Торревієха, Іспанія – Українці греко-католики отримали місце для молитви в центрі курортного міста. Свого часу місцевий прав‑ лячий єпископ дієцезії Оріхуєла-Аліканте владика Рафаель Палмеро Рамос вирішив збудувати новий храм на честь свв. верховних апостолів Петра й Павла суто для іммігрантів. Тому в церкві центральну наву призначено для Богослужінь у римо-католицькому обряді, ліву наву – для Євхаристійного почитання, а права нава – храм для вірних грекокатоликів. Владика Рафаель Палмеро Рамос здійснив посвячення головного храму у співслужінні з владикою Діонісієм (Ляховичем), Апостольським візитатором для українців Італії та Іспанії, а також із численними священиками, серед яких і двоє представників УГКЦ – о. Олександр Доройкевич, капелан української громади міста Торревієха, та о. Роман Гамрацей, капелан української громади м. Малаґа. Наприкінці Літургії владика Діонісій подарував місцевій громаді римо-католиків ікону, яку привіз із України, як вияв вдячності за теплий прийом українських вірних. Ця ікона символізуватиме в римо-католицькому храмі благочестя і сопричастя українсько‑ го та іспанського народів.
Мюнхен, Німеччина – «Релігія, нація та секуляризація в українській культурі нового часу». Таку назву мала міжнародна наукова конференція, спільний захід Міжнародного коледжу післядипломних історичних докторських студій Мюнхенського університету імені Людвіґа-Максиміліана, Празького Карлового Університету, Українського Вільного Університету та Центру досліджень історії України імені Петра Яцика при Канадському інституті українських студій Університету Альберти. Під час конференції, у якій взяли участь понад 90 учасників, були заслухані доповіді, присвячені ролі релігії в народництві, темі духовенства й громади в українському національному романтизмі, ролі рабинів як посередників модернізації на територіях України, темі реформованого духовенства, проблемі ідентичності традиційних Церков сучасної України та ін.
Німеччина – Греко-католики вшанували мощі блаженної Едігни. З благословення Апостольського екзарха Німеччини й Скандинавії владики Петра (Крика) відбулася традиційна українська проща до села Пух у Баварії, до мощей блаженної Едігни, доньки французької королеви Анни Ярославни та онуки київського князя Ярослава Мудрого. Учасники прощі зібралися на подвір’ї храму святого Себастьяна, де зберігаються мощі блаженної Едігни. Приїхало багато вірних із Мюнхена, Нового Ульма, Штутгарта, з різних місцевостей Баварії та Вюртемберга. Група із Мюнхена на чолі з отцем Володимиром Війтовичем здійснила пішу ходу до Пуха. Серед паломників були й українські родини з малими дітьми. У старовинній католицькій церкві владика Петро (Крик) у співслужінні з отцями Володимиром Війтовичом, Романом Врущаком, Андрієм Дмитриком, Богданом Підлісецьким та Андрієм Пізьом відслужив Божественну Літургію українською і німецькою мовами. По завершенні Служби владика благословив учасників прощі мощами блаженної Едігни.
Люрд, Франція – Українська делегація взяла участь у ХХІІІ Світовому конгресі лікарів-католиків «Наша віра в медицині». На за‑ хід прибули понад 600 учасників з шести континентів, серед яких були представники Львівської асоціації лікарів-католиків. Під час Конгресу виступили 30 доповідачів, які торкнулись багатьох серйозних питань сьогодення. Як зауважив Іван Луць, президент Львівської асоціації лікарів-католиків та член Папської академії «Pro vita», доповіді та проблеми, висвітлені в них, були «надзвичайно важливими, актуальними та цікавими, як для лікарів, так і для всіх людей сучасного світу». Завершився Конгрес у підземній базиліці Папи Пія Х урочистою Месою та церемонією вручення премій Папи Івана ХІ та Асоціації лікарів-католиків.
Ватикан – Пріоритети душпастирської праці священиків. Цієї теми торкнувся Папа Бенедикт XVI з нагоди завершення Року священства. Святіший Отець добре усвідомлює, наскільки важко сьогодні бути парохом, зокрема в країнах з давньою християнською традицією. Парафії збільшуються, іноді неможливо знати усіх парафіян, немає спроможності виконати всі функції, яких чекають від пароха. Папа наголосив, що важливо, щоб вірні побачили, що священик не просто виконує «роботу», відпрацьовує години, а потім живе лише для себе, а що він дійсно несе в собі вогонь Христової любові. «Якщо вірні побачать, що він сповнений Господньої радості, то зрозуміють, що він не може зробити всього, приймуть його обмеження і допомагатимуть парохові», – додав Святіший Отець. Пріоритетами залишаються Святі Тайни, які потрібно робити доступними для парафіян, звіщання Божого Слова й діла милосердя. «Стосунки з Христом, особиста розмова з Христом є фундаментальним душпастирським пріоритетом, є умовою нашої праці для інших! І молитва не є якоюсь другорядною річчю: власне «професією» священика є молитися, в тому числі замість тих, хто не вміє молитися або не знаходить часу на молитву», – наголосив Папа.
Ватикан – Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду Кардинала Вальтера Каспера, президента Папської Ради сприяння єдності християн. Кардинал подав зречення у зв’язку з досягненням граничного віку. Відтепер Раду очолить швейцарський Архієпископ Курт Кох. Він народився 15 березня 1950 року в німецькомовному кантоні Люцерн у центральній Швейцарії. Закінчивши богословські студії, працював як теолог-мирянин, а отримавши у 1982 році священиче рукоположення, займався парафіяльним душпастирством. Від 1986 року о. Курт повернувся до викладацької діяльності, спочатку викладаючи догматику та моральне богослов’я в Катехитичному інституті в Люцерні, а пізніше – догматику та літургіку на богословському факультеті Люцернського університету. З 2002 року Курт Кох є членом Папської Ради сприяння єдності християн, а від 2007 до 2009 року був президентом Швейцарської єпископської конференції. З-під його пера вийшло понад 60 книг та публікацій.
Ефіопія – Католицькі єпископи країни вітають харизматів у власних рядах. Харизматичне пробудження в Ефіопії є загальним і охоплює молодь як з протестантів, так і з православних та католиків. Проте ієрархи різних Церков реагують на нього по-різному. У Католицькій Церкві багато хто працює з аніматорами харизматичних груп і впроваджує програми навчання для їхніх членів. Ці програми були розроблені за підтримки організації «Церква в потребі» і роблять акцент на залученні молодих харизматів до Євхаристії, сповіді й шанування Діви Марії. За словами вікарного єпископа Аддис-Абеби Лесана-Хрістоса Матеоса, харизматичний стиль релігійності «є привабливим для молоді, дає їй орієнтири і захоплює її, допомагаючи жити у вірі». Проте харизматичні групи мають деякі проблеми з католицькою ідентичністю, що пояснюється, зокрема, тим, що досі лише небагато католицьких священиків і катехитів мали зв’язок з харизматичним пробудженням. Єпископ Матеос зазначив, що боротьба з харизматичним рухом навряд чи втримає молодих католиків від приєднання до нього. Католицька ж Церква в Ефіопії позитивно ставиться до харизматів у своєму лоні, одночасно роблячи все можливе, щоб надати цьому рухові католицького характеру, позбавляючи його зайвої екзальтації і доповнюючи емоційні форми культу входженням в життя Церкви в усій його повноті.
Ефіопія – Знайдено рукопис, який може виявитися найстарішим у світі ілюстрованим християнським текстом. Цінний документ зберігався у древньому монастирі. Спочатку його датували XI століттям, але за допомогою радіовуглецевого аналізу була встановлена точна дата створення тексту – між 330 і 650 роками. Текст, чий вік перевищує 1600 років, названий на честь ченця Абба Гаріма, який прибув до Ефіопії в V столітті. Згідно з легендою, він переписав Євангеліє всього за один день – одразу після заснування монастиря Гаріма. Рукопис містить зображення святих Матея, Марка, Луки та Івана. Крім того, в ньому є перше християнське зображення Єрусалимського храму. Євангеліє Гаріма ніколи не покидало меж монастиря.
Лінарес, Іспанія – Вперше проголошено блаженним Католицької Церкви журналіста. Ним став слуга Божий, мирянин Мануель Лосано Ґаррідо. Урочисту беатифікацію, яка відбулася у рідному місті журналіста, від імені Святішого Отця Бенедикта XVI довершив Архієпископ Анджело Амато, префект Конгрегації у справах святих. Мануель народився 9 серпня 1920 року в глибоко релігійній сім’ї. Замолоду вступив до Католицької Акції, здобувши досвід, який позначив усе його життя. У віці 22 років Мануеля уразив прогресивний параліч, який прикував його до інвалідного візка, а останні дев’ять років життя він був уражений сліпотою. Незважаючи на фізичні обмеження, писав статті, оповідання, есе, а також опублікував дев’ять книжок. Його дім став центром апостоляту, куди десятки людей приходили, шукаючи поради, спрямування, утішення. У 1958 році Мануель здійснив паломництво до Люрду. Після повернення, разом із іншими хворими, заснував Асоціацію «Синай», що ділилася на групи по 12 осіб, які молилися і жертвували свої страждання за засоби суспільних комунікацій. Помер блаженний 3 листопада 1971 р.
Іспанія – Рейтинг популярних документальних фільмів очолює фільм про католицького священика. «Остання вершина» – це фільм про життя отця Пабло Домінґеса, що загинув у 2009 році через нещасний випадок у горах. Філософ та богослов Теологічного факультету святого Дамаза в Мадриді, він помер, маючи 42 роки, коли сходив із гори Монкайо. За життя священик піднявся на всі іспанські вершини, і ця, що має понад 2000 метрів над рівнем моря, була останньою. Фільм розповідає про радісну, покірну та щиру людину, яка, за словами тих, що його знали, передчувала, що помре молодою. Картина представляє історію простого священика, який не є якимось героєм, екзорцистом чи місіонером, а просто доступною людиною, яка допомагає, вислуховує, проповідує істину, має почуття гумору та вміє радіти життям. Від моменту виходу на широкий екран кінострічка здобула таку популярність, що десятки кінотеатрів вирішили зняти з програми фільми у популярному форматі 3D, щоб звільнити місце для неї.
Італія – Прочитано невидимі написи на Туринській плащаниці. Барбара Фрале, історик ватиканських архівів, зуміла розпізнати написи на плащаниці, в яку, ймовірно, був загорнутий Христос після смерті. Як зазначається, до тіла Христа, загорнутого в чотириметрову тканину, була причеплена табличка з ім’ям. Букви, зроблені металовмісною фарбою, згодом перейшли на тканину. За допомогою новітніх комп’ютерних технологій було відчитано відбиток написів, зроблених трьома мовами. Зокрема, грецькою напис повідомляє: «Був знятий о дев’ятій годині», – це ймовірний час смерті. Всього Барбара розпізнала сім слів, які, на її переконання, доводять достовірність плащаниц