В останніх місяцях щораз більшу популярність у нашій Помісній Українській Католицькій Церкві здобуває пісня-молитва «Молитва за Патріярха». Тому, що деякі завзяті противники патріярхату гостро виступають проти неї, а у своїх писаннях навіть один із них із Лондону безцеремонно твердить, що «це пісня політичного характеру, укладена позацерковними чинниками», хотіли б ми вияснити її походження.
Коли Блаженніший Патріярх організував у Римі в листопаді 1973 року святкування, присвячені 350-річчю смерти св. Йосафата, і запросив до участи мистецькі ансамблі парафії св. Володимира і Ольги, виринула в мене думка, щоб до пісні-молитви І. Недільського, яка була у репертуарі нашого хору «Прометей», підложити відповідні слова, якими віддали б ми особливу шану нашому Патріярхові. І ось так постала «Молитва за Патріярха». Ніколи тоді на думку не приходило, що стане вона такою популярною і що за неї доведеться навіть у деяких церквах Англії «йти на барикади».
Члени хору «Прометей» під проводом свого диригента, проф. Р. Андрушка, з ентузіазмом вивчали нові слова, щоб при найближчій нагоді проспівати їх Блаженнішому Владиці. І так, перша нагода трапилась зараз після величавого концерту в Римі. У просторім вестибулі авдиторії «Паляццо Піо» численні чужинецькі гості підходили до їх Блаженства, що був в оточенні майже всіх наших Владик та тисячних мас нашого Божого люду — підходили, щоб поґратулювати за мистецький концерт. Голляндський хор під орудою проф. М. Антоновича, що також виступав на концерті, заініціював Многоліття для Блаженнішого, а наш хор «Прометей», щоб не остатись позаду, використав нагоду і вперше, під зворушливі оплески численних присутніх, проспівав «Молитву за Патріярха». Це було у вівторок, 20 листопада 1973 року, приблизно коло 8 години вечора.
У середу, 21 листопада, у празник св. Михаїла, Блаженніший Патріярх у сослуженні Владик Кир Ісидора (Борецького) і Кир Івана (Прашка) та численного духовенства служив Святу Літургію у ссборі Святої Софії, і тоді на закінчення хор «Прометей» знову проспівав «Молитву за Патріярха», даючи таким способом почин співати її по Службах Божих.
Того самого дня на авдієнції у Святішого Отця хор «Прометей» знову заспівав цю «Молитву», яку тисячні маси присутніх нагородили рясними оплесками. Пісню цю повторив хор в авдиторії УКУ на приватній авдієнції у Патріярха, та врешті на Архиєрєйській Святій Літургії в базиліці св. Петра біля престолу св. Йосафата. (Тоді теж вперше у св. Петрі диякон (о. М. Бутринський) і головний сослужитель-священик (о. митрат Мітнахт) поминали їх Блаженство як Патріярха!)
У ч. 4. «Церковного Вісника» з 17 лютого 1974, появилася вперше опублікована з нотами «Молитва за Патріярха». Удруге надруковано її в ч. 13 «ЦВ» з 12 липня 1975, приготованому спеціяльно з нагоди Українського Паломництва в Римі на Святий Рік.
Під час «Українських Днів» у Римі паломники вивчали «Молитву», співали її в базиліці св. Петра 12 липня після Архиєрейської Святої Літургії, а також після Архиєрейської Св. Літургії в соборі Святої Софії 13 липня.
З Риму ця молитва розійшлася по цілому світі. Передрукувала її лондонська «Українська Думка» (з нотами) та «Свобода», і помалу почали вживати її замість Многоліття Блаженнішому Патріярхові в різних українських церквах. В ссборі св. Володимира і Ольги співаємо цю «Молитву» по кожній Святій Літургії.
Ось така то коротка історія постання «Молитви за Патріярха». Не є вона ані жадним патріяршим гимном, ані немає в ній жадного партійного чи політичного змісту, а є щирою молитвою до Бога за нашого церковного Провідника, Батька і Патріярха, а молитися за Нього повинен таки кожен свідомий український католик, щоб
ДОБРА ДОЛЯ З НИМ ЗАВЖДИ БУЛА І БЕРЕГЛА ЙОГО БОЖА РУКА і тому:
ДАЙ ЙОМУ, БОЖЕ, В ЩАСТІ И ЗДОРОВ’Ї ПРОЖИТИ МНОГІ, МНОГІ ЛІТА!»
(Церковний Вісник — лютий 1976)