Канада – «Святий престол і Голодомор: документи із Секретного архіву Ватикану про Великий Голод 1932-1933 років у радянській Україні». Під такою назвою вийшла книга професора Любомира Луцюка та отця Атанасія МакВея. Автори представили понад 50 документів, які містять свідчення, що Папа Римський Піо XI дуже емоційно реагував, коли чув про Голодомор, і навіть плакав, кажучи: «Ми мусимо щось робити». У книзі наводяться різні приклади, як Святий Престол шукав нагоди допомогти потерпілому населенню. Як відомо, Ватикан, як держава, визнав Великий Голодомор геноцидом.
Латвія – «Прихід душпастиря УГКЦ допоможе віднайти й вірних вашої Церкви». На цьому наголосив Римо-католицький митрополит Збігнєвс Станкєвичс під час зустрічі з делегацією Пасторально-місійного відділу УГКЦ на чолі з владикою Йосифом Міляном. У Латвії проживає понад 50 тис. українців. Зареє‑ стровано кільканадцять громадських та культурних товариств. У Ризі діє українська школа, в якій навчається близько 240 учнів. У Ризі та в Даугавпілсі діють греко-католицькі громади (лише по одній у кожному місті), якими опікуються два священики та диякон Латвійського греко-католицького протопресвітеріату. До цих церковних громад належать люди різних національностей, тому Богослужіння проводять церковнослов’янською мовою, а проповідь виголошують російською. Зважаючи на таку ситуацію, працівники Пасторально-місійного відділу обговорили питання про надання духовної опіки вірним УГКЦ. Щоб охопити душпастирською опікою таку велику кількість осіб, обидві сторони визнали потребу в додаткових українських душпастирях у цій країні.
Ерфурт, Німеччина – Відбулася презентація Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха». Апостольський екзарх Владика Петро (Крик) у своїй промові наголосив на важливості Катехизму, який «буде великою допомогою для священників у проповідуванні Божого Слова». За словами Владики, «Катехизм не тільки допоможе пізнати вчення УГКЦ вірним нашої Церкви, а й ознайомить із ним людей інших віросповідань і національностей, відкриваючи їм систематично зібране вчення УГКЦ. Триденна презентація Катехизму відбулася під проводом одного із співавторів, о. д-ра Мирона Бендика, який ознайомив із потребою та історією написання Катехизму та представив всі три його частини. Відбулися також дискусії та обговорення різних питань, які виникли.
Російська Федерація – «Ідентичність греко-католиків і сучасний екуменізм». Під такою назвою пройшла зустріч російських католиків візантійського обряду. Під час засідань за участі ординарія греко-католиків на території РФ єпископа Йосипа Верта, священики та монахині підвели підсумки душпастирської праці та обговорили її перспективи. Головний доповідач професор Олег Турій, декан Історичного факультету Українського Католицького Університету (м. Львів), провів три конференції, присвячені питанню єдності і розколів в історії та вченні Католицької Церкви, дав оцінку історичному досвіду Брестської унії 1596 р., а також проаналізував сучасний стан католицтва візантійського обряду та актуальні екуменічні ініціативи УГКЦ. Коментуючи важливість зустрічі секретар ординарія католиків візантійського обряду в РФ священик Андрій Старцев зазначив, що учасники заходу таким чином обговорюють насущні душпастирські проблеми, як і рівно ж отримують інтелектуальну поживу.
Арадеі, Румунія – Делегація УГКЦ на чолі з Патріярхом Святославом взяла участь у XIV зустрічі католицьких єпископів східного обряду. Зустріч була присвячена темі вкладу Східних Католицьких Церков Європи в нову євангелізацію. Учасник заходу Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ зазначив: «Тема зустрічі «Ви будете моїми свідками: євангелізація в Католицьких Церквах східного обряду в Європі» є своєрідним закликом до нової євангелізації, про яку говорив Святіший Отець кілька років тому. Це ставить перед єпископами подвійне завдання: з одного боку, вилікувати, за ласкою Божою, духовну спустошеність, що її лишив після себе комуністичний режим, а з іншого – пом’якшити спотворення духовних цінностей, спричинене хвилею секуляризму, який тисне із світського середовища Західної Європи». У підсумковому документі зустрічі зазначається, що Східні Католицькі Церкви в Європі повинні добре осмислити сучасні глобальні явища, що зачіпають їх численних віруючих і шукати нових і адекватних пасторальних рішень проблем своєї пастви. Разом з цим, ієрархи усвідомлюють свою відповідальність перед викликами сьогодення, як і унікальний внесок в процес нової євангелізації. Наступна XV зустріч єпископів східного обряду пройде у 2012 р. в хорватському місті
Загреб. Індія – Відсутність моралі у окремих осіб та організацій стала причиною глобального економічного колапсу. Таку думку висловив Кардинал Освальд Грасіас, президент Конференції католицьких єпископів Індії, а також генеральний секретар федерації конференції азіатських єпископів під час конференції з світової господарської системи, яка була пройшла в Бангалорі на Півдні Індії за ініціативою Папської Ради у справах культури. «Функціонування глобальної економіки вимагає фундаментальних цінностей і загального кодексу етики на основі віри і розуму», – наголосив Кардинал Грасіас. Він закликав уряди країн підтримувати ті підприємства, діяльність яких буде мати негативні наслідки в соціальній сфері, або в навколишньому середовищі. Подібну думку висловили й інші учасники конференції, вказуючи на зростання корупції, внаслідок відсутності моральних гальм серед учасників ринку.
Рим, Італія – Сучасна нетерпимість, дискримінація і переслідування християн є гуманітарною кризою. Про це заявив Массімо Інтровіньє, представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) по боротьбі з дискримінацією щодо християн. Ця заява пролунала у Папському Латеранському Університеті під час конференції, присвяченій проблемі дискримінації християн у світі в XXI ст. Під час заходу також було повідомлено, що за віру кожні 5 хвилин у світі вбивають християн. Щороку на мученицьку смерть приречені 105 тисяч християн. Експерт згадав також й про інші спроби дослідити кількість християнських мучеників у світі. На думку дослідника, з 70 млн. мучеників за віру 45 млн. постраждали у XX ст. Найбільша небезпека загрожує християнам у країнах з сильними екстремістськими рухами, де відступництво від місцевої релігії карається стратою. Учасники конференції також зазначили, що ще одним поширеним видом переслідувань християн, зокрема, у країнах Заходу, є правова дискримінація під різними мотивами секуляризації.
Рим, Італія – Єпископи Америки застановились над питаннями міжрелігійного діалогу і нової євангелізації. Саме цій тем було присвячене чергове засідання Ради генерального секретаріату Синоду Єпископів для Америки. Під час зустрічі учасники обговорили актуальні проблеми та спробували знайти шляхи їх вирішення. Серед різних тем Владики обговорили питання виклику, пов’язаного з діяльністю сект у великих містах. Також, дискусія торкнулась питання бідності, насилля та браку пошани людського життя від зачаття до природної смерті. Разом з цим, Рада генерального секретаріату Синоду Єпископів для Америки констатувала позитивну динаміку щодо зростання кількості покликання до монашого та священичого життя.
Рим, Італія – Суспільні мас-медія у західних країнах негативно впливають на покликання до священства. Про це заявив кардинал Зенон Грохолевский, відповідальний за підготовку духовенства в Римській курії. У мас-медія постійно підживлюється критика Католицької Церкви та її священнослужителів, відзначив єрарх. Домінуюча роль ЗМІ, почавши з газет і закінчивши телебаченням та Інтернетом, не залишає місця на тишу, медитацію і молитву. Іншою причиною зменшення кількості покликань на Заході, у той час як у інших частинах світу спостерігається ріст, кардинал Зенон Грохолевский називає секуляризоване середовище та брак належної роботи з плекання покликань.
Італія – Через 5 років в Італії аборти можуть зникнути зовсім. Причиною тому стануть не законодавчі зміни, але відсутність гінекологів, які будуть готові брати участь у вбивстві ненародженої дитини. Вже сьогодні 71% лікарів відмовляють в цьому, зважаючи на свої релігійні переконання. Сьогодні в Італії щороку роблять 115 тисяч абортів, і це справа рук 150 лікарів, яких цураються лікарські кола. Нові покоління гінекологів з етичних міркувань майже повністю відмовляються від участі в аборті. У багатьох лікарнях, а навіть в цілих регіонах, особливо на півдні Італії, абортивні відділи вже зачинені через брак персоналу. Те саме стосується медичних академій, в яких ніхто не хоче навчати майбутніх гінекологів, як робити аборт.
Варшава, Польща – Світові загрожує нова глобальна «етика». Про це заявила професор Маргарита А. Петерс, директор Інституту динаміки міжкультурного діалогу в Брюсселі. Цей тип етики прагне виховувати нові покоління, виключаючи поси‑ лання на Бога і релігію. «Єдиною силою, здатною зупинити розширення «нової етики» є сім’я», – переконана професор Петерс. За словами Маргарити Петерс, після падіння комунізму, Організація Об’єднаних Націй намагається побудувати новий глобальний консенсус і нову етику. Міжнародні документи, нова мова, яка включає в себе такі вирази, як: права дітей, принцип партнерства, демократична участь, репродуктивне здоров’я, гендерна проблематика, глобальне управління і глобальна етика. У свою чергу Архиєпископ Варшавський Хенрік Хосер, підкреслюючи важливість аналізу місіс Петерс, сказав: «Я усвідомлюю, що зараз, коли ми покликані до нової євангелізації, абсолютно необхідно мати знання про світ, суспільство, культуру, цивілізацію, без яких ми не зможемо підготувати відповідні дії і відповіді на виклики нашого часу», – сказав Архиєпископ.
США – Американська єпископська конференція зазнає тиску збоку уряду США за свою позицію щодо абортів та контролю народжуваності. Протистояння влади та Церкви призвело до того, що було скорочено фонди, необхідні Американській єпископській конференції для роботи міграційного відділу, відділу у справах біженців при Міністерстві охорони здоров’я, а також центрів соціальної допомоги. Так, зокрема, було припинене фінансування католицьких центрів, які працюють з біженцями, захищають жертви проституції, торгівлі людьми й внутрішніми органами. Причиною припинення фінансування стала позиція католицьких центрів, які відмовляються забезпечувати своїх підопічних протизаплідними засобами та можливістю штучного переривання вагітності. З цього приводу американські єпископи збираються подати до суду за дискримінацію неприбуткових організацій на підставі їх релігійних переконань.