щоби життя журнала «Патріярхат» продовжити в Україні. Із заходів, які в цій справі робив головний редактор Микола Галів покищо нічого не вийшло, але це не означає. що над тим не треба дальше працювати. Також була мова про те, щоби журнал з початком 2000 року видавати, як двомісячник. Таке питання також стояло на форумі крайового з’їзду. На основі інформації!, які є у посіданні редакції. а інформації в основному з України були бажання і особливі прохання, щоби ще на деякий час задержати журнал «Патріярхат» у таких рамках, як він є і видавати його покищо у діяспорі. Взявши це все до уваги, — я прийшов до переконання, сказав М. Галів, — щоби журнал «Патріярхат» залишити, так як є. себто ще на один рік залишити його місячником і видавати, як до тепер, у США. Конечним є переглянути склад редакційної колегії, його доповнити, чи змінити. М. Галів коротко підкреслив, яку вагому працю провів і проводить журнал. Журнал є широко поширений, порушує проблеми, які не є популярні, але конечні для життя і розвитку християнської думки. Поява журнала «Патріярхат». тепер у наш час є найбільш конечною і ми разом з нашими передплатниками і жертводавцями повинні докласти всіх зусиль для його дальшої безперебійної появи. Журнал має своїх противників, але має куди більше відданих прихильників, а можна навіть назвати подвижників. Ні більше, ні менше журнал «Патріярхат» є унікальним явищем у нашому релігійно-церковному житті, який заслуговує на всесторонню увагу і піддержку. Над висловленими думками відбулась жвава дискусія. Питання стояло перед учасниками засідання, чи залишити журнал «Патріярхат» місячником, чи двомісячником. Рішено більшістю голосів, щоби ще один рік журнал з’являвся місячником, а в дальшому перейшов на двомісячник і покищо редакція журнала залишається у діяспорі. Вибрано трьохчленну комісію для добору членів редакційної колегії (Микола Галів, Олександер Пришляк і Василь Колодчин).

Зачитано два останні Обіжники УПСО. У першому Обіжникові були порушені поточні справи мирянського руху. Також у ньому були погляди евентуальної поїздки Папи Івана-Павла ІІ в Україну і про ювілейні святкування 50-річчя УКЦеркви у Австралії. У другому Обіжнику підкреслено, що цього року сповняється 25-ліття існування Українського Патріярхального Світового Об’єднання (УПСО) і щоби з приводу цієї круглої дати написати історію мирянського патріярхального руху і так відзначити 25-ліття існування УПСО. Навколо цих питань, а зокрема написання історії мирянського патріярхального руху, розвинулась широка і багатогранна дискусія. В основному було схвалено, що написання історії мирянського патріярхального руху є добра, але виринула низка проблем і пропозицій щодо її реалізації. Підкреслено, що це широка тема і є багато документів, які треба буде їх надрукувати, щоби мати всесторонню уяву про постання і розвиток цього руху. Рішено, щоб цю справу добре передумати, а в основному підшукати кваліфікованих осіб, які могли б цю справу виконати. Для цього треба мати затруднену людину на повний час, мінімум на один рік.

Рома Гайда подала інформацію про екуменічну конференцію «Світло Сходу» «Orientale Lumen», що відбулась у Вашінґтоні у якій брали участь католики і православні. Темою конференції була Богородиця. Під час конференції були висунені цікаві думки на тему Пресвятої Богородиці. Також згадала про «Мілєс Єзу», його працю і завдання та висловила деякі застереження. Також згадала, що виготовила проект для третьої і тим самим заключної сесії Патріяршого Собору УКЦеркви.

У зв’язку з 2000 роком з народженням Ісуса Христа запляновано запросити українських православних мирян, а також з Бабтистського Об’єднання. Вирішено, що над тим треба працювати та підшукати відповідних доповідачів. Таку конференцію корисно відбути у наступному 2000 році.

Успішні наради закінчено подячною молитвою.

М. Галів

Поділитися:

Популярні статті