Світла Президіє!
Вітаю Вас і всіх Учасників ІІІ-го Конгресу Мирян. Ваш великий збір свідчить про те, що доля нашої Церкви лежить Вам усім на серці і що Вашим бажанням є служити своїй Церкві у важкі дні її переживань, як це було в минулому у важких хвилинах нашої історії. Ця Ваша ревність і журба про свою Церкву є мабуть вислідом дії Святого Духа, якого всі одержуємо у св. Тайні Миропомазання для праці і чину в св. Церкві в різнородному їй служінню.
Ви сподієтеся слів піддержки, вказівок і науки від свого духовного проводу і слушно, бо лиш спільна праця з духовним проводом дасть благословенні овочі. Може в нас ще далеко, щоб вповні сповнити бажання і постанови ІІ-го Ватиканського Собору висловлені в Декреті для мирян, але Ви пригадуйте і вимагайте, щоб ми духовні в дусі кротости сповняли те, що бракує у Вашій праці і діяльності.
Найважнішою справою в діяльності і апостоляті мирян є молитва і без неї неможливо працювати у Христовім винограднику. Тому дбайте і про свою внутрішню духовну досконалість і про свою єдність з Христом. Чим більше буде у Вас духа молитви і побожности, тим більше буде у Вас духа св. ап. Павла, що своїми слабими фізичними силами зробив так багато для цілої Вселенської Церкви, в укріпляющім його Христі.
У Вашій праці зверніть також увагу на такі важні і актуальні справи:
- Нашій Церкві на поселеннях грозить великий брак священиків за кілька вже літ. Співпрацюйте з душпастирями, шукаючи способів, щоб наша сучасна молодь почула без перешкод Христове слово — «ходи за мною» і пішла за ним.
- Перед нами великий Ювілей 1000-річчя хрещення Руси-України. Велика це подія і потрібна солідна підготовка. Поставте собі це за Ваше завдання як основну працю на найближчі роки.
- Багато говориться в нас вже від років про забезпечення патріярших дібр в Римі і на поселеннях, зокрема із створенням Товариства «Св. Софія», що є патріяршим Товариством і легальним власником патріярших дібр перед світськими і церковними властями. Одначе тим актом створення Товариства «Св. Софія» не применшилась вартість і важність мирянського і Патріярхального руху, що мають дальше перед собою свої великі завдання і мусять дальше наполегливо працювати над розбудовою нашої помісности і над піддержкою патріярхальної ідеї. У нашій праці під сучасну пору маємо мати ясні поняття про наші позиції і завдання та й не марнувати часу й енергії на безплідні дискусії, бо йдуть важкі часи і нам потрібна єдність.
- Працюймо над собою для добра Церкви і для виховання нашого молодого покоління. Якщо в цім З’їзді є бодай третина нашої молоді, то ми сповнили свою виховну ролю.
Благословення Господнє на Вас!
Патріярх і Кардинал