Всесвітліші Отці, дорогі курсанти!
Минулого року на заклик мого послання прибули ви тут, щоб при Божій помочі розпочати велике і святе діло: готовитись служити своїй Церкві й нашому народові в дияконськім чині. То була важка й відповідальна спроба. Могла декому видаватись за смілива, а може й неможлива. Та ось цього року ви знову в поважному числі прибули, щоб це діло продовжувати і своєю твердою працею і молитвою дати доказ того шляхетного бажання стати на окрему службу для своєї Церкви.
Перед багатьма з вас осталась ще тільки третина праці, хоч, щоб бути Христовим служителем, треба працювати над собою ціле життя в молитві, покуті та в удосконаленні себе при помочі Божої благодаті. Продовжуйте цю працю, готуйтесь, бо наш Нарід і наша Церква потребує стільки бодрих і святих рук до праці — тепер і в близькій майбутньості, коли заблисне для нас сонце волі.
Ваш курс дає частину богословського знання, заправляє вас у молитві й християнській досконалості, навчає обряду, але це не є досить. Власною працею і пильністю поширюйте своє знання, щоб рівень і висота нашого дияконського курсу не був малий чи недостатній. Це ваше дальше завдання. Повторюйте постійно слова псальмопівця, що так молився у своїй службі Господеві: «Душа моя свідоцтва Твої пильнує і любить їх вельми, пильную заповіді Твої і свідоцтва Твої, бо всі дороги мої перед Тобою, нехай благання моє, Господи, до Тебе дійде, дай мені розум за Твоїм словом… Нехай душа моя живе і Тебе хвалить, і Твої присуди нехай мені допоможуть».(Пс. 119, 167-169, 175).
Дякуйте милосердному і всеблагому Богові, що цей курс пройшов щасливо. Просіть Христа Спасителя — Господа великого жнива, щоб дорога-путь, на яку ви ступили, завершилась Його словами: «Добрий слуго і благий, увійди на службу для моїх овець, мого стада».
На прощання прийміть слова св. Павла, які писав він до свого учня Тимотея: «Ти ж, мій сину, зміцнюйся у благодаті, що в Христі Ісусі… Перенось труди і ти, як добрий воїн Христа Ісуса!» (2 Тим.2, 1-3).
Благословення Господнє на вас!
Студіон, 31 липня 1982
+ Йосиф Патріярх і Кардинал