Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Апостол «Відгуку любови» завершив свою працю

В Римі в днях від 14 до 17 листопада 1981 року відбулось Генеральне Зібрання представників великанської міжнародньої Організації «Поміч для «Церкви в Потребі», що її на Різдво 1947 року започаткував і оснував голляндський священик-чернець з Чину Норбертинів о. Берренфрід ван Страатен. В Зібранні взяло участь понад шістдесят представників з тринадцятьма делегатами з різних країн. Благословенна Організація, яку провадив о. Ван Страатен тридцять чотири роки, під його проводом здійснила великанське діло допомоги Церкві там, де вона була в пекучій потребі — чи то по війні в розгромленій і знищеній Німеччині, чи там, де диявол намагався стерти її з лиця землі переслідуванням, ліквідацією її апостолів чи там, де вбогість і брак матеріяльних засобів спиняли її розвиток і проповідь Христової євангелії.

В часі своїх нарад Організація затвердила нові статути і вибрала нового президента на місце уступаючого о. Ван Страатена, що відтепер стане духовним асистентом свого великого самарянського діла, до якого покликав його Господь, даючи йому постійне благословення в тій нелегкій праці для потребуючих. Новим президентом став архиєпископ Леметр, бельгієць. Учасники нарад одноголосно вибрали Блаженнішого Патріярха Йосифа почесним членом своєї Організації. Є це найвище відзначення згаданої Організації за терпіння та ісповідництво Блаженнішого. Він є першим почесним членом, а другим — єпископ Павло-Лев Зайц, який страждав у В’єтнамі і його звідти прогнано. Тепер живе в Парижі.

На закінчення нарад Святіший Отець папа Іван Павло II прийняв учасників на окремій авдієнції і висловив у своїй промові щирі признання для харитативної праці Організації: «В двотисячній історії харитативної праці Церкви ви здійснили зворушливий і успішний вклад», «Ваше діло воплотило любов Христа до своєї Церкви», «Ваше діло зростало з малого гірчичного зерна у велике дерево», «для Вас більшим щастям є давати чим брати»… Отцеві ван Страатенові Святіший Отець зложив свою глибоку вдячність не лише від себе, але від численних єпископів, тисячів священиків, монахів, монахинь, новичок, семінаристів і мільйонів вірних та благословив його в новій функції духовного асистента.

Увечері дня 16 листопада в готелі «Колюмбус» відбулася зустріч представників Організації з ширшим колом гостей, на це запрошених. На тій вечірці був присутній Блаженніший Патріярх Йосиф з отцями: І. Хомою і І. Дацьком. На вияв вдячности о. ван Страатенові за його велику постійну матеріяльну і моральну допомогу нашій Церкві Блаженніший вручив цьому модерному Самарянинові, як його нещодавно назвав Блаженніший у своїм посланні, ікону Богоматері роботи іконописця Студита о. Ювеналія Мокрицького і чек на суму п’ять тисяч долярів, що їх цього року зібрали і прислали наші вірні на Організацію «Поміч для «Церкви в потребі». При цьому Блаженніший згадав, що вже висвятив дотепер сімнадцять молодих українських священиків, які користали з студентської стипендії згаданої Організації.

Серед присутніх були такі визначні особи, як кардинали: А. Россі, О. Россі, Одді, Віллєбранс, Ґантін, Баффілє; амбасадори при Апостольському Престолі: австрійський, французський і голландський. Цей останній в короткій промові висловив признання і подяку отцеві ван Страатенові за велику харитативну працю і вручив йому високе відзначення королеви Голландії.

Отець ван Страатен відомий також із своєї твердої постави до комунізму і його режиму. Свого часу він писав: «Христове Царство є не до погодження із системою, провідники якої заперечують і поборюють у своїх засадах Небесного Отця. Згода є лише тоді можлива, коли християни або перестануть бути християнами, або комуністи — комуністами».

Український нарід і наша Церква в своїй історії висловлять велику вдячність цьому голляндському Ченцеві й Апостолові «Відгуку Любови» за те все, що він своєю благородністю і жертвенністю зробив для нас у важких хвилинах наших терпінь, переслідувань і упокорень. Наша вдячність хай висловиться молитвами за нього і його велике харитативне діло для Христа, що, за словами о. ван Страатена, «плаче в багатьох країнах переслідування».

Поділитися:

Популярні статті