Австралія, Сідней – Вандали осквернили храм УГКЦ Святого Андрія, розмалювавши його стіни синьо-жовтою свастикою. Крім того, на стінах храму були погрози: «Горіти вам у пеклі за Бандеру» і «Горіти вам у пеклі за гріхи Порошенка». Настоятель церкви Симон Цкуй зазначив з цього приводу, що храм цей споруджений на честь українців, які боролися з нацистами під час Другої світової війни, тому «цей акт опоганює пам’ять тих, хто загинув, борючись із фашизмом».
Великобританія – «Україна, її народ і всі українські Церкви були в наших думках і молитвах протягом останніх місяців». Про це йдеться в листі Джастіна Вельбі – глави Англіканської Церкви до Блаженнішого Святослава. «Ми, християни, маємо впевненість у безумовній любові нашого розп’ятого і воскреслого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Наші молитви за благодать та милість, спокій та примирення, незважаючи на боротьбу та невизначеність, змінять цю складну ситуацію», – зауважив архиєпископ Кентерберійський.
Італія, Рим – Пройшла маніфестація проти російського тероризму в Україні. Кілька десятків українців з національною символікою та антипутінськими гаслами розповідали під стінами древнього Пантеону туристам з усього світу про те, що Росія спонсорує тероризм, путінська пропаганда нагло бреше, а українська армія професійно бореться зі злочинцями, захищаючи мирних жителів. Учасники акції поширювали листівки трьома мовами та провели спільну поминальну молитву за полеглих героїв.
Італія, Рим – Священика УГКЦ нагородили медаллю Української всесвітньої координаційної ради. Отець Іван Музичка, багатолітній ректор Українського католицького університету в Римі, отримав пам’ятну медаль за особистий внесок у популяризацію Тараса Шевченка. Нагороду приурочили до 200-ліття з дня народження Кобзаря. На завершення заходу присутні відслужили панахиду за загиблими героями Небесної сотні та провели віче біля пам’ятної стіни, зведеної на їх честь біля собору святої Софії.
Канада – Благодійники надіслали 280 візків для українців з особливими потребами. Завдяки Канадському фонду інвалідних візків (The Canadian Wheelchair Foundation) і його співпраці з відділеннями Карі‑ тасу в Україні 280 малозабезпечених осіб отримали спеціальні візки, виготовлені з високоякісних матеріалів, складаної конструкції для зручності транспортування. Восени заплановане продовження акції.
Польща – У Перемишлі пройшли ювілейні святкування на честь владики Івана Мартиняка. Урочисті заходи як вияв вдячності, подяки і великої пошани вірних та духовенства до свого архиєрея приурочені до 25-ліття єпископського служіння, 50-ліття священства та 75-ліття з дня народження.
США – Митрополит Стефан Сорока запрошує на Всесвітню зустріч родин сім’ї, які пережили переслідування за віру. Захід відбудеться 22 – 27 вересня 2015 року у Філадельфії. «Моєю надією та метою є надати слово цим позбавленим голосу, щоби вони могли дати свідчення про свої переслідування, щоби вони поділилися своїми історіями, а особливо розповіли про той вплив, який ці страждання і пересліду‑ вання мали на них», – зазначив він. У Філадельфії очікують прибуття мільйона учасників і не виключають візиту Святішого Отця.
Франція, Страсбург – Відбулася зустріч генеральних секретарів єпископських конференцій Європи. Українську делегацію представили владика Богдан Дзюрах – секретар Синоду єпископів УГКЦ, владика Віталій Скоморовський – генеральний секретар Єпископської конференції РКЦ в Україні та владика Ніл Лущак – єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії. Під час зустрічі учасники ознайомились із ситуацією в Україні та роллю Церков у подіях останніх місяців. У своєму слові владика Богдан подякував єпископам за християнську солідарність та неоціненний скарб молитовної підтримки.
Австралія – «Аборигени – модель шанобливого ставлення до Божого створіння в сучасному світі». Про це йдеться у спеціальному зверненні Єпископської конференції Австралії з нагоди Неділі аборигенів. Єпископат зазначає, що корінне населення цієї країни з покоління до покоління навчає того, що слід берегти і поважати Боже створіння. «Для цього треба навчитися також відкривати реальну Божу присутність у повсякденному житті», – йдеться у зверненні. Віруючим належить пам’ятати, що, об’єднуючись у Євхаристії, ми приносимо до престолу дари хліба і вина, тобто землю та всі її створіння як жертву Богові.
Ватикан – «Папа не критикує капіталізм – він говорить про ринок, в центрі якого людина!» На цьому наголосив кардинал Пітер Тарксон, голова Папської ради «Справедливість і мир», коментуючи соціальне вчення Франциска у його документі Evangelii Gaudium. Понтифік не хоче, щоб до ідеології ринку додали християнські цінності. Бог створив людину, аби поставити її в центрі всього творіння. Саме тому Папа відстоює принцип, що ринок і фінанси мають служити людині, а не навпаки, зауважив кардинал.
Ватикан – Рада кардиналів розмірковує над системою призначень єпископів. Речник Ватикану отець Федеріко Ломбарді розповів, що учасники зустрічі обговорили різні актуальні питання, які стосуються управління Церквою. Крім того, було приділено увагу питанням дикастерій Римської курії, стану інституту сім’ї, ролі подружжя та жінки зокрема.
Великобританія – «Шкідливий вплив на добро окремої особистості, а також на характер і суть нашого суспільства», – саме так охарактеризували представники різних Церков законопроект, що стосується евтаназії. Як передбачається, він дозволить третім сторонам брати активну участь у вирішенні долі тих, хто важко страждає. «Такий шлях не є ані співчуттям, ані етапом суспільного прогресу, але додатковим джерелом для неспокою та тиску на людину в найбільш вразливий момент її життя», – заявляють представники релігійних спільнот.
Великобританія – «Чергова серйозна перешкода на шляху до екуменічного діалогу», – так католицькі і православні представники прокоментували рішення Генерального синоду Англіканської Церкви про дозвіл висвячувати жінок у сан єпископів. Архиєпископ Бернард Лонглі – голова департаменту з діалогу та єдності Конференції католицьких єпископів – зауважив, що це рішення ставить ще одну перешкоду на шляху до єдності, зазначивши, що екуменічний діалог необхідно продовжувати для пошуку глибшого взаєморозуміння і практичної співпраці там, де це можливо.
Ірак – Останні християнські родини залишають країну. Сунітські повстанці та бойовики самопроголошеного ісламського халіфату стали позначати написами будинки християн і шиїтів, аби потім відібрати їх, що призвело до евакуації останніх. Халдейський Патріарх Луїс Рафаель I Сако із сумом заявив про неможливість будь-яких форм діалогу з ісламістами, котрі наполегливо повторюють: «Між нами існує тільки меч». «Я просив єпископів, щоби вони радили християнам виїжджати», – сказав Патріарх.
Іспанія – «Підтримай жінку, збережи життя» – під таким гаслом пройшла молитовна акція в наміренні за вагітних жінок та ненароджених дітей. Сотні людей у Іспанії об’єднались для молитви в день прийняття закону про аборт. Щороку сотні вірян виходять на площу святого Антонія для молитви, організованої церковним рухом Spei Mater. На сьогоднішній день відбуваються дебати щодо закону, який мав би боронити життя та скасувати легалізацію абортів. Це викликає спротив ліберально-лівих і феміністичних середовищ, які подають проект нового закону за «порушення прав жінок». Тож цьогорічна молитва мала особливий характер.
Канада – «Християнська єдність залишається невідкладним пріоритетом», – про це йдеться у спеціальному посланні Єпископської конференції Канади. Документ приурочений до 50-ліття з нагоди оприлюднення декрету Другого Ватиканського Собору Unitatis Redintegratio («Відновлення єдності»), присвяченого темі екуменізму. На переконання єпископату, за останні півстоліття відбулися великі зміни у взаєминах між католиками та “відокремленими братами”, і ці екуменічні зусилля свідчать про ве‑ ликодушну відповідь на соборовий декрет.
Колумбія – Католики, юдеї та мусульмани підписали історичну Декларацію миру. Подія відбулася в присутності кардинала Рубена Салазара Гомеса, архиєпископа Боготи, рабина Альфредо Гольдшмідта і мусульманського лідера Ахмада Туйела. В документі зазначається, що релігійні спільноти зобов’язуються підтримувати мирні ходи вулицями міст заради миру та врегулювання ситуації у Колумбії. «Ми з’єдналися в молитві за мир у всьому світі, особливо в Колумбії», – сказав архиєпископ Боготи.
Нігерія – Досі не відома доля понад 200 дівчат-християнок, викрадених у квітні. Відповідальність за злочин взяли на себе ісламські фундаменталісти. Після викрадення екстремісти розмістили в мережі відео, у якому провідник угруповання «Боко Харам» відверто насміхається з діяльності служб безпеки і спроб звільнити дівчат. Терорист заявив, що дівчата можуть повернутись у сім’ї за умови, якщо уряд погодиться обміняти їх на ісламських екстремістів, яких зараз тримають у в’язницях Нігерії.
Північна Корея – Католики країни можуть зустрітися з Папою. Сеульська архиєпархія звернулася до влади Північної Кореї, щоб вона дозволила групі з десяти місцевих католиків взяти участь у месі, яку Папа Франциск очолить в Сеулі під час свого візиту до Південної Кореї 14 – 18 серпня. До приходу до влади комуністів у Північній Кореї за різними даними проживало від 50 до 100 тисяч католиків і вдвічі більше протестантів. На даний час кількість християн у цій країні важко визначити, бо вони змушені приховувати свою віру.
Російська Федерація – Православні єрархи запевнили Путіна у своїй підтримці під час зустрічі в Кремлі. Митрополит Тимотей Єрусалимського православного Патріархату назвав Путіна «великим благословенням» і поборником не тільки православ’я, а й моральних принципів. Митрополит Ілля Антіохійської Православної Церкви наголосив, що гордиться діяльністю Путіна і його захистом прав людини, а Патріарх Кирил сказав, що діяльність президента Росії відображає суспільний консенсус, і запевнив у своєму благословенні та молитвах за те, аби світ зрозумів, що Росія не становить ні воєнної, ні будь-якої іншої загрози людству.
США – Католицька Церква країни виділила понад мільйон доларів для душпастирської діяльності в Африці. Таке рішення було схвалене під час наради єпископів, яка пройшла в Новому Орлеані. «Католицька Церква у Африці, стрімко зростає, а разом із цим зростають виклики», – зауважив кардинал Теодор Мак‑Каррік. Допомога піде на підтримку освітніх проектів, розвиток підприємницьких навичок і лідерства.