Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква в світі

Італія – Перебуваючи з робочим візитом у Римі, Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, звернувся до міжнародної спільноти із закликом «почути голос стражденних дітей жертв війни в Україні» та «докласти всіх зусиль, щоб зупинити агресора». Заклик предстоятеля УГКЦ є реакцією на оприлюднення статистичних даних Всесвітньої організації UNICEF, структурної одиниці ООН, для захисту прав дітей та підлітків у всьому світі, а також створення умов для їх гідного життя та повноцінного розвитку. За останніми даними, опублікованими 18 лютого, в Україні налічується один мільйон дітей – прямих жертв війни на сході нашої країни. «Ці дані свідчать про страшну гуманітарну катастрофу в серці європейського континенту» – пише у своєму зверненні Блаженніший Святослав і наголошує, що «це не може і не повинно залишатися невидимим для міжнародної спільноти».

Канада – Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час бенкету в місті Сент-Кетерінс (провінція Онтаріо, Канада) 26 лютого сказав, що «Україна вже третій рік спливає кров’ю, та вона жива…». Блаженніший Святослав закликав українців у Канаді молитися за Україну: «Майдан вистояв, захистив гідність України завдяки молитві. І сьогодні Україна стоїть, бо молиться. УГКЦ в Україні ще три роки тому закликала своїх дітей щодня о 21:00 молитися за Україну, Тож бодай у цей час один день на тиждень постіть за Україну і відмовтеся від певної насолоди чи вигоди! Згадайте наших хлопців, які в окопах серед холодної української зими захищали своїми грудьми наш народ і Церкву». Глава УГКЦ склав слова подяки присутнім на події представникам УПЦ в Канаді: «Прошу переказати всім вашим братам і сестрам УПЦ в Канаді нашу братню любов і приязнь. Ми просимо у вас прощення на початку Великого посту і також прощаємо вам. Адже коли ми справді прагнемо відновлювати єдність сьогодні поділеної, та все ж таки єдиної Київської Церкви, то дорогу нам до цього вказує сам Бог».

США – Митрополит Івано-Франківський УГКЦ відвідав Клівленд. 3 3 по 5 березня в укра- їнському католицькому соборі свя- того Йосафата, що в Пармі, штат Огайо, США, відбулися великопісні реколекції для парафіян. На запро- шення владики Богдана Данила, правлячого Єпископа Пармської єпархії, завітали гості з України – владика Володимир Війтишин, митрополит Івано-Франківський УГКЦ, і отець-доктор Віталій Токар. Митрополит Володимир у вступному слові найперше подякував парафіянам за підтримку України. «Ви живете разом з нами, з Україною, не тільки переживаєте і співчуваєте, але допомагаєте. Дякую за волонтерство, яке ви практикуєте для нашого народу» – мовив він. Митрополит пригадав, що він прибув із мальовничого Прикарпаття, а там живуть «патріоти, воїни, меценати, доброчинці і всі ті, що працюють для добра України».

Німеччина – Українська греко-католицька громада міста Ганновер передала допомогу для Полтавського військового госпіталю. Цей проект знову став можливим завдяки співпраці львівської громадської організації «Волонтерська сотня», що діє при Українському католицькому університеті, та полтавського благодійного фонду «Всесвіт». Засновники БФ «Всесвіт», співпрацюючи з керівництвом військового госпіталю, намагаються у такий спосіб покращити матеріально-технічну базу медичного закладу, умови праці медичного персоналу та покращити побутові умови військовослужбовців, які перебувають тут на лікуванні.

Польща – з 6 до 9 березня в місті Б’ялобжег під керівництвом архиєпископа і митрополита Євгена Поповича відбулися чергові формаційні зустрічі та соборчик Духовенства Перемишльсько- Варшавської архиєпархії УГКЦ. Основними темами обговорення та дискусії були: поняття Східних Католицьких Церков і завдання, які на них покладені; діяльність Конгрегації для Східних Церков та її місце в Римській курії; важкі злочини, вчинені проти віри, моралі, звичаїв та Святих Таїнств; розрішення з гріхів, зарезервованих Апостольській Столиці, та деякі канонічні аспекти Святого Таїнства подружжя. Для виголошення цих тем були запрошені експерти зі східного канонічного права права – архиєпископ Циріл Василь, секретар Конгрегації для Східних Церков, і отець-доктор Андрій Танасійчук, заступник голови Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ. y рамках формаційно-наукового характеру цих днів відбувся соборчик духовенства, під час якого були заслухані звіти про діяльність різних архиєпархіальних комісій та доповнений пасторальний план на поточний рік Перемишльсько-Варшавської архиєпархії.

Чехія – з 7 по 9 березня глава УГКЦ Блаженніший Святослав перебував із душпастирським візитом у Празі, де зустрівся з духовними лідерами та високопосадовцями Чеської Республіки. 7 березня він бачився із владикою Ладиславом Гучком, Апостольським екзархом ГКЦ в Чехії, та отцем Томашем Галіком, відомим чеським філософом, професором Карлового університету. Також цього дня предстоятель УГКЦ взяв участь в богослужінні у катедральному соборі святого Климента. У другий день свого візиту, 8 березня, Блаженніший Святослав відвідав Посольство України в Чехії, а також зустрівся з Любомиром Заоралеком, міністром закордонних справ Чеської Республіки. Увечері глава Церкви прочитав лекцію на філософському факультеті Карлового університету. В останній день візиту, 9 березня, першоєрарх УГКЦ поспілкувався з євродепутатом Павелом Свободою та чеським державним діячем Карелом Шварценбергом.

США – 18 і 19 березня 2017 року в українській греко-католицькій парафії Святої Анни міста Остінтаун, штат Огайо, єпархії Святого Йосафата в Пармі відбулися щорічні великопісні реколекції для єпархіальної молоді. Цьогорічною темою духовної віднови було «Вмерти за Христа – це жити вічно». В реколекціях взяло участь понад 60 молодих людей, молодіжних лідерів, наставників, духовенства. Реколекції були організовані єпархіальним молодіжним комітетом під керівництвом отця Любомира Жибака, пароха згаданої парафії і церкви Пресвятої Трійці УГКЦ в місті Янгстаун, штат Огайо, та координовані дияконом Мироном Шпаком із церкви Пресвятої Трійці УГКЦ міста Карнегі, штат Пенсільванія, та дали можливість єпархіальній молоді помолитися, застановитися, зустрітися з однолітками та час для зосередження на своїй духовній мандрівці на шляху до Великодня.

США – 19 березня 2017 року, в Хрестопоклонну неділю, у церкві святої Анни УГКЦ міста Остінтаун, штат Огайо, єпархії Святого Йосафата в Пармі відбувся обід для мешканців і працівників «Місії порятунку Долини Магоунінг». На нього прийшло близько 150 людей. Цей соціальний проект був частиною святкувань 50-ліття парафії, що збіглося з проголоше- ним в Українській Греко-Католицькій Церкві Роком дияконії, присвяченому служінню ближньому.

Аргентина – з 17 до 28 березня Блаженніший Святослав перебував з пастирським візитом в українській греко-католицькій єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Аргентині та Парагваї. В рамках цього візиту глава УГКЦ відвідав декілька громад у різних місцевостях згаданих країн. Зокрема, 19 березня в соборі Покрови Пресвятої Богородиці мав зустріч із громадою Буенос-Айреса та очолив Божественну літургію. 25 березня в церкві Пресвятої Трійці міста Апостолес (провінція Місіонес, Аргентина) Патріарх здійснив рукоположення диякона Марселя Кликайла. А ще Блаженніший Святослав відвідав громаду вірних у провінції Місіонес і відслужив літургію в містах Посадас, Алем та Обера. Крім того, глава Церкви побував в українській греко-католицькій громаді міста Енкарнасйон (Республіка Па- рагвай). Протягом візиту Блаженніший Святослав провів зустрічі з членами місцевих українських культурно-просвітницьких організацій і товариств, священнослужителями, богопосвяченими особами та мирянами, які провадять катехи- тичну діяльність серед вірних єпархії у Аргентині. 18 березня він відві- дав українське посольство у Аргентині. 24 березня в парафії Святих апостолів Петра і Павла міста Леандро Н. Алем, Місіонес, глава УГКЦ, зокрема, сказав: «Я хочу бути тим мостом між різними єпархіями нашої Церкви у світі! Хочу, щоб ви знали, що Церква-Матір переживає за вас, молиться за вас і також просить про молитву за нас у цей нелегкий час війни в Україні. Хай Матір Божа завжди буде нашою небесною покровителькою!». Перебуваючи з візитом в українській парафії у Парагваї, глава УГКЦ запевнив вірних, що: «Ваша Матір-Церква не забула про вас! Не зважаючи на болі і страждання, які нині переживає, думає про вас, молиться за вас, хоче почути і підтримати вас, хоче підтримувати цю єдність через Господа нашого Ісуса Христа!».

Угорщина – При греко-католицькій парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Будапешті створили пасторальну та економічну ради. У неділю, 26 березня, після Божествен-ної літургії з благословення владики Йосифа Міляна, голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, відбувся чин присяги членів парафіяльних рад. Згідно зі статутом, до складу парафіяльних рад увійшли особи, вибрані загальними зборами, голови парафіяльних спільнот та особи, вибрані парохом. До пастирської ради були обрані люди, які відзначаються доброю вірою, провадять моральний спосіб життя, беруть активну участь у житті своєї парафії, вирізняються дарами мудрості, розважливості, вмінням спілкуватися та працювати з іншими людьми, а також є фахівцями в певній ділянці, корисній для служіння, та виявляють готовність присвятити свій час і вміння для добра парафіяльної спільноти. Після вибору членів до парафіяльних рад отець Дам’ян Габорій, священик для української громади, звернувся до владики Йосифа, відповідального за українську Церкву в Угорщині, щоб затвердити список вибраних осіб, після якого, за статутом, має відбу тися складання обіцянки перед громадою.

США – 29 і 30 березня влади- ки Східних Католицьких Церков у США зустрілися в центрі Маронітської Церкви у місті Сант-Луїз. Із УГКЦ на зустрічі брали участь митрополит Стефан Сорока, владики Павло Хомницький, Богдан Данило та Іван Бура. Владики всіх 18 Східних Католицьких Церков, які мають структури у США, зустрічаються двічі на рік, щоб обговорити пасторальні питання життя Церкви. Серед питань розглядали: служіння Католицької допоміжної асоціації (Catholic Relief Service), програму «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», катехитичне навчання, поміч потерпілим християнам на Близькому Сході та в Україні і планували пасторальні заходи й наукові семінари.

Поділитися:

Популярні статті