Заходами відомого релігійно-церковного центру Кестон Каледжу і Фундації Катедри Українознавства при Гарварді появилась цінна праця, англійською мовою, на 48 сторінок під назвою «Заради мойого ім’я…». «Вибір писань Йосипа Терелі», 1986 р. Редактор — Андрій Сороковський, молодий дослідник. Назву взято із слів св. євангелиста Марка, що його часто у своїй творчості вживає Йосип Тереля, які повністю звучать так: «І будуть ненавидіти вас усі за моє ім’я, хто ж видержить до кінця, той спасеться» (XIII: 13, Марко). На титульній сторінці є рисунок церкви у виконанні Йосипа Терелі. Брошура робить приємне зовнішнє враження.
На початку зазначено, що в цій цінній праці англійською мовою,поміщені статті Йосипа Терелі, які ілюструють його складне життя і думки. Надруковані документи, ним підписані, а два з надрукованих не є підписані, але є написані ним. Далі слідують біографічні дані Йосипа Терелі, себто його дуже складний і важкий життєвий шлях. Подана сильветка Йосипа Терелі не може не зворушити пересічного читача.
Під заголовком «Українська Католицька Церква» є охопно представлена ситуація нашої Церкви в Україні, яку в 1946 році поставлено поза букву закону, насильно прилучивши її до московської православної Церкви. Поруч поміщене фото, як перед закритою церквою стоять вірні й моляться. Також є поміщена орієнтаційна мапа Карпатської України, де народився Йосип Тереля і фото самого Терелі та його дружини Олени з дитиною на руках.
До брошури увійшли: у скороченні лист Терелі до президента Реґена, відомий лист, також скорочений, до колишнього шефа КҐБ Юрія Андропова, розмова Терелі з київськими представниками, яка має особливе значення, листи Терелі до його дружини Олени і низка різних документів, підписаних Йосипом Терелею.
Це значне досягнення, що Йосип Тереля заговорив не тільки на українській і російській мові, але також на англійській, а також частково і на німецькій мовах. Треба сподіватись, що надрукована праця буде доброю і безпосередньою інформацією для широкого англомовного читача. На останніх сторінках є орієнтаційна мапа з поміченням, де саме ув’язнений Йосип Тереля і фото пермського табору ч. 36-1 в Кучіно. Це справді пристойне видання, що повністю заслуговує на увагу. Варто його поширити серед чужинецького читача. Брошура коштує два американські доляри і її можна замовляти:
Keston College
Heathfleld Road
Keston
Kent BR2 6BA
ENGLAND
For North America:
Koston College USA
PO Box 1310
Framingham
MA 10710, U.S.A.
For Australia:
Keston College Australia
19 Sloane Street
Stawell
Victoria 3380
Australia