Приклад плідної діяльности Львівського Клюбу греко-католицької інтелігенції спонукав нас до створення подібного Клюбу і в нашому місті,— прокоментувала подію викладач Тернопільського приладобудівничого інституту Романія Коземчук, яка очолила нову мирянську організацію. Її членами стали переважно науковці, викладачі вищих учбових закладів та лікарі міста.
Професора медичного інституту Петра Кузіва обрано заступником голови Клюбу, секретарем — заступника головного лікаря другої міської кліничної лікарні Дарію Чубату. З ними та ще з членом Клюбу лікарем-окулістом Наталею Сеньків ми запізналися під час їх зустрічі з головою Львівського Клюбу греко-католицької інтелігенції Іваном Гречком. До речі, запозичуючи досвід львів’ян, тернопільчани взяли статут ЛКГКІ за основу статуту свого Клюбу. Принагідно І. Гречко презентував гостям по півсотні екземплярів книжок Петрика Ф. Доріяна «На порогах змужніння» та о. Івана Шевціва «Перші кроки у напрямі до неба». Ці посібники були безкоштовно передані до тернопільських шкіл, дитячих бібліотек та сиротинців.
Керівники двох Клюбів греко-католицької інтелігенції ґрунтовно обговорили питання підготовки до відзначення 130-ліття від дня народження Слуги Божого Митрополита Андрея, 400-річчя Берестейського поєднання та інших важливих дат. Наприклад, домовилися, що після експозиції у Львівському музеї історії релігії відправлять для показу в Тернополі виставку «Євангельськими шляхами» відомого майстра художнього тиснення на шкірі Ігоря Копчика та документальну виставку про Слугу Божого Митрополита Андрея. Є намір провести семінар для педагогів щодо організації католицького шкільництва.
До появи Клюбу української греко-католицької інтелігенції прихильно поставилися у Тернопільській єпархії УГКЦ. Так, кожної першої суботи місяця в котромусь із храмів відправляють Службу Божу за Клюб, в тісному контакті з мирянською організацією керуюча прес-службою епархіяльного управління Надія Шподарунок. Покищо годі думати про окреме приміщення, бо й канцелярія владики в тісноті. Але надія є. Великого розголосу Клюб набув після успішного проведення урочистої Академії пам’яти Митрополита Андрея Шептицького. Завдяки спонсорам організатори змогли майже на цілий день винаймити найпрестижнішу в місті залю драматичного театру імени Т. Шевченка. Цієї події не могла обійти мовчанням і тернопільська преса, яка ще, на жаль, байдуже реагує на події в житті греко-католиків краю.
Як відомо, тернопільська земля дала нашій Церкві плеяду владик на чолі з Патріярхом Йосифом Сліпим. Вихідці з Галицького Поділля, котрих доля розкидала по чужих сторонах, першими взялися за організацію мирянського руху за утвердження Патріяршого устрою в УГКЦ. Віднині можна розраховувати також і на скромну поміч оптимістично настроєних і спраглих до мирянскої праці членів та прихильників Тернопільського Клюбу української греко-католицької інтелігенції.
Кость Чавага