Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

«Українська молодь – Христові»

Діяльність в 1990-1992 роках

«Українська Молодь Христові» (УМХ) — добровільна молодіжна християнська організація є спадкоємцем і продовжувачем традицій християнських молодіжних організацій, які діяли в Галичині до 1939 року. Утворена весною 1990 року, почала своє існування як оргкомітет по проведенню з’їзду «Українська молодь — Христові» і тижня християнської культури. У вересні 1990 року відбулася ця акція. В ній взяли участь близько 50 священиків та науковців з діяспори і 45 тисяч мирян. Беремо участь майже у всіх заходах християнського характеру на терені Галичини. Крім цього:

— Грудень 1990 — січень 1991 року — участь у Европейській зустрічі екуменічної спільноти ТЕЗЕ у Празі, делегація 9 осіб;

— Червень 1991 року — зустріч української громади Польщі і України з Святішим Отцем Іваном-Павлом ІІ, Папою Римським, делегація 30 осіб;

— Липень 1991 року — участь у 5-денному семінарі молодих християн в Австрії, делегація 5 осіб;

— Серпень 1991 року — III Всесвітній Форум Молоді в Ченстохові (Польща), делегація 5 осіб;

— Серпень 1991 року — участь у VІ всесвітньому Дні Молоді в Ченстохові, делегація близько 7,5 тисяч осіб;

— Жовтень 1991 року — Участь у з’їзді Всесвітньої Ліги Жіночих Католицьких Організацій (Мексика), делегація 2 особи;

— Грудень 1991 — січень 1992 року — Европейська зустріч зі спільнотою ТЕЗЕ в Будапешті, делегація 550 осіб.

Крім масових заходів працює кілька груп по наступних напрямках діяльности:

  1. Група «САРЕПТА»— духовні вправи, спільна поглиблена молитва, вивчення Святого Письма. Молодь, яка приймала участь у Сарептах 1990 року, тепер продовжує навчання у першому духовному ліцеї у Львові і складає його основу.
  2. Група «КАТЕХИЗАЦІЯ». Члени УМХ наставники-катехити проводять апостольську працю серед молоді шкіл і інших навчальних закладів.
  3. Група «МИЛОСЕРДЯ». Під опікою організації дві школи-інтернати в Лаврові і Любіні Великому (Львівська обл.). УМХ координує розподіл гуманітарної допомоги, яку надсилають католицькі громади з Німеччини і Австрії. Від меценатів з Бельгії отримано інвалідні візки для неходячих дітей (34 шт.), які подаємо для дітей, що з різних причин не можуть самостійно ходити. Опікуємося репресованими за віру, самітніми, хворими священиками, малозабезпеченою молоддю, багатодітними сім’ями.
  4. Концертна група. При УМХ працює два хори, які беруть участь у Богослуженнях, масових заходах та акціях милосердя. Основний репертуар — українська та европейська духовна клясична музика.
  5. Група «ПОДРУЖНЯ ЗУСТРІЧ». Ця група знаходиться в процесі утворення. Завдання — плекання культури християнської сім’ї. В основі — використання досвіду аналогічних організацій, які працюють в Европі і Америці.
  6. Група перекладу, преси та видавництва. В процесі утворення. Найближчі пляни — перекладання на українську мову та видання найбільш відомих сучасних теологічних праць, видання власного друкованого органу, співпраця з діючими засобами комунікації, які працюють на основі християнської моралі утворення відеоцентру для популяризації релігійних фільмів.

Недавно отримали приміщення, в якому буде діяти молодіжна бібліотека, яка задумана як осередок спілкування молоді і поглиблення її духовности. Необхідна матеріяльна база вже є.

В перспективі хочемо заложити притулок для неповносправної молоді під назвою «Ковчег», в якому молодь з різними фізичними вадами мала б не тільки нормальні побутові умови для життя, але й духовну розраду і займалась би посильною працею (Жан Ван’є).

Організація акцентує увагу на співпраці з молоддю із Східньої України. Вже працюють філії УМХ у Вишгороді, Київської области, в Києві, Чернігові, Чернівцях, в процесі утворення осередок у Криму. Маємо багаточисельні осередки в Івано-Франківську, Тернополі і кількох районах Львівщини. Допомагаємо філіям літературою, залучаємо до масових акцій, ділимося досвідом.

Найближчим часом плянуємо розпочати виробничу діяльність для матеріяльної підтримки організації, яка до цього часу існувала виключно на добровільних пожертвах. Плянуємо виробляти сакральну продукцію, тобто речі, необхідні священикам і практикуючим християнам.

УМХ виступає за релігійну терпимість і домагається співіснування християн усіх конфесій у дусі християнської любови, підтримує ідею екуменізму для зближення і духовної єдности українського народу.

Українська Молодь Христові є юридичною особою, володіє майном на правах власности, має розрахунковий рахунок в банку та необхідні реквізити.

Заступник голови організації

Теодор Ґудзяк

Поділитися:

Популярні статті