Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Блаженніший Патріярх Йосиф членом Папської Академії св. Томи

Дня 11 листопада 1981 року під час окремого академічного зібраня в палаті «Канчеллєрія Апостоліка» в Римі Блаженніший Патріярх Йосиф одержав грамоту номінації на члена Папської Академії св. Томи.

Академію св. Томи створив тому сто років папа Лев XIII рівночасно з появою його енцикліки «Етерні Патріс», якою відновив і закріпив богословські й філософічні студії згідно з мисленнями Томи Аквінатського і тим визнав богословську науку св. Томи наукою католицької Церкви («Томе доктрінам Екклезія суам феціт»), зобов’язуючи католицькі університети і Духовні Семінарії триматись принципів, висновків та напрямів цього великого мислителя католицької Церкви. В 1980 році з нагоди 100-річчя появи цієї енцикліки відбувся в Римі томістичний конгрес, присвячений енцикліці й питанню томістичних студій в сучаснім світі та в сучасному богословії.

Папська Академія св. Томи, згідно з постановою її основника папи Лева XIII, має 40 членів. Членом її може стати той, хто своїми студіями і творами причинився до поглиблення і застосування науки св. Томи. Блаженніший Патріярх Йосиф став номінований членом цієї Академії зокрема за свої твори:

De amore mutuo et reflexo et reflexo in processione Spiritus Sancti, De valore S.Tomae Aquinatis pro Unione eiusque influxu in theologiam orientalem, De principio spirationis in SS.Trinitate, Num Spiritus Sanctus a Filio distinguatur, si ab eo non procederet?, De septenario numero Sacramentorum apud Orientales uti vinculo Unionis et conservationis fidei.

Всі ці праці вичислив голова Академії кард. Чаппі, представляючи особу Блаженнішого присутнім під час академічного зібрання. Також згадав, що Блаженніший довгі роки був ректором Богословської Академії у Львові, головою Богословського Наукового Товариства і редактором журналу «Богословія», а на кінець підкреслив довголітнє ісповідництво.

Між своїми працями має Блаженніший також твори: «Св. Тома і теологія Сходу, св. Тома з Аквіну і схолястика». Також в інших своїх писаннях Блаженніший ставив перед очі нашим студентам богословії і нашій інтелігенції вагомість особи св. Томи. Це було підкреслене в часі вручення номінаційної Грамоти, яка має дату 19 травня 1980 року.

Під час урочистого зібрання були присутні кардинали: Чаппі (голова Академії), Паляцціні і Чіварді. Між новойменованими були також кард. Сірі — архиєпископ Генуї, Муньоз Веґа — архиєпископ Кіто (Еквадор), Гефнер — архиєпископ Кельну, Рацінґер — архиєпископ Мюнхену і Паляцціні — префект Конгрегації для справ святих. По цій номінації число членів Академії сягає сорок осіб.

Поділитися:

Популярні статті