Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Гідний пам’ятник Патріярхові

Музейно-меморіяльний комплекс Патріярха Йосифа в селі Заздрість

У 1995 році Релігійне Товариство Українців Католиків «Св. Софія», США. згідно із бажанням Патріярха Йосифа висловлене ще в 1974 році, відкупило дім родини Сліпих від Михайла Сліпого. Тоді ж і рішено поставити на цьому місці обширну споруду разом з каплицею, бібліотекою, залями для навчання дітей і приміщеннями для священиків і монахинь. 16-го квітня 1996 року, у 50-тьріччя ув’язнення всього єпископату Української Греко-Католицької Церкви совєтським режимом. Владика Юліян Ґбур посвятив площу під будову цього комплексу. Після трьох років інтенсивної і важкої праці будову завершено так. що урочисте посвячення будинку відбулося після закінчення Синоду Єпископів УГКЦ 13-го вересня 1998 р.

Рівночасно відновляється родинна хата Блаженнішого та ремонтується залишки господарських забудовань, так що у 15-ліття відходу у вічність Патріярха Його бажання буде сповненим.

У новозбудованому комплексі символічно пов’язано минуле і сучасне. Перед будинком стоїть могутній пам’ятник — погруддя Блаженнішого Патріярха. роботи професора Емануїла Миська. Запрестольна ікона в каплиці — Покров Матері Божої над хатою Блаженнішого. Кивот виконаний на зразок церкви в Заздрості, що її давно колись збудував дідо Йосифа Сліпого. Престіл, тетрапод, свічник, павук, все різьблене і виконане на високому мистецькому рівні. Вже зроблено також портер-ікону Блаженнішого, а професор Роман Василик працює під цю пору над зображенням Слуги Божого Митрополита Андрея. У вестибюлі на стіні висить таблиця жертводавців із написом: «Ісповідникові віри Блаженнішому Патріярхові Йосифові з любов’ю і вдячністю. Свята Софія… сини й дочки і розсіянні сущі». Під цією таблицею різьба Григорія Крука «Біженці».

Є в Бозі надія, що цей музейно-меморіяльний комплекс, буде не тільки могутнім пам’ятником великому синові України і місцем паломництва вірних УГКЦ, але й теж вогнищем української духовости, морального відродження українського люду та осередком правдивого екуменізму, (гляди сторінки 32)

Л. Р.

Поділитися:

Популярні статті