Братство святого Володимира створене в липні 1990 р. Фонд святого Володимира створено в червні 1997 року як окрему структуру за участю основного засновника Братства святого Володимира. Ці дві юридично окремі організації мають взаємодоповнюючі програми праці.
Братство святого Володимира сповняє функцію мирянського апостоляту під духовною опікою УГКЦ. Його ціль — допомога молоді у становленні життєвих ідеалів, патріотичне і духовне виховання, підтримка в критичних життєвих ситуаціях, матеріяльна підтримка сиріт, оплата навчання талановитих студентів-сиріт.
Братство святого Володимира:
- безкоштовно поширює духовну і патріотичну літературу, таку як «Нарис політичної історії України» М. Чировського та «Пізнай свій обряд» о. ЧСВВ Катрія, в основному, в навчальні заклади Східної України;
- рекомендує і організовує навчання молодих господарів села в Австрії, співпрацюючи з Чоловічим Католицьким Рухом Европи;
- піклується теж хлопцями-сиротами, що повертаються з місць позбавлення волі. Братство організувало допомогу бідним родинам в забезпеченні на зиму картоплею та капустою та для манастирської їдальні для сиріт «Воїни Ісуса» (жовтень 1998 р.)
- в співпраці з Товариством «Сільський господар» організувало забезпечення родин картоплею та овочами на зиму.
Фонд святого Володимира
Соціяльно-харитативна діяльність:
- Створено картотеку родин, що знаходяться під постійною опікою Фонду, яка налічує 250 одиниць. їм постійно надається грошова, харчова та речова допомога, моральна і духовна підтримка.
- Координується опіка над чотирма «Кущами» багатодітних родин (від чотирьох до десяти дітей).
- Наслідком співпраці Фонду з католицькими організаціями Европи було одержано і розподілено гуманітарної допомоги з Німеччини на загальну суму понад 400000 гривень, яку розподілено між лікарнями: Чорнобильська, дитяче відділення психіятричної лікарні, заклад «Грушка» (жінки-хроніки), Нічниця Андрея Шептицького, дитячі садочки та інші заклади.
- «КАТОЛИЦЬКА МЕДИЧНА МІСІЯ АМЕРИКИ» з ініціятиви Пані Роксоляни Сірої через Фонд надала медичного обладнання на суму 517 954 USD, яка роздана лікувальним установам України.
- Надано допомогу затопленим селам Яворівщини, Городоччини, Турківщини, Закарпаття (біля 10000 гривень жертводавець — Пан Микола Когут, Бельгія).
- Щомісяця біля 70 родин одержують харчову допомогу, вартість пакета біля 20 гривень. Жертводавець — Допомогова секція Св. Софії, Льєж. Ініціятива Миколи Когута.
- Надана допомога кільком матерям, які зберегли і самостійно плекають дитину. Жертводавець — отець Якуб Ферґ.
- Оплачується навчання чотирьом студентам. Надається допомога студентам-сиротам. Допомогова секція в Боффало. Оксана Бережницька.
- Почала діяти доброчинна лікарська порадня, в якій за скеруванням Фонду проходять лікування і отримують безкоштовно ліки родини, які знаходяться під опікою Фонду (терапевти, офтальмолог). Діє доброчинний дентистичний кабінет (пройшло лікування в 1998 році 87 осіб).
- Фонд часто клопоче перед владою міста за покращення житлових умов для родин, що живуть у винятково важких умовах.
Міжнародна діяльність Фонду св. Володимира Засновники і члени Фонду святого Володимира протягом року брали участь в Міжнародних Форумах, з’їздах, конгресах (м. Майнц, «Католікентаґ», Німеччина), II Екуменічний Конгрес в Ґраці (Австрія), Літня Академія в Бад Леонфельдені (Австрія), Конгрес з участю «Пакс Романа» в Братіславі (Словаччина), Конгрес «Реновабіс» у м. Фрайзінґу (Німеччина), Семінар для країн Східної Европи з ініціятиви «Унум Омнес» (Німеччина). В результаті — налагоджено багато цінних контактів, здобуто досвід.
Просвітнииько-виховна діяльність Фонду св. Володимира
- Організовано і діє школа краєзнавства «Паломник», в якій викладають визначні історики, археологи, науковці Львова. Школа готує висококваліфікованих екскурсорів по Львову.
- Вишкіл німецької мови в Австрії пройшло вісім студентів германістики Львівського університету ім. Івана Франка.
- Діють три спортивні секції (боротьби, дзюдо та баскетболу), з участю священиків та духовних наставників. В спортивному клюбі «Лицар» (за участю тренера і священика) при Фонді плекається здоровий дух в здоровому тілі.
- В Літньому таборі при Крехівському манастирі спільно з пластунами і монахами за літо оздоровлено 90 юнаків і дівчат.
- На Різдво традиційно відбуваються Доброчинні лотерії, виставки, вечори колядок і пісень, дитячі вертепи та акція «Сирітське Деревце».
- Участь у 1-му Форумі Жінок України в Києві.
- Участь у II сесії Патріяршого Собору УГКЦ. Доповідь «Сім’я, яку творить мирянин».
- Участь у Міжнародному семінарі з питань Міграції жінок.
- Готується до друку збірник про участь України в II Екуменічному Конгресі в Ґраці (Австрія).
- Здійснюється переобладнання та ремонт приміщення Бібліотеки духовної літератури.
- Закуплено комплект відеокасет з історичними відеофільмами для моряків Військово-Морського Інституту в Севастополі. Вислано також комплекти книжок «Історія українського війська». На Різдвяні й Великодні Свята. Фонд святого Володимира гостив дітей з Марганця та Севастополя. Закуплено українські підручники для гімназії в Севастополі.
- В березні цього року відновлено Товариство «Сільський Господар», завданням якого є відродження приватного господарювання на селі. За участю Аграрної Палати та Митрополії УГКЦ відбулася Конференція «Аграрна реформа в Україні. Внесок Церкви», в основу якої покладено документ Папської Ради «За кращий розподіл землі. Виклик аграрної реформи».
- Основним проектом Фонду є монументальний проект «ЦЕНТР РОДИНИ», мета якого відродження духовної культури та здоров’я українських родин.
Ігор Матушевський
Голова Фонду св. Володимира
Звіт підготувала
Леся Крип’якевич
Заст. голови Фонду св. Володимира