Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Уточнення

У 6 ч. «Патріярхату» (червень 77, стр. 19) поміщене п. н. «Ще в справі відзначення 85-ліття Патріярха Йосифа в Ню Йорку» доповнення: «Редакція одержала завваження, що не все було в дописі згадане», бо «В четвер 17 лютого в церкві св. Юра о. парох д-р Ґавліч у вечірніх годинах відправив Службу Божу за Патріярха Йосифа. При цьому виголосив проповідь, присвячену Патріярхові, а при кінці підніс многоліття за Патріярха Йосифа. Крім цього у п’ятницю 18 лютого на радіопрограмі о. д-р В. Ґавліч виголосив глибоко-змістовну промову про Патріярха».

Ваш інформатор мав рацію, що в попередньому звіті, який він доповний не все було згадане. Хочу одначе уточнити, що й не так те все відбулося, як пише автор доповнення.

В Ню Йорку відбулися фактично всі згадані відзначення 85-ліття Блаженнішого з участю о. д-ра В. Ґавліча, але вони не стосувалися Патріярха. Як чистокровний Василіянин о. д-р В. Ґавліч є одночасно здецидованим ані в поминанні під час Служби Божої, ані в радіомовленні, ані на проповідях, ані ніколи при жадній іншій нагоді не вживає титулу Патріярх у стосунку до Блаженнішого Йосифа, а заступає цей титул всякими евфемізмами в роді: «Первоєрарх», «Верховний Архиєпископ», «Ісповідник», «Блаженніший». Слово «Патріярх» не протиснеться о. докторові через горло, а якийсь психологічний комплекс чи трамва спричиняють, що о. доктор заїкується, коли прийдеться йому згадати про особу Патріярха…

В додатку на одному з останніх радіомовлень о. доктор прочитав слухачам текст листа, який Комітет Будови Церкви св. Юра в Ню Йорку вислав до Патріярха, запрошуючи Його взяти участь у посвяченні угольного каменя. Цей лист-запрошення був затитулований до «Верховного Архиєпископа» і до «Первоєрарха». Тим самим і о. д-р В. Ґавліч і всі інші особи, які поклали свій підпис під цим запрошенням дали доказ, що не признають титулу «Патріярх» Блаженнішому Йосифові. Так і всі моління, многоліття, проповіді та глибокозмістовні промови о. д-ра В. Ґавліча стосувалися «Первоєрарха» і «Верховного Архиєпископа», а не Патріярха, як про це невірно пише Ваш інформатор у своєму доповненні.

Володимир Барагура
Вудгейвен, Н. Й.

 

На цьому місці хочемо завважити, що редакція не мала наміру нікого уводити в блуд і подала додаткові інформації вірно. Редакція не цитувала проповіді, чи промови на радіо о. д-ра Володимира Ґавліча і тому всюди вживали слово патріярх. Якщо б були цитати, то цього не можна було написати, бо о. В. Ґавліч слово патріярх не вживає. Нажаль і тільки нажаль всі Отці Василіяни не поминають їх Святість Йосифа Патріярхом. З нашого тексту могло було скластись вражіння, що так говорив о. В. Ґавліч. Уточнення Володимира Барагури це підтверджує.

Редакція

Поділитися:

Популярні статті