Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Трентон в поклоні Патріярхові

З ініціативи Патріярхального Товариства українське громадянство Трентону та околиці гідно вшанувало 90-ту річницю уродин Блаженнішого Патріярха Йосифа Сліпого святочним концертом, що відбувся 4 квітня ц.р. у просторій авдиторії Української Католицької Парафії св. Йосафата. В добірній програмі взяли участь кращі мистецькі сили Філядельфії.

Концерт започаткував зворушливою «Молитвою за Патріярха» — І. Недільського — відомий філядельфійський мішаний хор «Кобзар» під мистецькою орудою Роксоляни Гарасимович і при фортепіяновому супроводі Ірини Пелех.

У довшому вступному слові о. мітр. Макух пригадав, що по 18-ти роках важкої каторги митрополит Йосиф Божою волею опинився в Римі, щоб відродити нашу Церкву і наш нарід. Ювілят — це найбільший українець сторіччя. Він вивів українську справу на світовий форум, відвідав усі наші поселення та мав численні зустрічі з державними мужами, включно з президентом Фордом, а Рим зробив центром українського духовного життя та науки.

Далі слідували дві релігійні пісні «Чашу спасення прийму» М. Березовського і «Богородице Діво» Д. Бортнянського, що їх з глибоким чуттям виконав хор «Кобзар».

Знаменну святкову доповідь виголосив один із піонерів Патріярхального руху, д-р Володимир Пушкар. Доповідач наголосив, що Українська Церква на протязі віків була тісно пов’язана з долею українського народу та завжди становила його духову опору. В найбільше критичних часах Всевишній посилав нам духових велетнів, як ось у 20-му сторіччі митрополитів А. Шептицького, В. Липківського та Ісповідника Віри Йосифа Сліпого. Тому ворог скерував найважчі удари на нашу Церкву. Московські комуністи безпощадно знищили нашу церковну ієрархію, духовенство й мільйони вірних, а поруч з тим нищили і ще нищать численні релігійно-культурні пам’ятники українського народу. Але Боже Провидіння чудесним звільненням з каторги митрополита Йосифа поставило його на сторожі наших релігійних і національних ідеалів в центрі християнського світу. Заслуги Патріярха Йосифа у відродженні нашої Церкви та пробудженні широких українських мас є неоцінені. На це вказують тепер хоч би масові ювілейні святкування, що є спонтанним виявом великої вдячности та любови для нашого духовного батька. Молімося, щоб здійснилася пророча візія Патріярха Йосифа, щоб знову радісно задзвонили дзвони наших церков у вільній Україні.

Студентка музичного факультету Віра Бойко при фортепіяновому акомпаньяменті Роксоляни Гарасимович з чуттям виконала на скрипці «Українську рапсодію» Левицького та дві стрілецькі пісні С. Яременка.

Скрипковий ансамбль УМІ в складі: Віра Бойко (солістка), Оля Трипупенко, Марко Гарасимович, Меланія Турченюк, Роман Люба, Леся Заяць, Іван Пришляк, Іко Лабунька й Микола Конрад, під музичним керівництвом Анастазі ї Жилавої та при фортепіяновому супроводі Ірини Пелех, відіграв «Думку» В. Присовського та «Серенаду» Моцарта.

Михайло Дзюбас ст., з притаманною йому експресією, деклямував вірш «В поклоні Патріярхові».

Хор «Кобзар» виконав «Молитву» з опери «Купало» А. Вахнянина і «Чом у скорботі єси, душе моя» Д. Бортнянського та величавим «Многоліттям» для Патріярха Йосифа закінчив концерт.

На щире признання заслуговує інж. Іван Микитин за відповідну до хвилини дбайливу декорацію сцени.

Після концерту пані з 11-го Відділу СУА й з Патріярхального Т-ва влаштували скромне прийняття з чаєм і солодким для виконавців програми і гостей. Мґр Дарія Кузик, відома діячка Патріярхального руху з Трентону, що була ініціяторкою цих зворушливих святкувань 90-річчя народин Патріярха, висловила сердечну подяку всім за участь в концерті, а зокрема мистецьким ансамблям і гостям з Філядельфії, що поспішили з дружньою допомогою Трентонові.

Олександер Татомир

Поділитися:

Популярні статті