Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором
Джерело фото: https://tvoemisto.tv/.

На шляху до солідарності українського суспільства

У трьох містах Східної України – Києві (1-6 листопада), Донецьку (14 листопада) та Одесі (26-28 листопада) – відбулися конференції, семінари, круглі столи в межах Соціального тижня. Його ініціатором виступила Українська Греко-Католицька Церква, а безпосереднім організатором Комісія для сприяння єдності християн і Комісія «Справедливість та мир» УГКЦ. У цьогорічному Соціальному тижні «На шляху до солідарності українського суспільства» взяли участь кілька тисяч учасників з Києва, Львова, Одеси, Донецька, Луцька, Кіровограда. «Ми поєднали наукові дискусії на тему соціальної солідарності з практичними діями – відвідували в’язниці, сиротинці, будинки пристарілих», – розповів Ігор Шабан. –Особливо цікавими були відвідини соціальних центрів різних церков. Кожен з нас має свій досвід соціальної праці. Це була нагода досвідом поділитися і ознайомитися із тим, що і як роблять інші церкви в соціальному секторі».

Kиїв

Україні сьогодні бракує християнської еліти: людей, які мають не тільки високі професійні навики, не тільки широкий світогляд, а й високу християнську свідомість. Про це говорив Глава УГКЦ Патріарх Любомир у виступі на круглому столі під назвою «Від 1939 до 2008: солідарність поколінь перед викликами сучасності». Цей захід відбувся за участі молодіжної федерації УГКЦ «Обнова» і став початком Суспільного тижня 2008 року у Києві. Під час свого виступу Глава УГКЦ говорив про християнську еліту не тільки зважаючи на політично-суспільне життя, а й з огляду на міжконфесійний діалог: «Чому нам так складно знайти порозуміння між конфесіями в Україні? Бо ми не маємо християнської еліти. Якби було серед католиків, православних, протестантів у достатній кількості осіб, які були б справжньою християнською елітою, нам було б значно легше вести екуменічний діалог. Трудно провадити діалог з тими, хто до діалогу не дозрів». На думку Патріарха Любомира, якщо є справжня еліта з обох сторін, тоді є виправдана надія на порозуміння. Тому нашим старанням має бути праця над тим, щоб у нас було «достатньо людей на високому інтелектуальному і релігійному рівні розвитку», – сказав Глава УГКЦ.

У Києві учасники Соціального тижня відвідали пансіонат для пристарілих, сиротинці, в’язниці, соціальні осередки УПЦ МП, соціальний департамент РКЦ, протестантські організації, які займаються соціальними проектами.

Донецьк

Суспільний тиждень розпочався конференцією за участю представників різних конфесій та місцевих державних структур. Учасники нарад побували у сиротинці «Дім малюка», де живуть ВІЛ-інфіковані діти. «У наших зустрічах та нарадах йшлося про те, як можна виховувати відповідальних громадян. Адже там, де є боротьба за владу, увага до особи зникає, говорить владика Степан Меньок, екзарх Донецько-Харківський (УГКЦ). – Сім’ї, заклади середньої та вищої освіти, Церква в цілості повинні брати участь у вихованні громадянина, людини яка розуміє сенс і цінність солідарності».

Одеса

Представники 12 християнських конфесій, громадських і соціальних організацій, місцевої влади і наукового світу Одещини взяли участь у Соціальному тижні «На шляху до солідарності». У рамках заходу відбувся круглий стіл «Обличчя солідарності», на якому обговорювалася тема подолання бар’єрності у суспільстві у питанні сприйняття людей з обмеженими можливостями та їх належний рівень у суспільстві. Також учасники Соціального тижня познайомилися з діяльністю дитячого реабілітаційного центру «Дім з ангелом». Було проведено методичні семінари для працівників громадських організацій, зустрічі зі студентами Одеського національного університету. На цих заходах Церкви Одеси заявили про готовність розділити з муніципальними службами відповідальність за вирішення соціальних проблем міста.

До історії

Перший Соціальний тиждень в Україні відбувся у Львові за ініціативи Митрополита Андрея Шептицького у 1939 р. Влітку 2008 р. у місті Лева відбувся перший Екуменічний соціальний тиждень, головним організатором якого був Інститут Екуменічних Студій УКУ.

Кожна Церква зокрема, різні дердавні інституції мають свої конкретні напрацювання в різних соціальних проектах. Соціальний тиждень став нагодою для усіх нас поідлитися цим досвідом.

Юрко Гнатюк

Поділитися:

Популярні статті