Ватикан – Глава УГКЦ взяв участь у робочій зустрічі XIII Звичайної ради Генерального секретаріату Синоду єпископів Католицької Церкви. Її учасники працювали над текстом майбутнього папського постсинодального послання щодо нової євангелізації. Блаженніший Святослав зробив свій внесок у низку богословських, душпастирських та канонічних тем, які віддзеркалюють традицію, богослужбовий досвід і душпастирські виклики Східних Католицьких Церков.
Великобританія – Офіційно проголошено єпархію Пресвятої родини УГКЦ. Архиєпископ Антоніо Менніні, Апостольський нунцій у Великобританії, зачитав папську буллу, якою було проголошене піднесення Апостольського екзархату для українців-католиків у Великобританії до рівня єпархії. Її першим главою став владика Гліб Лончина, дотеперішній екзарх.
Італія, Рим – Відбулася виставка, присвячена 20-річчю виходу УГКЦ з підпілля. Релігійне товариство “Свята Софія” та Інститут святого Климента Папи Українського католицького університету організували виставку “До світла Воскресіння крізь терни катакомб». У експозиції представлені спогади очевидців і активних учасників підпілля, фотографії та різні матеріали, які протягом 20 років збирав Інститут історії Церкви Українського католицького університету. Виставка охопила період 1939 – 1991 років та представила три періоди: насильницьку ліквідацію, підпілля і легалізацію УГКЦ в 1989 році.
Італія, Рим – «Патріярх Йосиф Сліпий – Богослов і Муж Церкви». Під такою назвою пройшла конференція, приурочена 50-й річниці з дня прибуття Патріарха Йосифа Сліпого до Рима після 18 років радянських тюрем і заслання за віру Христову. Організаторами заходу виступили релігійні товариства “Свята Софія” у Римі, США і Великобританії та Інститут святого Климента Папи Українського католицького університету. В своїх виступах учасники конференції порушили такі теми, як звільнення Митрополита Йосифа Сліпого у 1963 році, перші кроки Патріарха на волі, його заповіт.
Німеччина, Майнц – «Міграція – шанси і виклики для Церкви сьогодення». Такою була основна тема зустрічі речників, делегатів і відпо‑ відальних за душпастирську опіку іншомовних меншин Католицької Церкви в Німеччині. Від УГКЦ у ній взяв участь отець Іван Мачужак, канцлер Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії. З його слів, у Німеччині діє одна з найкраще організованих мереж душпастирської опіки мігрантів та подорожан у Західній Європі. Під час зустрічі учасники ділилися досвідом, ознайомлювались із науковими дослідженнями та приділили велику увагу проблемі інтеграції та душпас‑ тирській праці в цьому питанні.
США, Чикаго – Офіційно завершився Рік Патріарха Йосифа Сліпого. Святкування Року розпочалося у парафії рівно рік тому, в 120-ту річницю з дня народження Патріарха. У соборі Святих Володимира і Ольги звершили богослужіння на прославу слуги Божого Патріарха Йосифа, а після молитви відбулось відкриття фотовиставки, присвя‑ ченої історії парафії, унікальної виставки марок, значків і жетонів із зо‑ браженням Патріарха Йосифа.
Франція – Апостольський екзархат для українців греко-католиків у Франції піднесено до гідності єпархії. Папа Бенедикт XVI видав відповідний документ, яким надав їй титул Паризької єпархії Святого Володимира Великого для українців візантійського обряду і призначив її главою преосвященного владику Бориса Ґудзяка, дотеперішнього екзарха.
Ватикан – Папа Римський Бенедикт XVI оголосив про свою відставку. «Не раз випробувавши свою совість перед Богом, я прийшов до певності у тому, що моїх сил через похилий вік більше не вистачить для того, аби нести адекватне Петрове служіння, – зазначив понтифік. – У сьогоднішньому світі.., для того, щоб вести корабель Святого Петра і проголошувати Євангеліє, необхідними є і сила розуму, і тіла, сила, яка за останні кілька місяців зменшилась у мені настільки, що я мусив визнати свою нездатність адекватно виконувати служіння, доручене мені. Саме з цієї причини, цілком усвідомлюючи серйозність цієї дії, з повною свободою я заявляю, що відрікаюся служіння Єпископа Риму».
Ватикан – Великий піст – це шлях повернення до Бога усім своїм серцем. Ця тема стала провідною у посланні Папи Бенедикта XVI з нагоди початку Великого посту. Біблійний заклик «Поверніться до мене всім своїм серцем!» є закликом, зверненим не лише до окремих людей, але й до спільноти, бо Христос прийшов, «аби зібрати разом Божих дітей, що були розпорошені». У заклику «Ось тепер – час сприятливий, ось тепер – день спасіння!» апостол Павло ніби вказує нам на те, що не можна змарнувати цього моменту. Бог пропонує нам примирення, і воно має височезну ціну, «ціну хреста, піднесеного на Голготі, на якому прибитий Божий Син, що став людиною».
Ватикан – «Спокусник не підштовхує прямо до зла, але до фальшивого добра». На цьому наголосив Папа Бенедикт XVI у своїй проповіді під час загальної аудієнції. Спокуси є частиною сходження Ісуса до нашого людського стану, котрий є «рукою, яку Бог простягнув до людини, до загубленої овечки, щоби повернути її до спасіння». «Не біймося вступати у боротьбу проти духа зла: важливо, щоб ми це робили разом із Ним, з Христом-переможцем. А щоб перебувати з Ним, звертаймося до Матері Марії. Призиваймо її з дитинним довір’ям в час випробувань, а Вона дасть нам відчути могутню присутність Свого Божественного Сина», – сказав понтифік.
Ватикан – Нині сакральна цінність свята підмінюється простою забавою, пов’язаною зі споживацтвом. На цей тривожний факт звернув увагу архиєпископ Ріно Фізікелла, глава Папської ради з нової євангелізації. Втрата змісту свят перетворилася на культурний феномен нашого часу. Зі слів єрарха, тепер важливо передати майбутнім поколінням багату культурну спадщину, яку ми отримали. Зміст свят і цінність, яку дає віра, належать до цієї спадщини.
Ватикан – Релігія дедалі частіше стає інструментом здобуття влади у конфліктах. Про це заявив постійний спостерігач Ватикану при ООН архиєпископ Сільвано Томазі. Групи осіб, які мають особисті інтереси чи є агентами іноземних держав, часто діють під прикриттям релігії. На жаль, стає щораз більше угруповань, які з метою емоційного тиску та підпорядкування населення використовують радикальні релігійні ідеї. Тому нині перед міжнародним співтовариством постало дуже актуальне завдання – зреагувати на цю ситуацію.
Австрія, Відень – Питання еклезіології та майбутнє екуменізму стали темами першої консультації між представниками Папської ради зі сприяння християнській єдності та Співтовариства євангелистських церков Європи (GEKE). Учасники обговорили документ GEKE «Церква Ісуса Христа», опублікований 1994 року, і дослідження кардинала Вальтера Каспера «Пожинаючи плоди» (2009 року). У спільному комюніке делегати зазначили, що в ході першої зустрічі були розроблені можливі напрями подальшої роботи.
Канада – Єзуїтські школи Квебеку не можуть навчати… католицизму. Приватна чоловіча католицька школа Монреаля звернулася до Верховного суду Канади після того, як Апеляційний суд провінції Квебек підтримав рішення чиновників, що забороняє викладати у школах предмети, базовані на науці Католицької Церкви. Натомість єзуїтам запропонували запровадити «нейтральні» і секулярні курси етики та релігії, які підтримує місцевий уряд. Рік тому Верховний суд Канади відхилив скаргу батьків-католиків, які не хотіли, аби їхні діти ходили на ці обов’язкові лекції. Суд постановив, що дитину не можна звільняти з уроків, на яких розповідають про різні релігії, а, до прикладу, гомосексуальне життя подають як цілком нормальну модель родинного…
Німеччина – Останнім часом в країні почастішали публічні атаки та насмішки з Католицької Церкви. Про це пише архиєпископ Кельна кардинал Йоахім Майзнер у листі до своїх вірних. «Французькі вчені назвали цю хвилю критики Церкви «католикофобією» і звернули увагу на те, що жодна релігія чи віросповідання не піддаються такій критиці, як Католицька Церква», – зазначив він. Причину такої ситуації єпископ вбачає у рішучій позиції Церкви щодо захисту життя, святості подружжя і сім’ї.
Польща – «Лицарі Колумба» приєдналися до європейської ініціативи «Один із нас». Акція покликана зібрати підписи для законопроекту, згідно з яким ЄС припинить фінансування абортів і дослідів на людських ембріонах. Нагадаємо: 18 жовтня 2011 року Європейський Суд у Люксембурзі постановив, що людське життя починається з моменту зачаття. Метою ініціативи «Один із нас» є посилення захисту людського життя з моменту зачаття у Європі (в межах компетенції ЄС).
Польща, Варшава – «Віра та релігійність у Європі, що змінюються. Нові християнські рухи в Європі: виклик чи нагода?». Під такою назвою пройшло засідання Спільного комітету Ради єпископських конференцій Європи, яка об’єднує католицькі єпископати, та Конференції європейських Церков, яка об’єднує представників різних Церков і спільнот. Учасники вивчали виклики, які ставлять перед християнськими Церквами релігійні групи та рухи, що не належать до існуючої більшості християнських Церков. Серед актуальних розглядали питання мігрантів, котрі, прибуваючи у Європу, часто стають учасниками нових релігійних рухів.
США – Демографічна «зима» провокує проблему економічного розвитку і стабільності економіки на довгу перспективу. На цьому наголосив кардинал Еліа Греча, колишній голова Папської академії життя. Єрарх сказав, що наслідки абортів, легалізованих у США 40 років тому, очевидні – низький рівень народжуваності, що спричинив економічну кризу в світі. Зі слів кардинала, 25-тисячний марш «За життя», який організували у Вашингтоні, об’єднав представників різних конфесій та віросповідань і дав чіткий сигнал суспільству, що нині багато роблять для захисту рослин і тварин, але в той же час дозволяють знищувати нові людські життя.
США – У світі існують спроби знищити сім’ю, представити її як пережиток минулого, перешкоду для звільнення індивіда і будівництва вільного суспільства. Так на засіданні ООН охарактеризував нинішню ситуацію архиєпископ Вінченцо Палья, голова Папської ради у справах сім’ї. Представник Святого Престолу наголосив, що родини сприяють налагодженню зв’язків між поколіннями набагато більше, ніж усі інші форми співжиття, не кажучи вже про те, що діти, які живуть з батьками, мають краще фізичне і психічне здоров’я, більше довіри та надії в житті.