(УПБ, Рим) – 20 вересня 1985 p., напередодні Синоду української католицької ієрархії, представник італійського відділу ватиканського радіо провів з
Блаженнішим Мирославом-Іваном інтерв’ю, яке передано на хвилях етеру
та опубліковано в бюлетеніцього ж радіо дня 21 вересня ц.р.
Помішуємоповністю український переклад цього інтерв’ю.
* * *
Питання: Якої вагомости є цей Синод для української Церкви і її вірних?
Відповідь: Найважливіше значення Синодуукраїнської католицької ієрархії є у факторі одности цілої Української Католицької Церкви на Батьківщині й у діяспорі. Дійсно, українські католицькі вірні творять єдину Церкву, хоч розсіяні вони по цілому світі. Зваживши силу обставин, я є одиноким представником нашої Церкви на Батьківщині та в країнах європейського Сходу; ми разом із іншими єпископами українських поселень застановимося над проблемами підготовки святкування Ювілею Тисячоліття християнства в Україні, який буде в 1988 році; над започаткуванням беатифікаційних процесів і документацією про мартирологію української католицької Церкви і над кодифікацією канонічного права Української Католицької Церкви, як теж розглянемо й інші справи пасторального характеру.
Другий дуже важний аспект цього Синоду є продовження здійснювання соборового декрету, який пригадує східнім католицьким Церквам, щоб вони рядилися згідно з власними традиціями й правами. І дійсно, це відоме, що синодальна структура є саме правдива й властива для східніх помісних Церков свого права. Тому ми дуже вдячні Святішому Отцеві, що визнав нам це наше прадавнє право, і сам цей факт, що Синод відбудеться у Ватикані, є конкретним доказом повної єдности Української Католицької Церкви з Петром, із збереженням усіх наших питоменностей.
Питання: Скільки єукраїнців-католиківнаБатьківщині й у світі?
Відповідь: В Україні й у Совєтському Союзі, згідно з останніми відомостями, є принаймі 4,500,000 українців-католиків, у Польщі — біля 500,000, у Чехо-Словаччині біля 350,000, в Югославії 50,000. У західніх країнах: у ЗСА біля 250,000, у Канаді 210,000, в Австралії 30,000, в Арґентіні й Парагваї — 120,000, у Бразілії 130,000, у Західній Европі (Велика Брітанія, Франція, Німеччина, Австрія, Голляндія, Бельгія, Скандінавія, Еспанія, Швайцаріяй Італія) біля 70,000. У цілому є понад шість мільйонів вірних, з’єднаних між собою католицькою вірою і з Петровим Наслідником.
* Передруковано з «Вістей з Риму», вересень 1985 р.