Свіжий номер

1(507)2025

Час ставати сильнішими

Стати автором
Джерело: https://www.slovoidilo.ua/.

Глава УГКЦ про Україну та ЄС

10 грудня 2007 року Ініціятивна група Європейського форуму Альпбаха в Києві (ЄФА) в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка провела міжнародний науково-практичний семінар «Україна як майбутній член Європейського Союзу: за та проти». У його роботі взяли участь відомі в Европі та Україні політики, урядовці, науковці, громадські діячі: Ерхард Бусек, президент ЄФА, Олександра Кужель, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва, Борис Тарасюк, народний депутат, екс-міністр закордонних справ України Йозеф-Маркус Вукетіч, надзвичайний і повноважний посол Австрійської Республіки в Україні Анатолій Зленко, екс-міністр закордонних справ України, інші учасники. Прийняв запрошення взяти участь у семінарі Блаженніший Любомир, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ.

У своїй промові Глава УГКЦ на прикладі Київського князя Ярослава Мудрого пояснив, що в давні часи Україна мала вільні контакти з цілою европейською спільнотою, діти Ярослава Мудрого одружувалися з правителями европейських держав. Це, на думку Блаженнішого Любомира, ставалося тому, що в Україні та европейських державах були ті самі основні загальнолюдські цінності. «Таким чином, куди б не поїхали діти князя Ярослава, вони всюди почувалися як вдома», — закінчив Предстоятель УГКЦ.

З цього промовець зробив висновок, що Европа має спільне коріння в юдео-християнській традиції. «Це важливо для нас, людей ХХІ століття, тому що є особи, які заперечують християнське коріння Европи», — наголосив Блаженніший Любомир, а тоді пояснив, у чому полягає ця важливість. Адже загальноевропейські цінності: демократія, свобода слова, права людини — все це, на переконання Глави УГКЦ, походить від християнства і там бере свій початок.

«Ми звикли запитувати, що дасть Україні вступ до ЄС, а я хочу поставити запитання навпаки: що принесе ЄС вступ до нього України?» – так торкнувся головної теми семінару Блаженніший Любомир. Водночас він пояснив, що не буде говорити про це зі сторони політичної чи економічної, а як церковна особа.

«Зі вступом України виграють, у духовному сенсі, обидві сторони. Адже це принесе обмін дарами, які мають у собі латинська та візантійська християнські традиції. Крім того, ЕС виграє, коли всі країни, які впродовж історії творили фундаментальні основи Європи, будуть належати до однієї структуральної одиниці», — сказав на завершення Глава УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Поділитися:

Популярні статті