Ватикан – Святіший Отець Бенедикт XVI благословив рішення Синоду єпископів УГКЦ про призначення Преосвященного владики Гліба (Лончини) Апостольським адміністратором Екзархії для українців-католиків Великобританії. Призначення відбулося у зв’язку з вакантністю екзаршогпрестолу. До цього владика обіймав посаду керівника Відділу церковних комісій та уповноваженого для монаших справ Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. З вересня 2008 року – голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.
Ватикан – Владика Михаїл (Микицей), єпарх єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі (Аргентина) та владика Святослав (Шевчук), єпископ-помічник Аргентинської єпархії УГКЦ, у складі групи єпископів Єпископської конференції Аргентини відбули візит “Ad limina Apostolorum”. За словами владики Святослава, ця зустріч допомогла зрозуміти, який Душпастирський і соціальний контекст чекає на його служіння та краще підготуватись до душпастирської праці. «Єпископи мали нагоду поставити свої запитання та отримати чіткі напрямні для своєї душпастирської діяльності в єпархіях», – зазначив владика Святослав.
Рим, Італія – Владика Діонісій (Ляхович) взяв участь у науковій конференції «Святий Престол і країни посткомуністичної Європи». Захід проходив у Папському університеті св. Томи Аквінського ініціативи факультету соціальних наук та за сприяння декана факультету проф. сестри Гелен Алфорд. У конференції взяли участь відомі церковні, дипломатичні та наукові постаті, які ділилися власним досвідом минулого і баченням перспектив на майбутнє. Владика Діонісій у своїй доповіді представив взаємини держави й Церкви в Україні у період 1991-2009 рр., звертаючи увагу слухачів на історію розвитку Церкви в Україні за останніх 20 років та, зокрема, на міжцерковні стосунки й закони, які їх врегульовують або яких ще бракує. Кульмінацією зустрічі став круглий стіл на тему «Перспективи взаємостосунків між Святим Престолом і посткомуністичними країнами», у якому кожен з учасників, з позиції довірених Церквою урядів, ділився пережитим досвідом та баченням цих стосунків на майбутнє у всіх площинах церковно-суспільного життя країн.
Рим, Італія – При соборі Святої Софії пройшли збори священиків, які душпастирюють в Італії. На території країни діє понад 120 церковних громад УГКЦ. Враховуючи велику кількість греко-католиків, які працюють в Італії (а вважається, що їхня кількість, включаючи тих, які не мають легального дозволу на проживання, перевищує 700000), та з метою надання їм духовної, моральної, а часто й матеріальної допомоги, УГКЦ активно трудиться над створенням нових душпастирських осередків. У програмі зустрічі розглянули тему «Служіння священика в умовах еміграції в Італії». По закінченні зборів з нагоди Року святого Павла учасники зустрічі відбули прощу до базиліки святого Павла поза мурами, де була відправлена Божественна Літургія.
Ватикан – Папа Римський Венедикт ХѴІ вибачився за участь Католицької Церкви в насильницькій асиміляції дітей-індіанців у Канаді. Це відбулось під час зустрічі Понтифіка з індіанським вождем канадської Асамблеї Перших націй Філом Фонтейном. Про це повідомив один із учасників зустрічі Архієпископ Вінніпега Джеймс Вайсбергер, який передав журналістам слова Папи: «Від себе особисто і від Церкви прошу вибачення за те, що було». Мова йде про спеціальні інтернати для дітей, в які з 1870-х по 1970-і роки насильно спрямовували канадських індіанців. Цими закладами часто управляли представники Церкви. В інтернатах дітям забороняли говорити рідною говіркою і сповідувати місцеві релігії, їх фізично карали й примушували до важкої праці.
Ватикан – Незважаючи на економічну кризу, організація зуміла підтримати свою діяльність на високому рівні. Про це заявила П’єр-Марі Морель, Генеральний секретар міжнародної добродійної організації «Церква в потребі», представляючи річну доповідь діяльності фонду за 2008 рік. Загальне число реалізованих проектів торік склало понад 5 тисяч, з яких 60% є проектами релігійного будівництва, освіти та пастирської діяльності. Протягом 2008 року продовжувалася публікація і розповсюдження Біблії для дітей «Бог звертається до своїх дітей» – «історичний» проект, який здійснюється безперервно з 1979 року. Тираж тільки 2008 року склав понад 1200000 екземплярів, арабською, африканськими і деякими азіатськими мовами. Крім того, була надана значна допомога Церквам на Святій Землі, а також підтримано традиційні міжконфесійні проекти в Росії.
Російська Федерація – Дві найбільших гілки християнства католицтво і православ’я рухатимуться далі шляхом співпраці. Про це заявив Патріарх Московський Кирил, коментуючи діалог між Російською Православною та Римо-Католицькою Церквами. Поява таких серйозних загроз, як екстремізм, релігійна нетерпимість, глобальна економічна криза змушує священнослужителів різних конфесій йти на зближення, тим більше, що в РПЦ і Римо-Католицької Церкви багато в чому достатньо близькі позиції. Тому Російська Православна Церква хоче об’єднати зусилля з Римо-Католицькою Церквою у проповідуванні сучасному суспільству загальнохристиянських цінностей. Тільки так, на думку Патріарха Кирила, можна зберегти християнську систему цінностей європейської цивілізації.
Свята Земля – «Вистачить кровопролиття. Вистачить битв. Вистачить тероризму. Вистачить війни!» – до цього закликав Папа Бенедикт XVI під час свого візиту до Святої Землі. Окрім закликів до миру, Святіший Отець також згадав про створення незалежної палестинської держави: «Хай буде визнано у всьому світі, що держава Ізраїль має право існувати в мирі та безпеці в міжнародно-визнаних межах. Хай буде також визнано, що палестинський народ має право на суверенну, незалежну державу, право жити гідно і вільно подорожувати». Понтифік зустрівся з православним Патріархом Єрусалимським Теофілом ІІІ і вірменським Патріархом Торгомом, а потім поклонився головній християнській святині міста – Гробу Господньому. На завершення свого візиту Папа Бенедикт XVI наголосив: «Євангеліє запевняє нас, що Бог може зробити все новим, що історія може не повторюватися, що спогади можуть бути зцілені, що взаємна ворожнеча і ненависть можуть бути подолані, що майбутнє справедливості, миру, процвітання і співпраці можливі для всіх людей і особливо для людей, що населяють цю землю, таку дорогу серцю нашого Спасителя».
Вашингтон, США. – Відбулась зустріч католиків та мусульман країни задля плекання діалогу. Ініціатива зустрічі належала Ісламській групі Північної Америки і деяким членам комітету з екуменічних і міжрелігійних питань при Єпископській конференції США. Мета зустрічі – визначити основні принципи міжрелігійної освіти. Першою моделлю, яку проаналізували учасники зустрічі, стала монорелігійна модель, згідно з якою одна центральна релігійна традиція є відправним пунктом для сприйняття інших релігій. Ця модель спрямована на розширення кругозору студентів, при цьому не ослаблюючи прихильності до власної віри. Друга модель – плюрирелігійна: викладач представляє релігії як рівні за гідністю. Третя модель міжрелігійна: релігійний плюралізм сприймається як можливість взаємного збагачення – і щодо змісту, й щодо комунікації. Учасники домовились про проведення наступної зустрічі, під час якої будуть готувати спеціальну декларацію для поширення серед викладачів різних навчальних закладів.
Туреччина – Виконавець неудачного замаху на Папу Івана Павла II 1981 року турок Мехмет Алі Агджа повідомив про відмову від ісламу і перехід у католицтво. «Я вирішив повернутися з миром на площу Святого Петра в Римі й засвідчити перед всіма про мій перехід в католицтво. Я хотів би колись приїхати до Риму як віруючий і помолитися на могилі Івана Павла II, висловити свою вдячність за те, що він простив мені», – пише у своєму листі з в’язниці Агджа.
Страсбург, Франція – Покарання за богохульство «загрожує» демократії. Європейська Комісія за демократію через право (Венеціанська комісія) представила Комітету міністрів Ради Європи річний звіт, у якому рекомендує Парламентській Асамблеї не кваліфікувати богохульство як кримінальний злочин та не карати за образу релігійних почуттів вірних. На думку Венеціанської комісії, образу релігійних почуттів вірних необхідно розмежувати з образою на підставі приналежності до певної релігійної групи та у зв’язку з цим не передбачати за такі дії покарання. Вказані рекомендації були зроблені на підставі доповіді Венеціанської комісії на тему «Співвідношення свободи вираження думок і свободи релігії: проблема регулювання та звинувачень у богохульстві, релігійній образі та підбурювання до релігійної ненависті», а висновком доповіді стала «пропозиція нової етики відповідальних міжкультурних взаємин – у Європі та світі».
Ватикан – Римський Апостольський Престол підтвердив декрет про те, що «підгорецькі отці» більше не належать до Василіянського чину святого Йосафата. Протоархімандрит Василіянського чину святого Йосафата о. Василь Ковбич 4 травня видав офіційне повідомлення (№ 165), в якому сказано, що так звані «підгорецькі отці – о. Шелепко Василь (чернече ім’я Роман), о. Шпіржік Юрій (чернече ім’я Кирило), о. Шпіржік Річард (чернече ім’я Методій), о. Гітюк Василь (чернече ім’я Маркіян) та о. Догнал Антонін (чернече ім’я Ілля) – більше не належать до Василіянського чину святого Йосафата». Протоархімандрит видав своє повідомлення на основі рішення Найвищого трибуналу Апостольської Сигнатури. Декрет про відрахування з Чину «підгорецьких монахів» підтвердив Апостольський Престол Конгрегація для Східних Церков. «На основі отриманих від Найвищого трибуналу Апостольської Сигнатури рішень, усі ці священики, згідно з усіма наслідками, що випливають з цього висновку, не мають права одягати василіянську рясу і ставити біля свого імені чи прізвища василіянської позначки ЧСВВ – OSBM чи ЧСВВ-III – OSBM-III». В офіційному повідомленні о. Василь Ковбич зазначив, що кожний з п’яти єромонахів окремо подав рекурс до Найвищого трибуналу Церкви, протестуючи проти декрету протоархімандрита і відрахування з Чину. Найвищий трибунал Апостольської Сигнатури своїми Декретами виніс однаковий вирок щодо кожного з п’ятьох єромонахів: «Рекурс не може бути прийнятий і справа не приймається на розгляд їх Еміненцій і Ексцеленцій, суддів цього Найвищого трибуналу, тому що він (рекурс) явно позбавлений будь-якої основи».