Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

У Лондоні помер бл.п. інж. Степан Кіндій

З жалем ділимося сумною вісткою з членами Союзу Українців у Великій Брітанії та українським громадянством, що в понеділок, 23 квітня 1990 року, в Лондоні відійшов у вічність на 93 році життя суспільно-громадський та політичний діяч бл. п. інженер СТЕПАН КІНДІЙ, який народився 8 січня 1898 року в місті Миколаєві над Дністром. Як молодий вояк Покійний брав участь у Першій світовій війні, спершу як підпоручник австрійської армії, а згодом як поручник Української Галицької Армії в боротьбі за Українську Державу, а пізніше ділив долю і недолю УГА в чотирикутнику смерти та був інтернований. Кілька років після війни на університеті в Празі закінчив вищі студії, осягаючи ступінь інженера хемії. По закінченні студій працював за своєю професією, проживаючи в західніх країнах Европи. В 1955 році Покійний прибув до Ґлязґо, де й далі працював за професією.

Поселившись у Великій Брітанії, Покійний включився у працю в різних українських організаціях, особливо в Союзі Гетьманців-Державників, а особливо в різних Комісіях СУБ. Під кінець 1960 років був він обраний членом Ради СУБ, а згодом на протязі багатьох років членом Президії Ради СУБ, виконуючи ці обов’язки до 9 серпня 1986 року. Через довший час був головою Контрольної Комісії Кооперативної Спілки «Нова Фортуна», а також активним учасником Патріярхального руху і членом керівних органів УКПО та великим прихильником Патріярхального устрою в Українській Католицькій Церкві. В Союзі Гетьманців-Державників був заступником Крайового Начальника. В часі свого трудолюбивого життя наголошував потребу фізичної заправи та поширення спорту на ширші круги молоді. Маючи великий життєвий досвід, Покійний був завжди помічним зі своїми добрими порадами, які відносилися до цілості українського організованого життя.

Залишив у смутку дружину Евгенію, синів Олександра (який тепер є членом канадського федерального парляменту) і Юрія, дочку Дагмару та 11 внуків, а рівнож багато приятелів та знайомих.

Похоронні обряди відбулися в понеділок, 30 квітня 1990 року.

Нехай добра пам’ять збережеться в нас на довгі літа. Вічна Йому пам’ять!

Рада, Президія Ради і Головна Управа СУБ

Поділитися:

Популярні статті