Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Будуємо Свято-Троїцьку церкву у селі Набережне

Розмова з Миколою Жулинським

Академік Микола Жулинський під час зустрічі з редактором журнала «Патріярхат» Миколою Галівим у Нью-Йорку, сказав: «Будуємо Свято-Троїцьку Церкву у селі Набережне». Микола Жулинський, що є директором Інституту Української Літератури ім. Шевченка Національної Академії Наук України, народний депутат до Верховної Ради України і колишній віцепрем’єр міністрів за президентури Леоніда Кравчука, повертаючи з конференції, що відбулась в університеті Урбана в Ілінойському Штаті, поступив до Нью-Йорку, був гостем Наукового Товариства ім. Шевченка, на форумі якого виголосив цікаву доповідь на тему: «Мовна політика в Україні». При цій нагоді запізнався з журналом «Патріярхат» та його редакцією. У розмові Микола Жулинський сказав: «Як це гарно, що журнал ’Патріярхат’ займається церковними проблемами, а ось ми будуємо Свято-Троїцьку Церкву у селі Набе­режне, що на Рівенській області, Демидівського району. Дивіться, це проект храму, для вашого використання. Проект храму опрацьований групою рівенських архітекторів під керівництвом президента Української Академії Архітектури Валентина Штолька. (Гляди проект храму Свято-Троїцької церкви в селі Набережне на титульній сторінці).

Наш гість дальше розказує, що «будівництво храму вже розпочато. У 1996 році на Святу Трійцю, на храмове свято, у моєму рідному селі Набережне, цей макет церкви і місце її побудови посвятив Патріярх Української Православної Церкви Київського Патріярхату.

Церква буде збудована біля того місця, де колись була насипана висока могила над полеглими у битві під Берестечком козаками. У період боротьби УПА в могилу підзахоронили загиблих вояків УПА. Над могилою був високий хрест.

По Другій світовій війні енкаведисти зрізали хрест над могилою, а саму могилу розрівняли. Коли постала незалежна Україна і односельчани відновили хреста, а на перехресті доріг у центрі села звели на честь першої річниці незалежности України великий хрест із розп’яттям, у людський зріст, скульптури Ісуса Христа, так звану фігуру.

Односельчани живуть цією ідеєю побудови церкви, об’єдналися і поріднилися цією благородною справою. Кожна сім’я зобов’язалася вигодувати свиню, чи бичка для продажі і виручення коштів на побудову церкви. Надіються, що добрі люди допоможуть, бо ця церква повинна мати культурно-мистецьке значення. Викладачі і студенти Академії Мистецтв України зголосилися розписати церкву. Земляки — волиняни з Торонто на моє прохання радо створили Комітет сприяння будівництву церкви в селі Набережне. Цей Комітет очолив голова Товариства «Волинь» Лаврентій Цимбалюк, який збирає кошти на Свято-Троїцьку церкву. Його адреса: Mr. Lawrentj Cymbaluk 326 Willard Ave. Toronto, Ont. M6S 3R2, Canada.

І моральна і фінансова підтримка цієї благородної ініціятиви моїх односельчан вкрай необхідна. Ця церква постане на високому березі річки Стир, її буде видно з багатьох навколишніх сел, передусім із славнозвісних «Козацьких могил» біля села Пляшева із міста Берестечко… Хто тільки зможе піддержати здійснити цю ініціятиву. Залишаюсь з вдячністю за сприяння», — сказав Микола Жулинський.

Поділитися:

Популярні статті