Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Італія – У Римі вшанували молитвою пам’ять владики Івана Хоми. З нагоди 10-річчя відходу у вічність владики Івана Хоми в соборі святої Софії у Римі відбулися заупокійні богослужіння. Божественну літургію з цієї нагоди очолив владика Гліб Лончина, очільник єпархії Пресвятої Родини в Лондоні. Згадуючи постать владики Івана, владика Гліб коротко розповів про його життєвий шлях та працю для добра української Церкви: “Сьогодні ми дякуємо Богові за дар життя і відданої праці владики Івана, сліди якої увіковічені, зокрема, в розбудові та прикрасі собору святої Софії”. Заупокійні богослужіння завершилися панахидою в крипті собору, де спочиває тіло владики Івана.

Бельгія – В місті Генк відбулися загальнорічні збори товариства “Свята Софія”. На засіданні членів бельгійського товариства Петро Фірман, голова товариства, звітував про минулорічну діяльність і накреслив основні напрями роботи на наступний рік. Серед пріоритетів діяльності присутні визначили потребу налагодження тіснішої співпраці з матірнім товариством у Римі та філіями в інших країнах. Товариство “Свята Софія” у Бельгії було засноване в 1984 році з благословення Патріарха Йосифа Сліпого. Товариство є власником храму святого Івана Хрестителя та будинку в місті Генк. Храм і осідок були відкриті в 1988 році з нагоди ювілею 1000-ліття Хрещення Руси України. Основними завданнями товариства є популяризація спадщини Патріарха Йосифа, робота з українською громадою, утримання храму й харитативна діяльність.

США – Глава УГКЦ привітав владику Стефана Сороку з 15-річчям введення його на митрополичий престол Філадельфійської архиєпархії. «Сьогодні (22 лютого 2016 року. – Ред.). у особливий спосіб хочемо подякувати вам за велику ревність у служінні матірній Церкві в Україні. Ви завжди з відкритим серцем відгукувалися на наші ініціативи. Ваша підтримка сприяла появі десятків храмів, у яких вірні постійно підносять до Господа молитву за жертводавців, творячи таким чином духовну єдність із віруючими людьми, які розділені океаном, але об’єднані в єдину Церкву. Завдяки вашій допомозі сотні священиків, катехитів і місіонерів можуть проводити своє служіння і проголошувати Євангеліє. Духовна перлина нашої Церкви патріарший собор Воскресіння Христового в Києві – не постав би у повній своїй величі без вашої підтримки і постійного молитовного чування», – йдеться у привітанні.

Італія – У Римі попрощалися з отцем Іваном Музичкою. Це відбулося 25 лютого. Похоронні богослужіння в соборі святої Софії очолив Блаженніший Святослав, глава УГКЦ. Після Божественної літургії Патріарх Святослав у своєму слові зазначив, що “ми передаємо отця Івана в Божі руки у час Ювілейного року Божого милосердя, коли двері милосердя нашого небесного Отця є широко відчиненими… Похорон отця Івана відбувається в день народження Лесі Українки, яку він так сильно любив. Тому ці два моменти є Божою відповіддю на життя отця Івана”,м– сказав глава УГКЦ. Отець Іван Музичка помер 22 лютого на 95-ому році життя після кількаразової госпіталізації з приводу хвороби легень. Він належить до плеяди найвідоміших священиків УГКЦ, був довголітнім співпрацівником Патріарха Йоси-фа, ректором УКУ в Римі, науковцем, католицьким публіцистом, жушпастирем на теренах Англії та Італії.

Франція – Владика Борис Гудзяк взяв участь у зустрічі Конференції єпископів Франції. 15 березня в Лурді розпочалися засідання Конференції єпископів Франції, в яких узяв участь єпископ Української Греко-Католицької Церкви, єпарх Паризький Борис Гудзяк. Під час загальної дискусії на пленарному засіданні він подав єпископату Франції коротку інформацію про війну, що триває в Україні, та зростання гуманітарної кризи. «Французькі єпископи були зворушені інформацією про два мільйони внутрішніх переселенців, щоденні обстріли і ледь не щоденні жертви серед військових, а також тим, що Україна, яка вже два роки перебуває в складних умовах, населення якої радикально збідніло, гідно переносить випробування. Єпископи були здивовані, почувши статистику, що Україна, маючи бюджет у 45 разів менший, аніж бюджет Німеччини, і майже вдвічі менше населення, прийняла до двох мільйонів внутрішніх переселенців, тоді як Німеччина прийняла 1,1 мільйона біженців», – розповів владика Борис.

Італія – «Як душпастирі ми говорили від імені нашого народу до Святішого Отця і до світу: Папа Франциск нас почув», – йдеться у Посланні Постійного синоду УГКЦ, оприлюдненому після зустрічі з Папою Франциском: «Глава Української Греко-Ка- толицької Церкви та члени Постійного синоду приїхали до Риму, щоби зустрітися з Його Святістю Франциском і розповісти йому про те, чим живуть їхні вірні та весь народ. Глобальна християнська родина та міжнародна спільнота повинні вповні зрозуміти: українці переживають насильницьку зовнішню агресію і потребують моральної підтримки та благодійної допомоги». Крім того, єпископи УГКЦ зазначили: «Українська Греко-Католицька Церква невпинно молиться і підтримує мир, і в Римі її керівництво звернулося до Святішого Отця та світу з проханням допомогти припинити війну та полегшити гуманітарну кризу, спричинену російською агресією проти України. Для українців, які належать до різних Церков та релігійних організацій і навіть невіруючих, Святіший Отець є глобальним моральним авторитетом, який говорить правду. Цей голос правди є особливо важливим для українців, які сьогодні страждають. Якщо люди не чують чи не розуміють цього голосу, то вони заплутуються, непокояться і почуваються забутими».

Італія – Члени Постійного синоду УГКЦ в Римі розповіли дипломатам про російську агресію та міжцерковні відносини. 2 березня 2016 року в Папській Українській колегії святого Йосафата з ініціативи посла України при Апостольській Столиці відбулася зустріч Постійного синоду УГКЦ з членами дипломатичного корпусу, акредитованого при Святому Престолі. Зустріч стала нагодою спростувати міфи і пропагандистські штампи, пов’язані з Революцією Гідності й актуальною агресією проти України, представити діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яка об’єднує не лише християн різних конфесій, а й представників юдаїзму та ісламу.

Італія – Єпископська конференція Італії призначила отця Володимира Волошина пасторальним новим координатором для українців у Італії. Через завершення терміну призначення пасторального координатора для українців у Італії, уряд якого з 2011 року виконував отець Марко-Ярослав Семеген, Постійна рада Єпископської конференції Італії, зібрана в Генуї з 14 по 16 березня, призначила на виконання зазначеного служіння отця Володимира Волошина, душпастиря громад УГКЦ центрально-італійських міст Флоренції та Прато, приналежного до клиру Львівської архиєпархії УГКЦ. В Італії на сьогодні діють понад 140 душпастирських осередків для українських іммігрантів. Ними опікується Апостольський візитатор владика Діонісій Ляхович у співпраці з пасторальним координатором.

Польща – З нагоди Року Божого милосердя 18 березня 2016-го відбулася проща до колишнього концтабору Майданек, де загинув мученицькою смертю блаженний Омелян Ковч, покровитель священиків УГКЦ. Участь у прощі взяли греко-католицькі паломники з Польщі та України, серед них – прихожани місцевої парафії та молодь, яка навчається у вишах Любліна, разом із владиками, духовенством та мирянами Львівської, Івано-Франківської і Стрийської єпархій. Завершилася проща спільною хресною ходою територією Майданека. Під час хресної дороги в супроводі архиєпископа Будзіка, владики Григорія та польської й української молоді, яка несла хрест і пальмові галузки, окрім розважань, прозвучали спогади в’язнів Майданека, зокрема й про отця Омеляна Ковча. Також було повідомлено, що мер Любліна та голова міської ради прийняли рішення розпочати процедуру надання дозволу для будівництва пам’ятника блаженному Омелянові Ковчу.

Угорщина – Уряд цієї країни готовий надати матеріальну підтримку для душпастирства УГКЦ. Про це 23 березня 2016 року заявив голова Пасторально-місійного відділу, єпископ-помічник Київської архиєпархії Йосиф Мілян за підсумками зустрічі з міністром людських ресурсів Угорщини Золтаном Балогом у Будапешті. Владика зазначив, що сьогодні в Угорщині за офіційними даними проживає 7,5 тисячі громадян України. А релігійна спільнота УГКЦ в Угорщині розвивається і зростає, тож назріла потреба перебування свяще- ника УГКЦ на теренах Угорщини. Єпископ повідомив, що міністр з правлячої коаліції Угорщини позитивно поставився і дуже швидко відреагував на духовні потреби українців. «У підсумку нашої зустрічі міністр у дружній формі сказав: «Перекажіть українцям, що Угорщина любить Україну», значив голова Пасторально-місійного відділу.

Нідерланди – релігійні діячі України спростовували в Гаазі маніпулятивні стереотипи щодо України. Глава УГКЦ спільно з делегацією українських релігійних діячів побував у Гаазі з метою проведення зустрічей напередодні консультативного референдуму щодо затвердження Угоди про асоціацію між Україною та Євро- пейським Союзом. Візит членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Королівства Нідерландів тривав 28-30 березня. Програмою передбачались зустрічі делегації українських релігійних діячів з депутатами Постійного комітету із закордонних справ Сенату Нідерландів та з міністром закордонних справ Нідерландів. Відбувся прийом у посольстві України в Гаазі за участі релігійних та політичних діячів Нідерландів, а також проведена прес-конференція та брифінги з місцевими журналістами. Учасники зустрічі зазначили, що на тлі російської гібридної війни проти Заходу Україна стала форпостом європейських демократичних цінностей, стримуючи імперські амбіції агресора. Велика ціна українського народу, заплачена за свою свободу, людську гідність і державний суверенітет, переконливо свідчить на користь щирості й перспективності його прагнень будувати добросусідські відносини з Нідерландами та іншими країнами об’єднаної Європи.

Поділитися:

Популярні статті