Свіжий номер

6(506)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором
Джерело: https://esu.com.ua/.

«Μέτρον-Міра» – журнал з церковного права

Після кількох років перерви у Видавництві Українського Католицького Університету, вийшло чергове число журналу з церковного права «Μέτρον-Міра», (№ 5-6), редактором якого є митр. прот. д-р Михайло Димид.

У цьому номері «Метрона» містяться матеріали, які висвітлюють наукову діяльність українських каноністів у різних її напрямах. Наприклад, стаття «Каноніст Лев Глинка» представляє життєпис і наукові здобутки учня Митрополита Андрея (Шептицького), українського каноніста Лева Глинки, а також презентує повну бібліографію його публікацій.

Декілька статей присвячено питанню намірень і поминань у Божественній Літургії, пожертвуванням за них, системі їх запису («Розпорядження для духовенства «Про намірення і поминання»», «Практика прийняття пожертв з нагоди відправи Божественної Літургії, святих Таїнств, освячень і благословень»). Це важлива тема, адже для того, щоб священнослужителі могли гідно відправляти святі Таїнства, Церква зобов’язана дбати про їхнє утримання, що, у свою чергу, тісно пов’язане із пожертвами вірних, складеними за поминання у Літургії.

Журнал також пропонує увазі читачів сучасні документи Церкви, які регулюють фінансово-господарську діяльність парафій («Устав парохії»). Устав окреслює обов’язки парафіяльних священиків і церковного причту, дає юридичне тлумачення термінів «релігійна громада» і «парафія», а також наголошує на необхідності заснування та діяльності парафіяльних катехитичних шкіл. Документ установлює певний порядок у веденні фінансового життя парафіяльної спільноти та проваджені її господарської діяльності.

У час активного становлення УГКЦ як патріархальної структури важливо знати й розуміти цілі, завдання і діяльність законодавчих та виконавчих структур УГКЦ. Саме такому детальному аналізові присвячена стаття о. д-ра Михайла Димида «Міжєпархіяльна струк‑ тура Києво-Галицької Патріаршої Церкви».

Для того, щоби успішно розвивати адміністративну діяльність Церкви, необхідно чітко бачити фундамент, на якому здійснюється цей процес. Журнал пропонує погляд у минуле УГКЦ в контексті церковного законодавства («Мукачівська єпархія і Українська Греко-Католицька Церква», «Організація душпастирства в законодавстві Синодів Києво-Галицької митрополії (1596–1991)»).

Досить актуальною для сучасного християнства є тема сектантства. Про це йдеться у статті о. Ігоря Демківа «Канонічний аспект повернення члена секти до Католицької Церкви».

«Метрон» буде цікавим не лише для тих, хто спеціалізується на канонічному праві чи церковній історії, а й кожному священикові, адже тут він знайде багато практичних порад для того, щоби вдосконалити функціонування парафії, якою опікується.

Журнал можна придбати у Ви‑ давництві Українського Католицького Університету (директор – Маркіян Філевич, роб. тел. 032\240 94 96, моб. 066 90 92 875) чи у го‑ ловного редактора о. Михайла Димида (дом. тел. 032\238 48 75, моб. 068 22 78 972).

Поділитися:

Популярні статті