Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Храмовий празник у церкві Покрова Пресвятої Богородиці в Пармі

5 листопада 1989 р. у залі церкви Покрова Пресвятої Богородиці в Пармі, Огайо, відсвятковано церковний празник концертом-обідом. О год. 10 перед полуднем парох о. д-р Іван Тилявський відправив Службу Божу і виголосив відповідно до хвилини проповідь. Співав церковний хор під керівництвом дяковчителя і диригента інж. Зенона М’ягкого. По Службі Божій, біля 12-ої год. почався концерт. Програмою проводив д-р Володимир Боднар. Головним промовцем був інж. Василь Колодчин, Голова УПСО, з Детройту. В своїй вичерпній, цікавій і документальній промові він згадав багато наболілих справ нашої Церкви. 26 вересня 1989 р. перед синодальними отцями мали слово інж. Колодчин і пані Ґорчинська з Чікаго. 27 вересня була відправлена з участю єпископів Свята Літургія і Панахида за покійного Патріярха Йосифа з нагоди 5-річчя смерти.

Мирянська делегація відвідала майже всі західні амбасади, акредитовані при Ватикані, які виявили зацікавлення справою легалізації нашої Церкви на Україні. Розмовляли англійською, французькою і німецькою мовами. Інж. Колодчин згадав, що ще перед Синодом вислано 8-сторінковий матеріял до всіх наших єпископів і Святішого Отця. Прелеґент сказав, що недавно виникла персональна зміна на становищі міністра для справ релігії в Совєтському Союзі, і новий міністер прихильніше, як його попередник, ставиться до справи легалізації Української Католицької Церкви в Україні.

Завзятим противником легалізації УКЦеркви є патріярх Російської Православної Церкви Пімен і також екзарх України, митрополит Філярет. На приблизно 6,800 парафій в СССР яких 4000 є на території Галичини, що перед насильним «возз’єднанням» в 1946 р. були католицькими. Піменові не всміхається втратити стільки членів і забраних церков. Водночас же також велика і фінансова втрата. В. Колодчин вірить, що силою обставин і під пресією опінії цілого культурного світу таки прийде до легалізації нашої катакомбної Церкви на Україні. Горбачов має незадовго зустрітися з папою, а найважнішою точкою в їх розмовах та передумовою буде справа легалізації. З другої сторони, Горбачову дуже залежить на добрих відносинах з Ватиканом, а посередньо на західніх інвестиціях і фінансовій підтримці крахуючої господарки в Совєтському Союзі. Прелегент говорив, що коли прийде до легалізації нашої Церкви в Україні, то в консеквенції постануть поодинокі єпархії, як: Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Ужгородська і тоді територіяльний аспект, мовляв, не маємо території, не буде мати жодного примінення. Вже не буде причини відмовити нашій Церкві Патріярхату. Також слова Папи на синодальних нарадах були оптимістичні, прихильні та із зрозумінням ситуації на рідних землях.

В слідуючій точці програми виступило жіноче вокальне тріо «Верховина» з Торонто під керівництвом пані Олени Глібович. Тріо виконало 6 пісень і одну мельодеклямацію. Своїм співом і доброю інтерпретацією дало духову насолоду і розраду. Солісткою в пісні «Богородице Діво» — Гнатишина була дочка Олени Глібович, Марічка Глібович. Керівник

ансамблю Олена Глібович виконала сентиментально і з чуттям мельодеклямацію «На зелених горах». Фортепіяновий супровід був у руках Яніни Стецкевич. Вірш, глибокий змістом і патріотичний Матвіїва-Мельника бездоганно і з доброю дикцією виконала молоденька Рената Кость. Після закінчення програми відбувся обід. О. д-р Тилявський провів молитву.

 

Поділитися:

Популярні статті