Львів, 20 жовтня 1997 р.Б.
Слава Ісусу Христу!
Дорога Редакціє!
Нарешті можу присвятити хвильку уваги нашому епістолярію. Насамперед сердечно дякую Вам за таку вийняткову турботу про моїх земляків. Від них — окрема подяка за пожертви, а я оцим листом посвідчую, що переданих Вами, пане Миколо, 100 долярів ам. та 300 нім. марок уже працюють на спорудження церкви в Гусному.
Я щойно, властиво, повернувся з Гусного. їздив на сороковий день відходу моєї дорогої матусі у Вічність. Її втрату ще й до нині не можу пережити, бо залишився сам з двома маленькими дітьми. Колись, при нагоді, розповім Вам про свою сімейну трагедію дещо більше. А зараз хочу сказати два слова про греко-католицьку громаду Гусного. З початком будівництва храму, вона помітно зросла. Ті люди, котрі вагалися, усвідомили, що греко-католики не будуть вічно молитися під відкритим небом. Наразі спорудили об’ємну дзвіницю з прибудовою і там тимчасово відправляють Богослуження (див. фото). А поряд з тим ведуть інтенсивні приготування до спорудження храму (придбали для накриття оцинковану бляху, заготовляють дерево тощо). Наприкінці літа в селі побував Владика Самбірсько-Дрогобицький Владика Юліян Вороновський і посвятив камінь під будівництво храму. Сподіваюся, що на першій Літургії в новоспорудженому храмі серед почесних гостей будете і Ви, пане Галів. Дай Боже, аби це сталося якнайскоріше.
Тепер щодо пакунків, які Ви підготували, пане редакторе, для моїх земляків. Я мав на цю тему розмову з головою громади паном Молокусом та з його заступником паном Миньом. Продавати у Львові речі — нікому, а на Бойківщині є люди, котрі мають потребу в речах, та не мають грошей, аби їх придбати. Є інший вихід, про який я говорив телефонічно, розраховуватися за послуги щодо будівництва церкви речами. Так званий бартер, який нині популярний в Україні.
З щирим християнським привітом
Володимир Громик
На жаль, відгук на заклик допомогти побудувати церковцю у селі Гуснову не був задовільний. Редакція зі своєї сторони зробила, що було у її силах. Останньо редакція подбала і вислала три великі пакунки уживаних річей, які придбали д-р Марія Клячко і мгр Ева Піддубчишин, а посилку оплатило Товариство Українська «Самопоміч» у Нью-Йорку. Всім вище названим складаємо щиру подяку.
Наспіла ще одна пожертва з Англії — 60 англійських фунтів від А. Куфінської. Напевно наші земляки у селі Гусному будуть вдячні за щиру пожертву. Щиро дякуємо за пожертви.
Редакція