Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Австралія – На 86-му році життя відійшов у вічність священик УГКЦ Іван Шевців, який понад півстоліття душпастирював у Австралії. Отець Іван пішов до Бога в присутності сестер-василіянок монастиря в Лідкомбе. Священик народився 1 листопада 1926 року в селі Гарбузів на Львівщині. У травні 1951-го рукоположений у священичий сан архиєпископом Іваном Бучком. У березні 1959 року на запрошення австралійського екзарха УГКЦ Івана Прашка прибув до Австралії. Завдяки його зусиллям постали Парафіяльний дім, школа-зал, Дім пенсіонерів, монастир василіянок, пам’ятник 1000-літтю хрещення України та зорганізований хор української католицької молоді.

Бразилія – На 84-му році життя спочив у Бозі Преосвященний Владика Єфрем (Кривий), довголітній Правлячий Архиєрей Куритибської єпархії УГКЦ (Бразилія). Владика Єфрем народився 12 грудня 1928 року в колонії Салтіньо. У 1950-му склав довічні обіти в Римі у церкві святих Сергія і Вакха. В 1951 році отримав ієрейські свячення. У 1972-му Святіший Отець Павло VI в базиліці святого Петра у Римі вділив йому єпископські свячення. У травні 1978-го перебрав керівництво Куритибською єпархією. 13 грудня 2006 року Святіший Отець Бенедикт XVI, згідно з 210 кан. §1 Кодексу Канонів Східних Церков, потвердив зречення Владики Єфрема з уряду Єпарха Куритибського.

Вінніпег, Канада – помер Високопреосвященний Владика Михайло (Бздель), Митрополит, почесний Архиєпископ Вінніпега. З цього приводу Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, зазначив: «З великим сумом сприйняли ми звістку, що відійшов у вічність один із митрополитів нашої Церкви – Високопреосвященний Владика Михайло (Бздель). Він був великим продовжувачем місій своїх славних попередників, гуртуючи довкола себе українську громаду в Канаді». Подякувавши Господові за дар життя і служіння Високопреосвященного Владики Михайла УГКЦ, Патріарх Святослав висловив переконання, що нині Владика чує від Того, Кому служив усе своє життя: «Увійди в радість пана твого».

Роккапорена, Італія – Пройшли дні духовної віднови для душпастирів УГКЦ в Італії. Отець-реколектант Тарас Барщевський застановився над важливістю Святого Письма у житті священика, у його пророчому служінні учителя, наставника та пастиря. По закінченні реколекцій священики відбули спільні піврічні збори, під час яких обговорили питання ефективного обміну інформацією, створення веб-сайтів парафіяльних спільнот, участь у формативних курсах з душпастирства для мігрантів, пропонованих Єпископською конференцією Італії. Разом із цим о. Тарас Барщевський представив душпастирям новий Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха».

Ватикан – Канонізаційний процес блаженного Івана Павла II триває. На даний момент досліджують дива за заступництва понтифіка. З різних частин світу надходять численні свідчення благодаті, отриманої за заступництва блаженного Івана Павла II. На цьому етапі збирають документацію, аби розпочати детальніше вивчення, необхідне для ухвалення відповідного рішення. На думку постулятора Канонізаційного процесу отця Станіслава Одера, найяскравішим свідченням живої спадщини Івана Павла II є кількість відвідувачів його могили.

Ватикан – Надійшла позитивна відповідь лефевристів на «Доктринальну преамбулу», яку 14 вересня минулого року вручили у Ватикані керівнику Братства св. Пія Х як умову для повної єдності з Римом. Тепер текст Преамбули, підписаний єпископом Фелле, представлять Папі Бенедикту XVI. Не виключено, що він також стане предметом звичайного засідання членів Конгрегації науки віри, зокрема у питанні заснування відповідної прелатури.

Австралія – Конференція католицьких єпископів країни засудила заклик великого муфтія Саудівської Аравії шейха Абдуля Азіза бін-Абдулли зруйнувати всі християнські храми на Аравійському півострові. Напередодні шейх заявив про необхідність знищення християнських церков, зведених на території Аравійського півострова як антиісламського культурного елемента. У заяві католицьких єпископів читаємо: «Ми вимагаємо офіційного пояснення і однозначного підтвердження права християн регіону на існування. Подібні слова муфтія нікому не допомагають, а скоріше погіршують і без того жахливе становище християн Близького Сходу».

Ірак – За останні 8 років у країні вбили 8 тисяч християн та зруйнували 50 храмів. Про це заявив у Відні ігумен Вахід Габріель, настоятель халдо-католицького монастиря Діви Марії в іракському місті Алкош. Після прибуття військ США у Ірак становище тамтешніх християн значно погіршилося. З виведенням американських військ ситуація ще більше ускладнилася. Іракські політики не дбають про захист меншин, не точиться боротьба проти ісламістських угруповань. За винятком Курдського регіону на півночі країни, де християни почуваються більш-менш безпечно, на решті території їхньому життю постійно загрожує небезпека.

Ірландія – Інформація про сексуальні домагання католицького священика була вигадкою. Двоє провідних працівників ірландського телебачення вирішили звільнитися після того, як у програмі, над якою вони працювали, було зведено наклеп на католицького священика. Саму програму також закрили. Після проведення розслідування телекомпанія RTE публічно вибачилася перед о. Кевіном Рейнольдзом і виплатила йому компенсацію за свою відверту брехню. У програмі «Розслідування прайм-тайм» було оприлюднено інформацію про те, що, перебуваючи на місії в Кенії, священик мав інтимні стосунки з хлопчиком. Згодом автори програми визнали, що це звинувачення безпідставне, а керівники проекту пішли у відставку.

Рим, Італія – Відбулися конференції на тему екзорцизму. Організатором форуму виступила Конгрегація у справах духівництва. У зустрічі взяли участь понад 200 осіб, здебільшого священики. Головний доповідач – єпископ Луїджі Негрі звернув увагу на те, що сатанинська культура нині безперешкодно популяризується завдяки інтернету. Доволі поширеним явищем стали сатаністичні секти, які намагаються вербувати насамперед молодь. Крім того, єпископ зазначив, що дія злих духів провокується самою людиною через контакт із окультизмом, його проявами і може перетворитися на залежність, стати інструментом пригноблення і заволодіння людини сатаною. Тому, на думку священнослужителя, пастирі повинні піклуватися найперше про людей, котрі живуть у важких і нестерпних духовних умовах.

Італія – Нові правила похорону і поховання, за рішенням конференції італійських єпископів, містять заборону на розсіювання праху покійного. І хоча цивільне законодавство це дозволяє, така практика викликає «серйозні сумніви щодо її узгодження з християнською вірою», наголосили єпископи. Церква, «не заперечуючи кремації тіла, коли це не відбувається у in odium fidei (з ненависті до віри), і далі вважатиме поховання померлих доречнішим, позаяк воно висловлює віру у воскресіння плоті, живить благочестя вірних і сприяє зосередженості на молитві рідних і близьких».

Канада – Чотири найбільші індіанські племені у провінції Манітоба прийняли «за свого» католицького ієрарха. Архиєпископа єпархії Вінніпег Джеймса Вернона Вейсгербера прийняли за «брата індіанця». Це дуже промовистий жест примирення у відносинах між корінними жителями і Католицькою Церквою. Важкий досвід минулого тяжіє над цими відносинами ще й досі, оскільки дітей індіанців забирали від батьків у спеціальні центри, щоб «цивілізувати у дусі Заходу». Часто такими центрами провадили християнські спільноти. Прелат заявив: шлях до примирення – довгий, але я переконаний, що його варто і треба здолати.

Куба – «Зміцнити Церкву, дати їй нову енергію і надію, щоб вона могла виконувати свої завдання», – закликав о. Федеріко Ломбарді, підбиваючи підсумки візиту Святішого Отця на Кубу. Представник Ватикану наголосив на важливості завдань, які Папа представив урядові острова. Йдеться про відкриття більш широкого простору для релігійної свободи, яка є сутністю життя Церкви, особливо у царині освіти і благодійності, що служить загальному добру.

США – Католики та представники інших релігійних організацій провели маніфестації на захист релігійної свободи. Масові заходи відбулися у 120 містах. В такий спосіб люди намагалися вплинути на адміністрацію президента Барака Обами, аби вона скасувала норму, яка змушує релігійні інституції діяти проти власного сумління та моральних принципів. Нові закони США змушують католицькі школи, асоціації та лікарні до здійснення абортів, стерилізації та поширення і застосування контрацептивних засобів. Релігійні спільноти і мирянські асоціації відреагували гострою критикою на таку нормативну інновацію федерального уряду.

Туреччина – Патріарх Константинопольський Вартоломій І висловив занепокоєння антиекуменічними заявами грецьких православних ієрархів. Причиною цього стала поведінка деяких грецьких православних єпископів, які піддали критиці Церкву Греції за участь у міжнародному екуменічному русі та веденні богословських діалогів з представниками інших християнських конфесій. Патріарх заявив, що останнім часом антиекуменічні заяви ієрархів Церкви Греції «сягли неприйнятного рівня». Прелат посилається на недавню позицію Митрополита Пірея Серафина, який піддав анафемі папу Бенедикта XVI і «тих, хто з ним», протестантів, прихильників та учасників екуменічного руху, а також юдеїв і мусульман. Це сталося під час літургії в першу неділю Великого посту, яку ще називають Неділею Православ’я.

Хорватія – Уроки катехизму в школах належить скасувати. Представники гей-організацій країни намагаються через тиск на міністерство освіти заборонити викладання дисципліни «Знання про віру», оскільки католицька доктрина про грішність гомосексуальних стосунків дискримінує їхні права. Проте міністерство освіти заявило, що не має права вносити зміни у шкільний предмет без погодження з Ватиканом, оскільки укладено договір між Республікою Хорватія і Державою Ватикан. Разом із цим на організованій прес-конференції з цього приводу представники міносвіти заявили, що гей-організації дезінформують суспільство стосовно позиції міністерства та реального стану речей.

Поділитися:

Популярні статті