Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Польща – 29 квітня 2017 року сестри служебниці в Польщі відзначали два великих ювілеї: 125-ліття заснування Згромадження та 70-ту річницю провінції Матері Божої Неустанної Помочі. Головні святкування проходили в церкві Успення Матері Божої, при монастирі отців василіян у Варшаві. Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Євген Попович, Архиєпископ і Митрополит Перемишльсько-Варшавський, з яким співслужили: владика Володимир Ющак, Єпарх Вроцлавсько-Гданський, владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, священики обох єпархій та Чину Святого Василія Великого. В ювілейних святкуваннях взяли участь: посол України в Польщі Андрій Дещиця, генеральна настоятелька с. Тереса Слота з Рима, провінційні настоятельки – с. Боніфатія Дяків з України, с. Петра Сичак зі Словаччини, віце-провінційна с. Миколая Степась із Сербії, і чисельно зібрані сестри зі спільнот у Польщі з провінційною настоятелькою с. Наталією Маціною, сестри ЧСВВ з протоігуменією с. Магдалиною Шевчик, запрошені гості та миряни.

Польща – 10 травня 2017 року у м. Перемишлі, в Митрополичих палатах Перемишльсько-Варшавської митрополії УГКЦ, відбулася чергова робоча зустріч експертів УГКЦ з церковного права. Першочерговим завданням було завершити роботу над документами канонічного характеру, які доручив Синод Єпископів УГКЦ від 2016 р. Канонічному відділу Патріаршої курії УГКЦ і які стануть також предметом вивчення найближчого засідання синодальних отців УГКЦ. У другій половині обговорювали опрацювання партикулярного права УГКЦ. Так, кожний із членів робочої групи, утвореної Блаженнішим Святославом, представив склад допоміжної групи, з якою буде працювати над дорученими темами, методологію власного дослідження і презентував науковий матеріал, котрий допоможе у виконанні покладеного завдання.

Франція – 14 травня у французькому містечку Санліс, яке розташоване на північ від Парижа, відбулося традиційне святкування Дня Анни Ярославни. Для участі у святкуваннях приїхали гості з Парижа, різних куточків Франції, України та інших країн. Містечко Санліс є знаковим для українців, адже там мешкала донька князя Ярослава Мудрого та королева Франції, Анна Київська. Чотири року тому Паризька єпархія купила у Санлісі храм та згодом відкрила тут парафію Святих Бориса і Гліба, при якій діє Культурний центр Анни Ярославни. Розпочалося святкування покладанням квітів до пам’ятника Анни Київської за участю владик Бориса Ґудзяка, єпарха Паризького, та Гліба Лончини, єпарха Лондонського; Надзвичайного і Повноважного посла України у Франції Олега Шамшура; голови Репрезентативного комітету українських товариств Франції Тараса Горішнього; Союзу українок та представників органів місцевої влади Санліса. Після покладання квітів виконали гімни України та Франції. Також відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертв Голодомору та політичних репресій, який встановлено поряд із пам’ятником Анні Ярославні.

Угорщина – 17 травня в приміщенні Державного секретаріату Угорщини в справах релігії і національних меншин Міністерства людських ресурсів відбулася офіційна зустріч п. Мікловша Шолтиса, Державного секретаря Міністерства людських ресурсів Угорщини, з представниками української дипломатії та громади. У ході зустрічі сторони домовилися про будівництво храму УГКЦ в Будапешті. Угорський уряд, в свою чергу, запевнив у сприянні будівництва українського храму та у фінансовій підтримці.

Австралія – 6-15 травня 2017 року відбувся візит до Австралії кардинала Леонардо Сандрі, префекта Конгрегації Східних Церков, під час якого він відвідав осередки всіх Східних Католицьких Церков у цій країні. Як зазначається в комюніке ватиканського відомства, яке цього року відзначає своє 100-річчя, цей перший візит кардинала-префекта до Австралії став справді історичним і радісним моментом зустрічі, підтримки і взаємодопомоги, запропонувавши також деякі напрями для подальшої роботи Конгрегації. У неділю, 14 травня, вранці, кардинал Леонардо Сандрі очолив Божественну Літургію в катедральному соборі Святих Петра і Павла Мельнбурнської єпархії УГКЦ. З ним співслужили владики Петро Стасюк, ЧНІ, який очолює цю єпархію, а також Апостольський нунцій в Австралії та халдейський і маронітський єпископи.

Португалія – У португальському місті Евора відбувся духовноформаційний семінар для священиків УГКЦ, які душпастирюють на теренах Португалії, на тему «Душпастирство сімей в умовах новітньої міграції в Європі». Семінар проводив Пасторально-місійний відділ (ПМВ) УГКЦ за ініціативою Капеланії УГКЦ в Португалії. «Міграція дуже тісно пов’язана з проблемою подружжя. Ідеться про дітей, які залишаються без батьків, про розбиті подружжя, про розлучення. Вимірів дуже багато. Я вже не говорю про новітні загрози, про створення псевдорелігійних впливів і про секуляризаційні впливи на родину, − сказав голова ПМВ єпископ Йосиф Мілян. − У вашому душпастирському служінні ви зіштовхуєтеся з проблемами подружжя, зокрема у сповідях, і про це варто поговорити в нашому священичому колі та розв’язати наявні проблеми. Мусимо також поговорити про катехизацію родин на міграції і євангелізацію».

Аргентина – 20 травня у Буенос-Айресі помер єпископ-емерит греко-католицької єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині Михайло Микицей, який керував місцевою єпархією у 1998–2010 роках. Майбутній єпископ народився 17 жовтня 1934 р. у селі Гороходина теперішнього Богородчанського району Івано-Франківської області. Коли йому було чотири роки, батьки Василь і Марія з дітьми, а їх було шестеро, емігрували до Параґваю. У 1945 р. Микицеї перебралися у передмістя Буенос-Айреса під назвою Авеллянеда. У 1948–1957 рр. Михайло Микицей навчався у семінарії отців оріоністів, де здобув диплом шкільного учителя. У 1953–1954 рр. він пройшов новіціят і 12 лютого 1954 р. склав перші монаші обіти. У 1959–1962 рр. навчався в Римі у Папському Латеранському університеті. Отримав піддияконські свячення від єпископа Івана Бучка, дияконські – з рук єпископа Андрія Сапеляка (у 1962 р. ). 21 квітня 1963 р. отримав священичі свячення від Глави УГКЦ Патріарха Йосифа Сліпого. Того ж року повернувся до Аргентини, де працював учителем і директором народної школи до 1984 р. Відтак служив для вірних греко-католиків у провінціях Чако і Формоза. Із 1990 р. іменований Папою Іваном Павлом ІІ єпископом-помічником української єпархії в Аргентині. Єпископські свячення отримав від владик Андрія Сапеляка, Єфрема Кривого та Абелардо Франциско Сильви 14 жовтня 1990 р. У 1998–1999 рр. – Апостольський адміністратор цієї єпархії. У 1999–2010 рр. – єпарх.

Італія – 22-25 травня 2017 року в синодальному залі Ватикану проходить 70-та Генеральна асамблея Єпископської Конференції Італії. У ній, на запрошення Італійської Церкви, беруть участь спостерігачі від іноземних Католицьких Церков, серед яких і делегат від Глави УГКЦ – владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії. Глава УГКЦ через свого делегата надіслав вітального листа учасникам асамблеї, в якому висловив слова подяки за молитву про мир в Україні та за підтримку УГКЦ як в Україні, так і в Італії, де душпастирюють серед українських іммігрантів понад 50 священиків у 146 громадах УГКЦ. Також Блаженніший Святослав у своєму листі розповів учасникам асамблеї про складне становище, в якому вже третій рік поспіль знаходиться Україна внаслідок зовнішньої агресії та висловив прохання про подальшу солідарність із боку братнього італійського народу. Зокрема Глава УГКЦ подякував італійській Церкві за активне долучення до гуманітарної акції «Папа для України».

Аргентина – 5 червня 2017 року в місті Апостолес (Місіонес, Аргентина) у монастирі отців василіян відбулися збори священиків із владикою Даниїлом Козлинським, єпархом єпархії Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ в Аргентині. На зустрічі було підведено підсумки канонічної візитації проведеної Блаженнішим Святославом у єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині та обговорено організаційні питання щодо катехизації, реколекцій, прощ тощо. На завершення зборів священики на чолі зі своїм архиєреєм помолилися у місцевому храмі Панахиду за упокій душ усопших архиєреїв: Блаженнішого Любомира та владики Михаїла. Слід додати, що Панахиди за світлої пам’яті Блаженнішого Любомира та владики Михаїла були відслужені також на кожній українській парафії єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині.

США – 12-14 червня 2017 року в Пармі, штат Огайо, США, відбулася конференція під назвою «Місіологія і євангелізація в Українській Католицькій Церкві в Америці». Конференція зосереджена на темі оновлення парафій і створення нових місій в єпархії Святого Йосафата. Група духовенства та мирян зустрілася, аби обговорити контекст змін, що відбуваються в західному світі і стосуються Церкви. Також обговорювали моделі євангелізації, місії і пожвавлення парафіяльного життя. Дискусії семінару були зосереджені на людських та інших ресурсах, необхідних для підтримки енергійного парафіяльного життя і започаткування нових місій. У заході взяли участь представники єпархій із Стемфорда й Чикаго. А 18 червня 2017 року владика Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата (США), заснував нову місійну парафію в місті Авґуста, штат Джорджія. Цього ж дня владика Богдан очолив Божественну Літургію в храмі Святого Августина Коптської Православної Церкви в м. Мартінес, штат Джорджія. «Ми вдячні нашим братам і сестрам з Коптської Церкви, за те що відкрили нам двері своєї церкви для наших літургійних богослужінь», – сказав владика Богдан. Із єпископом співслужив о. Марко Шуі, нещодавно призначений адміністратором місії, та ієромонах Теодор із Спасо-Преображенського монастиря в Редвуд-Веллі, Каліфорнія. Більше ніж 60 вірних зібралися для створення нової місії. Після богослужіння владика Данило зустрівся з прихожанами та обговорив з ними плани і надії щодо нової спільноти.

США – 29 червня, на свято Верховних апостолів Петра і Павла за новим стилем, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав увів на престол Правлячого єпископа єпархії Святого Миколая УГКЦ з осідком у Чикаго. Під час проповіді до вірних Предстоятель Церкви відзначив, що сьогоднішнє свято Петра і Павла розкриває нам зміст нинішньої події – введення в уряд нового єпископа. «Апостол Петро нам сьогодні каже, що ця єпархія має українське коріння. І так важливо є плекати єдність із матірною Церквою. Посилаючи з України вам єпископа сюди, ваша Церква-мати хоче сказати, що вона дбає про вас. Вона хоче будувати єдність між нашими вірними в Україні і в діаспорі, хоче плекати цей спадок традицій нашої Церкви Володимирового хрещення», – сказав Блаженніший Святослав.

Поділитися:

Популярні статті