Ватикан – «Постійна молитва пробуджує відчуття присутності Бога в нашому житті. Ця присутність нас підтримує, скеровує і дарує велику надію у темряві певних людських подій». На цьому наголосив Папа Бенедикт XVI під час загальної аудієнції, присвяченій молитві в книзі Одкровення св. Івана. «Молитва ніколи не може бути самоізоляцією чи стерильністю, але живим зв’язком, через який християнське існування насичується і стає більш дієвим, сьогоденним», – зазначив понтифік. Саме через молитву поглиблюються стосунки із самим Ісусом Христом, «який об’являється, промовляє, діє, а спільнота, наближається до Нього, слухає, реагує і приймає», – наголосив Святіший отець.
Ватикан – Підписання спільної декларації між РПЦ та РКЦ в Польщі є знаком надії. Так Папа Бенедикт XVI охарактеризував підписання спільного звернення до народів Польщі та Росії Главою РПЦ і президентом Єпископської конференції Польщі. «Це дуже важлива подія, що пробуджує надію на майбутнє. Її плоди, молячись про Боже благословення, ввіряю заступництву Пресвятої Марії», – сказав Папа.
Австралія – Церква країни домагається від уряду реформи закону про азартні ігри. В Австралії останнім часом спостерігається розвиток такого патологічного явища, як узалежнення від азартних ігор, що не лише руйнує життя багатьох сімей, але й часто призводить до злочинів та фінансових надуживань. Католицька організація Catholic Care («Католицька турбота») закликає модифікувати принцип дії апаратів для відеопокеру та зменшити максимальну суму програшу за годину. Разом із цим організація реалізує просвітницьку програму, метою якої є протидія узалежненню від азартних ігор.
Бразилія – Єпископат країни публічно засудив спроби влади узаконити евтаназію. Як стало відомо, схвальний висновок щодо «вбивства на прохання» дала Федеральна медична рада Бразилії. Голова єпископату кардинал Раймунду Дамашено Ассіс застеріг уряд, що опубліковане рішення ради не може мати жодних юридичних наслідків. І нагадав, що з моральної та етичної точок зору немає жодних підстав виправдовувати евтаназію. «Учні Ісуса повинні завжди мати сильну надію на надзвичайне Боже втручання всупереч логіці хвороби і терапевтичних процедур. Ми маємо завжди бути відкритими на можливість чуда навіть тоді, коли здається, що вже немає жодних шансів», – наголосив голова Бразильського єпископату.
Іспанія – Богопосвячені особи під час економічної кризи повинні активно допомагати родинам, турбуватися про них. До цього закликав глава Іспанської конференції монашества отець Еліас Ройон. Нинішня суспільно-економічна криза торкнулась величезної кількості людей, родин в Іспанії. На переконання отця Ройона, ми не можемо бути невразливі до суспільства, яке спихає декого на маргінес. З його слів, варто голосно говорити про несправедливий розподіл наслідків кризи, стати голосом тих, хто через тисячі причин змушений мовчати, берегти тих, хто залишився без документів, дбаючи про гідність кожної особи, Божої дитини, бути потіхою для покинутих і надією для молоді, розчарованої порожніми суспільними і політичними обіцянками. Отець Ройон закликав віруючих до того, аби вони наново відкрити для себе зміст людського співчуття, співстраждання, а також цінність монашого убожества.
Іспанія – Освятили наріжний камінь під забудову нового греко-католицького храму. Владика Діонісій (Ляхович), Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, освятив хрест, наріжний камінь та ікону святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, на честь яких буде зведений храм. Ця подія викликала неабиякий резонанс серед українців у Іспанії: на освяченні були присутні греко-католики із Севільї, Хереса, Альмерії та Португалії. У своєму слові до парафіян владика Діонісій наголосив, що майбутній храм має стати не лише духовним, а й важливим культурним центром, який допоможе вірним, відірваним від рідної землі, не втратити у серці України».
Іспанія – Спостерігається значне зменшення кількості церковних шлюбів. Згідно з даними Національного статистичного інституту, на кожні 10 укладених шлюбів припадає шість цивільних. Соціологи називають багато причин такої невтішної ситуації, однією з яких є прогресуюча секуляризація суспільства. Особливо непокоїть зростання ментальності розлучень після ухвалення закону про «швидке розлучення». Крім того, суттєво збільшилася кількість розлучень після повторного укладання цивільних шлюбів. Багато подружжів розглядають шлюб як контракт, який будь-коли можна розірвати.
Італія – Голова єпископату закликав до соціальної солідарності перед насуванням економічної кризи. Водночас кардинал Анджело Баньяско наголосив: варто пам’ятати про центральну роль людини, шукаючи вихід із нинішньої кризи. «Велике значення в цьому мають вірні миряни, які зобов’язані бути в політиці. Це обов’язок християнського свідчення, а також відвага мати свою ідентичність і совість без комплексу меншовартості щодо когось… Не треба боятися, що вас визнають людьми іншої епохи або ж відірваними від реальності. У політиці потрібні католики, і то численні, підготовлені і послідовні», – зазначив голова єпископату.
Кіпр – Відбулася зустріч, присвячена економічній кризі у Європі. Цей захід ініціювала Рада Єпископських Конференцій Європи (CCEE). У ньому взяли участь відповідальні особи за соціальні питання в кожному єпископаті. Під час засідань учасники зустрічі обговорили шляхи системного подолання кризи, оновлення соціальної візії, базованої на солідарності та субсидіарності. Разом із цим було зазначено, що соціальна політика повинна відійти від принципів, побудованих виключно на критерії прибутковості. Засобами протидії негативним процесам було названо необхідність посилення присутності християнства у Європі, належне виховання молодого покоління, а також популяризацію католицького соціального вчення.
Російська Федерація – Віра як дар для кожної родини. Саме ця тема стала центральною під час зустрічі сімей, організованої Згромадженням Воплоченого Слова провінції Фатімської Божої Матері. Під час заходу учасники обговорювали теми чеснот віри, необхідності молитви в родинному житті, святості людського життя. У зустрічі взяли участь 80 представників, у тому числі 13 з України. Свята земля, Єрусалим – «Влада дала дуже багато свободи екстремістам, які почуваються абсолютно вільними… Самого осуду їхньої діяльності недостатньо!» Про це заявив Патріарх Єрусалимський Фуад Туаль, коментуючи акт вандалізму проти монастиря трапістів у Латруні. «Належить порушити тему виховання», – каже ієрарх. «Де і як ці люди навчилися неповаги до ближнього, неповаги до священних місць?» – запитує він. «Незважаючи на те, що трапилося, християни Святої землі й далі є мостом для діалогу між усіма ланками суспільства, хоча подібні випадки екстремізму суттєво підривають цей діалог… Ми сподіваємося, що уряд вживе необхідних заходів, щоб зупинити вандалізм», – зазначив Фуад Туаль.
США – Католики проти бідності в країні. За ініціативи Конференції католицьких єпископів США був створений спеціальний сайт, на якому розмістили інформацію про рівень бідності в країні, а також способи її подолання. Новий портал дає змогу ознайомитися з інтерактивними картами, статистикою бідності у кожному регіоні Сполучених Штатів, а також організувати віртуальну екскурсію в життя найбільш соціально незахищених жителів країни. Щодня сайт оновлює новини про реальну ситуацію з бідністю в країні. Крім того, відвідувачі веб-ресурсу можуть ознайомитися з принципами та прикладами діяльності невеликих локальних організацій, що борються з бідністю.
США – На жодного президента США не було подано стільки позовів з боку католиків, як на президента Обаму. Хвилю невдоволення спричинило рішення про примус релігійних організацій, усупереч їхнім переконанням, включати витрати на контрацептивні засоби у страхові поліси працівників. Запланована адміністрацією Барака Обами реформа законодавства в галузі охорони здоров’я викликала занепокоєння католицьких ієрархів, котрі відкинули компроміс, на який пішла адміністрація президента, пропонуючи, аби витрати на контрацепцію покривали страхові компанії, а не релігійні установи. В травні 2012 року понад 40 католицьких організацій подали судові позови проти цього закону, який «порушує релігійну свободу всіх працедавців, що прагнуть діяти відповідно до власних релігійних переконань».
Філіппіни – «Припиніть нав’язувати церковним школам програми сексуального виховання, що спотворюють розуміння статевості та сімейного життя!» До цього закликав голова єпископату Філіппін архиєпископ Хосе Пальма, наголосивши, що католицька школа не має права вчити того, що суперечить вченню Церкви. Єпископат не погоджується з тим баченням статевості, яке нав’язує держава через свої так звані «програми репродуктивного здоров’я». Свою опозицію владі продемонстрували й віряни, організувавши масштабну акцію протесту, на яку зібралось понад 60 тисяч людей. Крім того, єпископи оголосили, що церковні школи відтепер не виконуватимуть вимог міністерства.
Хорватія – «Якщо Церква хоче залишитись вірною своєму Посланню, то не має права мовчати, не має права попусти спокусі інтересів та компромісів». На цьому наголосив єпископ Еґідій Живкович під час заходу з нагоди Дня пам’яті жертв усіх тоталітарних режимів. «Церква, подібно до пророків, повинна стати на бік істини, незважаючи на ціну, яку мусить за це заплатити. Коли називаємо речі своїми іменами. . , то нам кажуть, що ми відсталі консерватори. Церква мусить стати голосом пророка у Європі, яка зреклася Бога, і невтомно сповіщати народ, що Бог його ні не обманув, ні не покинув, ні не забув», – наголосив владика Живкович.
Шотландія – Традиціоналістська група офіційно увійшла в лоно Католицької Церкви. Конгрегація Синів Найсвятішого Спасителя (інша назва – «Міжальпійські редемптористи») на свято Успіння Пресвятої Богородиці набула статусу священицького інституту на єпархіальному праві. Спільнота, що налічує близько 15 членів, перебувала в невизначеному стані з 2008 рок – аж поки не оголосила про своє бажання ввійти у повне сопричастя з Апостольським Престолом. Раніше вона була частиною Братства св. Пія X, лефевристів – традиціоналістської групи, яка й дотепер провадить діалог щодо відновлення спілкування з Апостольським Престолом.