Під такою назвою з’явилась цікава і змістовна праця патріяршого мітрата о. Івана Гриньоха у видавництві «Пролог». До речі, це вже друге видання, яке з’явилось з доданою окремою передмовою о. монсіньйора Степана Гриньоха. Ця праця є написана у двох мовах: по-англійському і по-українському.
Сам заголовок праці говорить багато, а коли взяти до уваги, що автором є один з найбільших українських богословів, плекальник богословської думки під сучасну пору о. Іван Гриньох. Автор праці подає широку і глибоку аналізу тих понять, довкола яких на протязі століть ведуться жваві дискусії. Коли ж ці поняття належно осмислити і зрозуміти, вони одержать дещо інші виміри, дещо відмінне розуміня.
Автор праці подає ґенезу постання цих понять, як вони розвивались у церковному житті та одержали історичне нашарування. Тому автор наводить і посилає читача шукати і познайомитись з першоджерелами тих понять, що сьогодні набрали своєрідної програмности. Запізнавшись і проаналізувавши їх, можна буле виробити собі кращий погляд на сучасні драматичні питання на міжконфесійному відтинку.
Звичайно, ми до міжконфесійних питань підходимо більше з сентиментом і перебільшеним чуттям, ніж аналітично, спокійно і розсудливо. Об’єктивне знання цих питань вкаже нам шлях до порозуміння на міжконфесійному полі.
До речі, ця праця вже знайшла широке зацікавлення в Україні. Як нас інформують, її там перевидано невеликим тиражем і навіть без відома автора. Це видання мініятюрного розміру, 16 сторінок друку українського тексту і 14 сторінок друку англійського тексту. Цю працю можна набути за чотири доляри примірник у видавництві «Пролог»: Prolog; 744 Broad St.,No. 1116; Newark, N.J. 07102-3892
або прямо безкоштовним для замовника телефоном із США і Канади, число: 1-800-458-0288, на конто своєї кредитової картки фірми Віза чи Местер Кард.