Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Українська Марійна Фундація у Дейтоні

Подаємо до відома українському громадянству, що на місці збірки Української Маріяни тут інкорпоровано артикулом Джей 748-0186 в Колумбусі, Огайо, Українську Марійну Фундацію як самостійну неприбуткову організацію з осідком у Дейтоні, при Марійній Бібліотеці Університету Дейтону.

Цілі, засоби, засяг У МФ є продовженням завдань і мети КУМ. Приміщення УМФ є покищо при Марійній Бібліотеці в окремій кімнаті, але фінансово самостійно. Майно її тепер не є включене до загальної фінансової господарки університету.

Фундацію започатковано засіданням членів-основників в листопаді 1989 p., у складі 5 осіб: проф. Зенон-Лев Мельник, Сінсіннаті; проф. Ярослав Білоцеркович, Дейтон; інж. Юрій Білецький, Сінсіннаті; Марія Дімідюк, Дейтон; Галина Николишин, Дейтон.

Виготовлено проект статуту УМФ та правильник угоди між Марійною Бібліотекою, Університетом Дейтону та Фундацією щодо майна, засобів праці та взаємовідносин.

Рівночасно адвокатська фірма у Сінсіннаті внесла прохання до уряду в Колумбусі, Огайо, про інкорпорацію УМФ як окремої інституції, діючої при Університеті Дейтону, стажем неприбуткової. Ціллю Фонду є фінансування діяльности українсько-дослідно-культурно-інформативної, як фінансування студій, імпрез (вистав, концертів, доповідей), приготовлених комітетом.

Таким чином забезпечується тяглість та майбутнє КУМ, так що по відході з офіційної праці дотеперішнього керівника КУМ нова організація вестиме започатковану працю у тому самому напрямі, як було досі, але матеріяльно не пов’язаною з Марійною Бібліотекою.

Започатковане матеріяльне становище УМФ забезпечує щедрою дотацією інж. Йвана Сарвадія, Чікаго, в сумі $20,000.00, доповнено відсотками й донаціями (іншими) до $35,000.00 на сьогодні.

Створено президію на чолі з проф. З.-Левом Мельником, Сінсіннаті, заступники голови: проф. Ярослав Білоцеркович, інж. Юрій Білецький, Марія Дімідюк — секретар, Галина Николишин — скарбник.

Наша довша мовчанка цього року була викликана офіційними процедурами між Марійною Бібліотекою Університету Дейтон, Колекцією Української Маріяни та Фундацією й вкінці урядом в Колумбусі.

Радіємо, що тепер зможемо продовжувати працю більш вільно й незалежно, яку так щедро підтримувало українське громадянство цілої діяспори матеріяльно й духово впродовж 15 років.

 

Досі ми мали нагоду інформувати, обороняти перед чужинцями стан нашого релігійно-культурного надбання між науковцями Міжнароднього Інституту Марійних Дослідів (МІМД), широким колом письменників, пов’язаних з МІМД, саме тепер зацікавлених вивченням і дослідами Східніх Церков, іконографією, літургією, гимнологією, обрядами. Нова організація матиме повну нагоду продовжувати розпочате діло.

УМФ покищо існує в приміщеннях Марійної Бібліотеки, але віримо, що за посередництвом нашої Небесної Матері здобудемо теж зовсім окреме приміщення.

Так, як Успенська церква у Люрді стала осередком паломництва нашої діяспори й рівночасно осередком пропаганди у світі, про нашу релігійність, культуру й відданість Пресвятій Богородиці, так і Фундація української Маріяни буде надальше осередком інформації й пропаганди, а рівночасно дорогим нам заповідником пам’яток нашого Марійного культу, його історії та вияву.

З надією й вірою посилаємо це наше звідомлення до одобрення й опіки-жертвенности українського громадянства усього світу. Рівночасно дякуємо за дотеперішню так жертвенну відданість і опіку усіх, що дозволили розвинутись КУМ та служити ідеям, накладеним із самого початку його існування.

Нехай нас усіх береже й надалі наша Опікунка, Пресвята Богородиця у наших плянах і праці для Її слави та слави Її Сина, Ісуса Христа.

Поділитися:

Популярні статті