Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

В поклоні Патріярхові

Під цим гаслом в неділю дня 21 лютого 1982 року вірні УКЦ у Боффало й околиці вшанували свого Патріярха — Блаженнішого Йосифа з нагоди 90-ліття з дня його народження.

Згідно з бажанням духовних властей, у згадану неділю в місцевих українських католицьких церквах були відслужені св. Літургії в наміренні Блаженнішого Патріярха.

В полудневих годинах того ж дня відбулися святочні сходини мирян в авдиторії школи св. Миколая з відповідною програмою. Ці сходини влаштовано за стараннями найбільшої в Боффало й околиці парафії св. Миколая при співучасті місцевого відділу Патріярхального Товариства.

Свято відкрив Ігор Чмола і попросив до слова о. д-ра Павла Івахова, який був студентом Богословської Академії у Львові, а ректором тієї Академії був теперішній Патріярх Йосиф; о. д-р Павло Івахів накреслив докладну силюетку Соленізанта, підкресливши його заслуги для віри й науки, для Церкви й народу.

В дальшій частині програми брали участь старші й молодь. При згадці виконавців тієї частини програми зробимо відхилення від порядку, за яким чергувалися точки, і насамперед згадаймо найменшого виконавця. Був ним хлопчик із садочка — Андрійко Ковтало, який своєю відвагою і хистом викликав загальний подив. Його виступом присутні були щиро захоплені. Андрійко Ковтало проспівав «Молитву за Україну» М. Барабаш при фортепіяновому супроводі своєї учительки Ольги Чмоли. Співочий гурток учениць школи св. Миколая відспівав три пісні — також при супроводі учительки Ольги Чмоли. Хоч пісні під музичним оглядом були досить складні, гурток вив’язався із свого завдання дуже добре.

З мельодеклямацією вірша Павла Тичини «Скорбна Мати» виступила Неоніля Стецьків. Музичний супровід до цього вірша написав батько Неонілі Стецьків — проф. Василь Безкоровайний (покійний уже). Музичний супровід спочивав у руках піяністки Ольги Алексевич-Лавні. Обидві виконавиці — це особи із довголітнім мистецьким досвідом. Ольга Алексевич-Лавні акомпаньювала теж і хорові «Бурлаки», що під проводом проф. Юрія Лаврівського проспівав три пісні й закінчив програму молитвою «Боже, вислухай благання…».

Сцену оформив мистець Мар’ян Борачок. На чоловій стіні виднів — його ж таки пензля — великий портрет Блаженнішого Патріярха.

Учасників свята було понад сподівання багато. Основну частину присутніх творили вірні парафії св. Миколая в Боффало. Були заступлені також інші парафії — так, що Свято можна сміло назвати загальногромадським.

З духовенства, крім о. д-ра Павла Івахова, присутнім був о. Іван Мак, парох церкви св. Василія Великого в сусіднім з Боффало містечку — Лянкастер.

Поділитися:

Популярні статті