Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Ватикан – Папа Франциск написав подячного листа Патріарху Святославу. «Сердечно дякую Вам за привітання, які Ви надіслали мені від імені всієї Української Греко-Католицької Церкви з нагоди мого обрання на Петрів престол. Я мав нагоду пізнати спільноту українських греко-католиків у Аргентині і згадую з великою приємністю наші зустрічі в Буенос-Айресі та Вашу ревність у пастирській опіці свого стада». На завершення понтифік поручив УГКЦ опіці Пресвятої Діви Марії та попросив про молитву за нього і його служіння, яке йому доручив Господь.

Ватикан – Свята Столиця стурбована відсутністю чутливості до дискримінації християн у Європі. Представник Держсекретаріату Ватикану отець Флоріан Кольфгаус розповів про численні акти вандалізму щодо святинь. Вони вже стали звичним явищем. Приміром, у Німеччині щороку таких випадків налічується від 300 до 400 переважно у церквах та на християнських кладовищах. Майже 400 випадків дискримінації представників релігійних установ зафіксовано за перші 10 місяців 2012 року у Франції. Статистика інших європейських держав також невтішна…

Ватикан – Святіший Отець Бенедикт ХVІ повернувся до Ватикану. Після двомісячного перебування в літній папській резиденції у Кастель-Гандольфо Папа-емерит повернувся до Ватикану в кляузуровий (затворницький) монастир «Мати Церкви» (Mater Ecclesiae), де житиме як вислужений понтифік, присвячуючи решту свого життя молитві за Церкву, за свого наступника Папу Франциска та за всі потреби людства. Як повідомив прес-центр Ватикану, Святіший Отець Франциск і Папаемерит Бенедикт ХVІ разом помолились у каплиці цього монастиря.

Ватикан – Папа дбатиме про посилення дисципліни. Про це заявив австралійський кардинал Джордж Пелл, коментуючи створення понтифіком Міжконтинентальної групи кардиналів для реформи Римської курії. Зараз члени групи готуються до першої зустрічі та розмірковують над поставленими завданнями, які мають оптимізувати працю Курії та підсилити її склад представниками неєвропейського континенту.

Аргентина – Громада УГКЦ провінції Буенос-Айреса організувала прощу до відпустового місця в Люхані. Це національна базиліка, в якій зберігається чудотворна фігура Матері Божої – Покровительки всієї Аргентини. Архиєрейську Божественну літургію очолив владика Даниїл Козлінський, апостольський адміністратор єпархії Покрови Пресвятої Богородиці та апостольський візитатор для українців у Латинській Америці. В проповіді єпископ цитував Папу Франциска: «Мандрувати, будувати та визнавати – ось три основні елементи, без яких неможливе справжнє християнство. Але ці три елементи треба втілювати тільки з розіп’ятим Христом, бо інакше все втрачає свій сенс».

Аргентина – Єпархію Покрови Пресвятої Богородиці УГКЦ відвідав Патріарх Маронітської Східної Католицької Церкви. Блаженніший Бешара Бутрос Раї мав зустріч із владикою Даниїлом Козлінським, апостольським адміністратором для українців-греко-католиків у Аргентині та духовенством єпархії. Владика Даниїл зазначив у вітальному слові, що цей візит зміцнює наше братерство та поглиблює наш зв’язок із Церквою-сестрою, тому що в нас те саме коріння, яке бере свій початок на Сході.

Бразилія – Українська молодь виступає за віднову своєї церковної та культурної ідентичності. На 40-ому Конгресі українсько-бразилійської молоді, що відбувся в місті Апукарана, зібралось двісті молодих церковних лідерів Української Греко-Католицької та Православної Церков Бразилії. Учасники заходу, який проходив під гаслом «Побудувати покоління, відповідальне за своє життя і за суспільство», обговорили можливі напрямки праці з молоддю, щоби, черпаючи зі скарбниці моральних та етичних цінностей, переданих їхніми предками, сприяти формуванню ідентичності українсько-бразилійської молоді, забезпечити дієвий та якісний її провід у своїх громадах.

Рим, Італія – Відбулась міжнародна зустріч настоятельок жіночих згромаджень. У форумі під назвою «Не так нехай буде серед вас» взяли участь 800 генеральних настоятельок жіночих монаших згромаджень із 75 країн світу. Учасниці обговорювали можливості та нові форми служіння для відновлення релігійного апостольського життя та роль настоятельки монашого згромадження як прикладу для всієї спільноти.

Ріано, Італія – Патріарх Святослав зустрівся зі священиками-капеланами, які душпастирюють для українських мігрантів у Італії та Іспанії. Глава УГКЦ наголосив, що збереження Божих Дарів, які отримуємо в щоденному житті, та опіка людською особою є основними завданнями душпастиря. А найбільша влада, яку має духовна особа, це влада служити. Блаженніший Святослав назвав головні засади душпастирської діяльності для мігрантів з України, наголосив на значенні реалізації Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року та закликав присутніх до «переосмислення наших методів душпастирського служіння відповідно до Божої волі в тих обставинах, у яких ми покликані служити нашим людям».

Майданек, Польща – Відбулася щорічна молодіжна проща до місця ув’язнення і мученицької смерті блаженного священномученика Омеляна Ковча. Понад півтисячі молодих людей взяли участь у цьому заході, що проходив під гаслом: «Скріплюймо віру свідченням мучеників». Під час прощі відбулася хресна хода територією Майданека за участі молодих вірних УГКЦ і студентів Любліна – вони несли хрест, пальмові гілки і читали стації.

Стемфорд, США – Пройшов Собор Стемфордської єпархії під гаслом “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом”. 200 делегатів Собору своїми резолюціями ствердили, що парафія відіграє фундаментальну роль у Церкві, адже саме в парафіяльних спільнотах віряни найчастіше зустрічають Христа через християнське навчання, спільні молитви та служіння ближньому. Делегати Собору заявили про своє бажання сприяти подальшому розвитку духовного скарбу візантійсько-київської традиції (літургії, богослов’я і духовності) та виявили охоту до поширення духовних скарбів УГКЦ з усіма, хто прагне зустріти Христа в греко-католицьких парафіяльних спільнотах.

Стемфорд, США – Владика Павло Хомницький закликав вірних відвідати Україну і взяти участь в урочистих заходах. «Запрошую вас як представників Стемфордської єпархії приїхати до Києва і приєднатися до мене, Блаженнішого Святослава та інших прочан для святкування 1025-ліття Хрещення Русі-України», – звернувся стемфордський єпарх до вірян, нагадавши їм, що Глава УГКЦ не раз запрошував українців-католиків зі всього світу долучитися до цього урочистого святкування та благословення патріаршого собору Воскресіння Христового, яке відбудеться 18 серпня 2013 року.

Туреччина – Патріарх Святослав Шевчук відбув паломництво святими місцями древнього Константинополя. Разом із владикою Борисом Ґудзяком, керівником департаменту закордонних зв’язків УГКЦ, він узяв участь в утрені та літургії в патріаршому соборі святого Юрія, яку очолив Вселенський Патріарх Вартоломій I. Крім того, делегація УГКЦ відвідала каплицю Святої Трійці, де владика Eлпідофор Ламбрініадіс, митрополит Прусський, показав ікону Розп’яття XV ст., знайдену в Патріаршій богословській школі. На цій зустрічі Глава УГКЦ зазначив, що «ця ікона є свідком з’єднаної Київської Церкви».

Великобританія – Ординаріат для колишніх англіканців видав розпорядження щодо відправляння Євхаристії. В документі міститься інформація про те, які з англіканських молитов і обрядів можна використовувати після прийняття католицької віри. Крім того, подаються поправки до англіканської версії Римського Канону. У розпорядженні зазначено, що основним принципом ординаріату повинно бути збереження всіх можливих англіканських традицій. Мовиться, зокрема, про те, що Євхаристію треба приймати на колінах, під двома видами, а сама відправа меси має бути зорієнтована на Схід.

Великобританія – Англіканська Церква представила доповідь, в якій пояснила свої основні позиції щодо традиційного погляду на шлюб. «Шлюб між чоловіком і жінкою – це дар Божий для Його творіння. Він забезпечує найкращі умови для виховання дітей», – йдеться у доповіді, підготовленій церковною комісією віри та порядку. У відчиті пояснюється, що існує лиш один вид шлюбу, а не два – релігійний та громадянський, як було запропоновано під час розгляду «гей-шлюбів»; дається опис шлюбу – це вірні, посвячені, постійні й підтверджені законом стосунки між чоловіком та жінкою і такі стосунки створюватимуть стабільне та здорове людське суспільство.

Лаос – Мовчазне свідчення не на словах, а на ділі. Це доля трьох сестер-монахинь, які отримали дозвіл проживати на півночі Лаосу. Після приходу до влади комуністів у 1975 році в північній частині цієї країни заборонена будь-яка форма прояву «прозелітизму» і зовнішнього вияву віросповідання: храми, хрести, ікони, священні книги, а також необережні слова чи жести можуть трактуватись як заохочення до віри. Тож сестри працюють в державній організації «Луанг Прабанг», подаючи допомогу молодим неповносправним і представникам етнічних меншин.

Стамбул, Туреччина – Вселенський Патріарх Константинопольський запросив Папу Римського спільно відвідати Святу Землю в 2014 році з нагоди 50-ої річниці зустрічі Патріарха Атенагора і Папи Павла VI – піонерів православно-католицького діалогу. Під час зустрічі Єпископа Риму з християнськими лідерами Вартоломій I сказав, що у контексті економічної кризи християни повинні нести свідчення через церковну єдність, аби протистояти мирським тенденціям, які обмежу‑ ють життя тільки земними реаліями.

Франція – Понтифікат Франциска – це перелом у історії Церкви. На цьому наголосив кардинал Андре Вен-Труа під час пленарного засідання єпископату Франції та звернув увагу на зацікавленість Церквою під час конклаву. Це свідчить про соціальну потребу євангелізації. Перлом, який має намір здійснити Папа Франциск, випливає серед іншого і з його ставлення до Другого Ватиканського Собору, вважає голова французького єпископату.

Шотландія – Акушерки-католички вибороли право не брати участі в абортах. Мері Дуґен і Кон‑ цепта Вуд через докори сумління подали до суду на Національну медичну службу Шотландії, яка вимагала від них опосередкованої участі в здійсненні абортів. Перша судова інстанція відхилила їхній позов, проте Апеляційний суд Шотландії виніс вирок, згідно з яким право на докір сумління поширюватиметься не лише на пряму участь в процедурі аборту, але й на всю медичну діяльність, так чи інакше пов’язану зі штучним перериванням вагітності.

Поділитися:

Популярні статті