Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Вітаємо Григорія Вінса на волі

Щиро вітаємо нашого брата по Христі, широко відомого на заході українського баптистського діяча Григорія Вінса, який був звільнений разом з Валентином Морозом і трьома іншими дисидентами. Григорій Вінс був переслідуваний, арештований і засуджений за віру, будучи в Києві баптистським пасторем.

Належить відмітити, що Г. Вінс виніс з дому батьків глибоке релігійне виховання. Його батько Петро перейшов школу проповідника тут в США. В 1922 повернув до СРСР, як місіонар. Був три рази арештований за релігійну активність і в 1943 році помер у сталінських млинах смерти. Григорій Вінс закінчив в 1952 році Київський Політехнічний Інститут і працював по фаху в Києві; як індустрійний дослідник, а рівночасно сповняв обов’язки баптистського пастора. Вінс має сина Петра, який сидів за приналежність до Української Гельсінської Групи. В 1963 році Г. Вінс рішився перейти повністю на релігійну працю. Він закликає баптистів до пробудження, а зокрема серед молоді. Тоді йшла сильна хвиля проти церкви. Більшовики сильно наполягали, щоби дітей до 30 року життя не христити і не брати до церкви. Чи мало було таких які не могли тому протиставитись. В тому велика заслуга Вінса, який домагався, щоби уряд перестав обмежувати релігію. В наслідок цього постало два крила баптистів, одні заступали, щоби дальше покірно слухати уряду, а друга сторона настоювала, щоби в такій ситуації діяти проти волі влади. Так постала схизма і поділ. Частину, щоби діяти не залежно на заборону влади очолив пастор Генадій Крючков, як президент, а Г. Вінс, як секретар.

Більшовики Крючкова ніколи не зловили і він дальше провадить підпільну баптистську церкву в СРСР. В 1974 р. більшовики арештують Г. Вінса. Вінс був засуджений на 15 років з яких відсидів сім. Завдяки старанням західних кіл і американських конгресменів його випустили на волю.

Вінс свою глибоку віру і любов до Христа Бога засвідчив своєю гідною поставою. Він підкреслював, коли будемо мовчати то всі станемо мертвими. Вінс активно діяв сам і закликав інших ставати в ряди разом з ним. Належить підкреслити, що небагато є таких, як Вінс, які були б готові за Христа — Бога, за Церкву з такою посвятою і відданістю працювати, змагатись включно з посвятою життя.

Григорієві Вінсові на вільній землі Вашінґтона бажаємо багато кріпкого здоров’я та успіхів у праці.

Поділитися:

Популярні статті