Італія – Владика Діонісій Ляхович: «УГКЦ в Італії та Іспанії досі не може розвивати свої структури». Зі слів єпископа, в Італії є шість парафій УГКЦ і діє 150 громад. «Майже 60 священиків служать стабільно. Крім того, є велика кількість монахів, монахинь, студентів, які постійно нам допомагають. Хотів би наголосити, що за кількістю греко-католицьких громад у Італії та Іспанії ми перевищуємо майже всі митрополії за кордоном. Наша Церква має право вимагати в Апостольської столиці щонайменше створення екзархату, коли для кращого служіння людям наші єпископи матимуть можливість управляти нашими священиками і громадами», – пояснив він. Говорячи про Іспанію, владика зазначив, що «наші священики і вірні сприйняли призначення архиєпископа Мадрида на ординарія для Східних Церков доволі прохолодно та з великими побоюваннями». Апостольський візитатор висловив великі побоювання, що в розбудові нашої Церкви у Іспанії загальмується все те, що вдалося зробити за багато років. Крім того, владика Діонісій зауважив, що в Іспанії УГКЦ має 40 громад та по- над 20 священиків. «Парафії УГКЦ збільшуються, оскільки є багато наших вірних у цій країні. Але з призначенням іспанського архиєпископа також постало велике питання, як далі будуватиметься структура УГКЦ в Іспанії та чи буде зацікавлений архиєпископ латинського обряду в розбудові Греко-Католицької Церкви?» – висловив занепокоєння єпископ.
Франція – Єпископ УГКЦ у Швейцарії, Франції та країнах Бенілюксу Борис Ґудзяк розповів на синоді про стан ввіреної йому єпархії. «Три роки тому ми мали 20 парафій і місій, а тепер вже 30. Через два тижні відкриємо нову церкву в Парижі», – сказав він. У Швейцарії ще кілька років тому було тільки дві літургії на рік, а тепер є п’ять парафій, у яких богослужіння звершують регулярно. Також відбуваються богослужіння і в Люксембурзі, на кордоні з Бельгією. Відкрили дві парафії у Голландії в Утрехті й Гаазі. У Франції успішно розвивається Братство святих Бориса і Гліба та Культурний центр Анни Ярославни. «Тепер ми прагнемо розпочати наше душпастирство в Марселі та простягнути руку нашим морякам, адже загалом на територіях цих країн є великі порти. Українці нині є третім за чисельністю народом у світі, який присутній у морі (115 тисяч українських моряків)», – додав владика Борис.
США – Паломництво до святині Святого Хреста. Понад 115 мирян, священнослужителів і богопосвячених осіб єпархії Святого Йосафата у Пармі, яка належить УГКЦ, та з-поза її меж 17 вересня взяли участь в паломництві до святині Святого Хреста, що при церкві Пресвятої Трійці (УГКЦ) в Янгстауні, штат Огайо. Проща розпочалася Архиєрейською літургією, яку очолив владика Богдан у співслужінні хор-єпископа Майкал Кейла, пароха Маронітської Католицької Церкви святого Марона; хор-єпископа Ентоні Спінози, директора базиліки та національної святині Ліванської Богородиці Норт-Джексона, штат Огайо, а також численних священиків і дияконів Української Греко-Католицької, Візантійської Греко- Католицької та Римо-Католицької Церков.
Кенія – в Найробі відбулася зустріч виконавчого комітету Міжнародної католицької мирянської організації Unum omnes. У рамках заходу, який тривав з 17 по 24 ве-ресня, був організований семінар на тему «Милосердя Боже для всього створіння», присвячений енцикліці Папи Франциска Laudato si. Розгляд документа відбувся і в контексті проголошеного понтифіком Року Божого милосердя. На зустріч у Найробі прибули представники з Гани, Нігерії, Ірландії, Франції, Австрії, Литви, України та всіх єпархій Римо-Католицької Церкви у Кенії. Україну на зустрічі представляв Анатолій Бабинський – редактор журналу «Патріярхат», співробітник Інституту релігії і суспільства Українського католицького університету, який з 2015 року є віце-президентом Unum omnes.
США – Щорічні реколекції для духовенства єпархії Святого Йосафата в Пармі. Цього року їх проводив 4-7 жовтня владика Курт Бернетт, єпарх візантійської греко-католицької єпархії Пассеїка, штат Нью-Джерсі. Реколекції відбулися в реколекційному центрі «Лойола» міста Клінтон, штат Огайо. Владику Курта Бернетта представив духовенству владика Богдан Данило, правлячий архиєрей єпархії святого Йо- сафата (УГКЦ) у Пармі. Реколектант розпочав свою першу духовну науку, зосередившись на темі краси.
Аргентина – Новий єпископ єпархії. 8 жовтня у Ватикані повідомили, що Папа Франциск призначив владику Даниїла Козлінського, дотеперішнього Апостольського адміністратора вакантного осідку (sede vacante) української греко-католицької єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, єпископом цієї єпархії. Владика Даниїл Козлінський народився 18 лютого 1952 року в місцевості Параїзо, штат Парана, Бразилія. У червні 2007 року Папа Бенедикт ХѴІ призначив його єпископом-помічником української греко-католицької єпархії в Куритибі (Бразилія), де він відповідав за душпастирство в регіоні Уніон-да-Віторія. А коли попереднього Апостольського адміністратора української греко-католицької Єпархії в Аргентині Святослава Шевчука обрали главою УГКЦ, 22 червня 2011 року Святіший Отець призначив владику Даниїла Апостольським адміністратором цього вакантного осідку. В 2013 році Папа Бенедикт XVI призначив його й Апостольським візитатором для українців візантійського обряду, які проживають в Уругваї, Парагваї, Чилі та Венесуелі.
Італія – Відбулися загальні піврічні збори душпастирів УГКЦ в Італії. Збори тривали з 3 по 6 жовтня в південному містечку Віко Екуенсе, що неподалік Неаполя, в Салезіянському реколекційному центрі. Головною їх темою стало «Святе Таїнство Покаяння (сповідь) у контексті душпастирства мігрантів». А 5 і 6 жовтня душпастирі під проводом владики Діонісія Ляховича та отця Володимира Волошина, пасторального координатора, під час двох засідань провели робочі збори, обговоривши план роботи на наступне півріччя. Згідно зі спільно прийнятими рішеннями, чергові загальні збори та реколекції відбудуться із 6 по 9 лютого 2017 року в місті Фоліньо. Душпастирі розглянули подальші кроки щодо налагодження пенітенціарного душпастирства, роботи з молоддю та вишколу і катехизації дітей. Також з ініціативи товариства “Свята Софія” мовилося про святкування в лютому 2017 року у Римі та інших українських громадах в Італії 125-ліття з дня на- родження Патріарха Йосифа Сліпого. Крім того, були обговорені перші підготовчі кроки до відзначення 85-ої річниці Голодомору та 20-річ чя діяльності УГКЦ в Італії. На завершення була затверджена програма проведення чергових спільних прощ українців у Італії: 11 грудня 2016 року до мощей святого Андрія в Амальфі; 16 грудня до мощей святого Миколая Чудотворця у Барі; 26 грудня – Різдвяне паломництво до базиліки святого Петра у Ватикані.
Італія – Українській громаді передали історичний храм святого апостола Андрія. Ця офіційна урочиста подія відбулася 9 жовтня 3 благословення архиєпископа і митрополита Салерно Луїджі Моретті. Святу літургію очолив Апостольський візитатор для українців греко-католиків у Італії та Іспанії владика Діонісій Ляхович та вже згаданий Луїджі Моретті у співслужінні з душпастирями з інших італійських міст: отцем Романом Кривим (м. Авеліно ) – координатором з душпастирства УГКЦ Південного регіону Італії; отцем Ігорем Стусом (м. Помпеї); отцем Ігорем Данильчуком (м. Казерта); отцем Миколою Хом’яком (м. Капуа) і місцевим душпастирем Іваном Бориною (м. Салерно). Почесними гостями на святі були: Генеральний консул України в Неаполі Віктор Гамоцький, директор місцевої дієцезіальної фундації «Мігрантес» Антоніо Боніфаччо, голова Українсько-італійської асоціації Ольга Тарасюк, а також вірні з інших парафій.
Угорщина – Відбувся перший парафіяльний празник української релігійної громади Покрови Пресвятої Богородиці. Його організували 16 жовтня в Будапешті. Молитву очолив протоєрей Василь Чудійович, канцлер Київської архиєпархії УГКЦ, який у своєму слові до громади звернув особливу увагу на значення празника Покрови в житті християнина. Святкову молитву співом супроводжував вокальний колектив Дрогобицької районної адміністрації «Вишиванка», який на завершення свята представив однією важливою подією цього дня святкову концертну програму. Ще було урочисте внесення до церкви ікони Матері Божої Неустанної Помочі, яка є покровителькою українців, що живуть в Угорщині. Саме в цьому храмі її освятили і вже два роки виставляють у храмах Угорщини, в яких моляться українці. Після завершення урочистої літургії отець Дам’ян Габорій, душпастир для української громади в Угорщині, подякував присутнім за спільну молитву та всім організаторам святкової програми.
Португалія – У Фатімі відбулася зустріч єпископів Східних Католицьких Церков Європи. Зустріч тривала з 20 до 23 жовтня на запрошення Патріарха Лісабона кардинала Мануела Клементе, президента Єпископської конференції Португалії. Її темою стала «Пастирська турбота про східних католицьких мігрантів у країнах Заходу». В зустрічі-паломництві до Марійського санктуарію у Фатімі, де 2017 року відзначатимуть сторіччя появи Пречистої Діви Марії, взяли участь представники п’ятнадцяти Східних Католицьких Церков (найбільше від УГКЦ), присутніх на європейському континенті, разом із єпископами, які представляють Єпископські конференції країн Західної Європи. Чергова щорічна зустріч католицьких єпископів Східних Церков була організована Радою Єпископських конференцій Європи. Такі зустрічі започаткував 1997 року кардинал Ахілле Сільвестріні, тодішній префект Конгрегації Східних Церков.
Канада – «Місія УГКЦ, яка пережила великі гоніння у ХХ столітті, стати на захист переслідуваних», –Патріарх Святослав. Про сьогоднішню місію УГКЦ у світовому масштабі та про її роль у православно-католицькому примиренні говорив глава УГКЦ Святослав Шевчук 28 вересня в Торонтському університеті на урочистості з нагоди перенесення Інституту імені Митрополита Андрея Шептицького із Оттави до університету в Торонто. З його слів, місія УГКЦ як Церкви, що пережила великі гоніння і мученицьку смерть у ХХ столітті, стати на захист тих, що переживають такі переслідування тепер. «Ми маємо, зокрема, стати на захист наших братів і сестер – коптів Єгипту, мельхітів, халдеїв, сирійських православних, ассирійців та переслідуваних у інших країнах Близького Сходу. Наш обов’язок – допомогти їм розповісти власну історію на цьому найбільш престижному світовому форумі», – сказав предстоятель УГКЦ.