Ватикан – Папа молиться за пошук мирних шляхів урегулювання кризи в Україні. Про це йдеться в листі Святішого Отця до голови Верховної Ради України Олександра Турчинова. Папа Франциск висловив свої почуття українському народові, «особливо згадуючи про жертви напружених конфліктів, що вибухнули в ці останні місяці, а також про тих, що страждають з причин нинішніх подій». На завершення понтифік запевнив про свою молитву за мирне врегулювання ситуації.
Ватикан – Папа Франциск утворив митрополію УГКЦ в Бразилії. Єпархію святого Івана Хрестителя з осідком у Куритибі було піднесено до статусу архиєпархії та митрополичого осідку. Першим архиєпископом-митрополитом призначено дотеперішнього єпарха – владику Володимира Ковбича. Водночас Папа Франциск створив єпархію Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ з осідком у Прудентополісі, виокремивши її територію з новоствореної архиєпархії святого Івана Хрестителя та підпорядкувавши її цьому митрополичому осідку. Першим єпархом новоствореної єпархії призначено владику Мирона Мазура, дотеперішнього єпископа-помічника Куритибської єпархії УГКЦ.
Рим, Італія – Відбулася презентація антології поезій, присвячених Патріарху Йосифові Сліпому. Видання під назвою «Серця живе джерело» презентували професори Леонід Рудницький та Альберт Кіпа. Представляючи антологію, професор Альберт Кіпа зазначив, що вірші, які ввійшли до видання, «віддзеркалюють символічні та біографічні мотиви, характерні для особи Патріарха Йосифа і його діянь». До антології поезій ввійшли вірші та поеми авторів з діаспори і України. Видання здійснене за сприяння релігійного товариства українців-католиків США «Свята Софія» і присвячене 50-літтю звільнення з неволі Патріарха Йосифа Сліпого (1963 рік).
Рим, Італія – «Вчіться для України!». На цьому наголосив владика Венедикт Алексійчук, єпископ-помічник Львівської архиєпархії, під час зустрічі із семінаристами Української папської колегії Святої Покрови. Архиєрей закликав майбутніх священиків сумлінно використовувати час для здобуття знань, які в майбутньому вони повинні використати для добра українського народу. «Вашим найбільшим внеском у краще майбутнє України буде добра та якісна освіта, яку маєте можливість здобувати в різних папських університетах Рима», – сказав владика.
Рим, Італія – Делегат від України взяв участь у національній асамблеї найбільшої мирянської організації країни – Італійської католицької акції. З благословення глави УГКЦ участь в асамблеї взяв отець Володимир Мальчин, віце-канцлер курії Верховного архиєпископа УГКЦ. Священик передав слова вітання учасникам зібрання від Патріарха Святослава та подякував італійцям за молитовну підтримку українського народу. Як відомо, з ініціативи Італійської єпископської конференції в усіх італійських церквах протягом місяця молилися за Україну.
Італія – В місті Павії створена нова персональна парафія для українців східного обряду на чолі з парохом Олександром Товтом. З понад 140 українських громад на території Італії павійська церковна спільнота стала третьою (після Рима і Казерти) піднесеною до рівня парафії, отримавши таким чином юридичне і канонічне визнання.
Рим, Італія – Відбувся симпозіум зі східного церковного права на тему «Східне канонічне право – 50 років після ІІ Ватиканського Собору». Під час наукових засідань учасники, доповідачі й слухачі зосередили свою увагу на вивченні доктрини ІІ Ватиканського Собору, яка стала в подальшому одним із основних джерел у редагуванні нового католицького церковного законодавства. Крім вивчення соборних документів, учасники сконцентрувалися на тому, як реалізуються права Східних Католицьких Церков після проголошення цих документів.
Рим, Італія – В Папському університеті Regina Apostolorum відбулася міжнародна конференція, присвячена темі екзорцизму. Учасники заходу наголосили, що практика екзорцизму – це служіння любові та співчуття, яке вимагає великої віри та милосердя, це «літургійний інструмент Церкви» щодо осіб хрещених, які на своєму шляху ввійшли у контакт із силами зла. Під час доповідей наголошувалось на реальності зла в сучасному світі та на потребі боротьби з тенденціями, які баналізують присутність диявола в світі аж до його заперечення.
Великобританія – Конференція католицьких єпископів Англії та Уельсу молилася за Україну. Разом із владикою Глібом Лончиною, очільником єпархії Пресвятої родини з осідком у Лондоні, католицькі єпископи країни на знак солідарності з УГКЦ в рамках свого чергового пленарного засідання уперше спільно взяли участь в Божественній літургії східного обряду, щоби просити Господа про мир для України.
Майнц, Німеччина – «Майбутнє, якого ми прагнемо, – життя замість знищення!». Під таким гаслом пройшла екуменічна асамблея, у якій взяв участь професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. Вже традиційно тема християнської відповідальності за створений Богом світ є одним із ключових пунктів екуменічного діалогу поряд із темами справедливості та миру в сучасному світі. Зусилля екуменічної асамблеї були сконцентровані на пошуку інструментів для «великої трансформації» в світі, передумовою якої є внутрішні зміни людей на стійкій духовній основі.
Варшава, Польща – У відділенні Польської екуменічної ради відбулася зустріч міжнародної групи «Примирення в Європі — завдання для Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині». Учасники обговорили ситуацію в Україні, заслу‑ хавши повідомлення представників українських Церков. А члени міжнародної групи вирішили найближчим часом відвідати Україну та провести консультації з лідерами українських релігійних спільнот.
Польща – «Скріплюймо віру свідченням мучеників!». Під таким гаслом відбулась щорічна проща до концтабору в Майданеку – місця ув’язнення та мученицької смерті блаженного Омеляна Ковча, покровителя душпастирів УГКЦ. У ній взяли участь прочани зі Львова, Івано-Франківська, Стрия та греко-католики Польщі. «Його постать вражає… Він порівняв концтабір з небом! Не всі священики, які були ув’язнені, так виявляли своє покликання! І в цьому винятковість отця Омеляна Ковча, якого називали па‑ рохом Майданека», – сказав отець Стефан Батрух, парох греко-католицької парафії у Любліні.
Відень, Австрія – Акти нетерпимості щодо християн у Європі стали щоденним явищем. Така ситуація випливає зі звіту дослідження нетолерантності й дискримінації християн у Європі. Тільки в 2013 році задокументований 241 випадок нетолерантності, 133 з них – відверті акти вандалізму. Насправді масштаб цього явища набагато більший, оскільки в багатьох випадках поліція оминає згадку про антихристиянську мотивацію виконавців. Торік у 14 країнах ухвалили 41 закон, який обмежує християнам можливість практикування своєї віри, зокрема, в питаннях свободи слова і зборів, рішень про виховання власних дітей.
Валенсія, Іспанія – Фонд «Допомога Церкві в потребі» провів конференцію, присвячену темі християнофобії на Заході. Під час неї учасники заслухали доповіді, в яких були наведені численні приклади дискримінації християн та присутності релігії в громадських місцях. Експерти фонду розповіли про подвійні стандарти ЄС в підході до віруючих. Приміром, під гаслами захисту прав християн оправдовують втручання в політику країн Близького Сходу та Азії, проте у самому Європарламенті на будь-який закон, в якому згадується християнство, накладається вето з боку соціалістів або лібералів.
Канада – Глава УГКЦ здійснив душпастирський візит до єпархії Торонто i Східної Канади. Під час відвідин відбулися численні зустрічі Блаженнішого Святослава з молоддю та дітьми, членами громадських організацій, парафіяльних громад, українських шкіл. Під час літургійних відправ глава УГКЦ, духовенство та віряни переживали особливу єдність з матірною Церквою і молились за мир та спокій в Україні.
США – «Російський тоталітарний режим, імовірно, не зупиниться тільки на Україні», – таку думку висловив митрополит Філадельфійський УГКЦ в Америці Стефан Сорока, ділячись своїми переживаннями щодо напруженої ситуації на сході України, можливості війни з Російською Федерацією та недооцінювання небезпеки політиками. На його думку, пасивна відповідь світової спільноти може призвести до постання нового «берлінського муру», в основі якого буде політичне та економічне залякування.
Філадельфія, США – Відбулася міжнародна наукова конференція «Катакомбна Церква в ХХ столітті» з нагоди 25-ліття виходу з підпілля УГКЦ. Цей захід організувало релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія», США (ТССА) спільно з Науковим товариством ім. Т. Шевченка, Українською католицькою освітньою фундацією в Чикаго, Східноєвропейським дослідним інститутом ім. В. Липинського та Фундацією Українського вільного університету. Під час конференції учасники заслухали низку доповідей про життя і діяльність УГКЦ в підпіллі та разом помолились за мир в Україні.
Аргентина – «Корупція і насильство в аргентинському суспільстві – це ракова пухлина, що призводить до несправедливості та смерті». Таку заяву зробили католицькі єрархи країни під час єпископської конференції в Буенос-Айресі. Причиною обурення владик, і фактично звинувачення чинної влади, стало підвищення рівня злочинності в країні, що набуло неабияких форм жорстокості.
Ізраїль – Міністерська комісія Кнесету в справах освіти почала впроваджувати у шкільну програму вивчення християнства. Таке рішення було ухвалене з нагоди з 50-річчя з дня смерті Папи Івана XXIII, відомого тим, що під час Другої світової війни, будучи представником Ватикану в Туреччині, він урятував кілька тисяч євреїв. Незважаючи на те, що рабини виступили проти вивчення у школах християнства, комісія прагне показати школярам світло, а не тільки темряву в ставленні християнського світу до євреїв.
Китай – Вперше за 65 років тут відкрили новий жіночий католицький монастир августинок. Він отримав назву «Сад св. Августина». При ньому діє будинок для літніх людей. Відкриттю монастиря передували перемовини між регіональними представниками Комуністичної партії і урядовим бюро у справах релігій. Чернечу спільноту фінансуватимуть фонди неурядової британської організації Exchange with China, мета якої – налагодити діалог між католиками Китаю і Великобританії.