На початку травня цього року в Ліверпулі відбувся мирянський конґрес англійських римо-католиків, в якому взяло участь 2,000 делегатів, а також священики та єпископи; присутній на конгресі був також голова Римо-католицької Церкви в Англії, Кардинал Базил Гюм.
Конґрес дав нагоду англійським мирянам, священикам та єпископам, на підставі дружніх дискусій, перший раз в історії Римо-католицької Церкви в Англії виробити дійсну спільну синтезу своїх поглядів на майже всі теми, які є тепер актуальними в житті не лише католицької, але й інших Церков.
Підчас конгресу обговорено такі теми: покривджені елементи в суспільстві, а особливо розведені, котрі під цю пору не мають доступу до св. тайн; протизапліднення, у зв’язку з чим ввічливо але твердо заквестіоновано офіційне становище Ватикану; висвячування жінок та жонатих священиків; допущення християн не-католиків до св. Причастя в католицьких церквах та можливість Евхаристії «в двох видах», цебто хліба і вина.
Сам Кардинал Гюм, у виступі при кінці конгресу, висловив свою підтримку для цілей та візій, які Церква в Англії підчас конгресу відкрила, та свою віру в те, що підчас конгресу діяв Святий Дух.
Одним дуже важним наслідком конгресу це нове порозуміння між мирянами та єпископами. Ці останні брали повну участь в дискусіях. В липні вони стрінуться, щоби зробити висновки з конгресу і є правдоподібним, що буде встановлене якесь постійне тіло для обговорювання подібних проблем.
Загальне враження присутніх з конгресу було, що панував підчас нього римо-католицизм «з толерантним, людським обличчям».