Людмила, 23 роки:
– Церква проявляє себе через мирян. Без них вона не може існувати. Віруючі, своєю чергою, не зможуть називатися мирянами без головної духовної установи. Саме тому миряни повинні займати першочергове місце у розвитку та підтримці Церкви і священнослужителів.
Любов Стефанівна, 77 років:
– Найперша роль мирян – віддаватися молитві до Бога. Вони повинні вміти організувати громаду і не бути байдужими до того, що від‑ бувається в Церкві. Миряни мають дбати про зовнішній вигляд свого храму, вирішувати, як розпоряджатися церковними грішми. Кожен має право сказати своє слово.
Зеновій, 57 років:
– Якби не було мирян, то Церква взагалі не була б потрібна, бо не мала б сенсу. Думаю, нікому з мирян самому до раю не потрапити – обов’язково треба зі собою ще когось за руку привести. А Церква є для нас тим віконечком, у якому видно напрямок нашого шляху.
Валерій, 29 років:
– Миряни повинні забезпечувати Церкву матеріально. Мені здається, що їм необов’язково ходити до церкви, бо найважливіше – це все-таки особисті молитви. То священики мають велику роль – мусять нас до церкви закликати, а наша роль маленька – прийти, послухати і принести гроші.
Леся, 54 роки:
– Роль мирян – молитися і бути послушними церковному проводові.
Тарас, 26 років:
– На мою думку, людина є головною складовою Церкви, напевно це і є місце людини у ній. Коли людина приходить до храму, то там вона може підсилити свою віру в Церкву, але поза її межами ця віра знаходиться в самій людині. Тому, думаю, що роль мирян у Церкві – це підтримка і поширення віри в Бога. Правда – це ідеальне бачення, бо людина може як підтримувати та розвивати віру, так і розвіювати її та знищувати.
Михайло, 60 років:
– Мирянин до самої смерті повинен дотримуватись заповідей Божих. В нинішній час, коли навколо багато неправди, а йде вона в основному від влади, ми повинні ще більше молитися і просити Господа Бога, аби почув наші молитви і направляв нас на дорогу правди і віри. А ще ми повинні допомагати один одному – кому словом, кому молитвою, а де треба, то й матеріально, хто скільки може.
Люба, 57 років:
– Добрий мирянин – це той, хто ходить до церкви, щоби взяти участь у службі Божій, уважно і щиро молитися. А ще – допомагати своїм сусідам, які не ходять до церкви, навернутися до Господа і просити у своїх молитвах, щоби Він помилував і спас їх.
Ірина, 25 років:
– Миряни в Церкві перш за все повинні бути як сім’я. Їхня роль – допомагати священикам у духовному наставництві.
Ліля, 35 років:
– Активна участь мирян у Церкві – це жива Церква! Роль мирян – не лише відвідування служби Божої чи іншої молитви, важливість їх у тому, щоб вони жили з Богом, приймаючи Його у своє серце через Святі Тайни, і були прикладом для інших, щоб інші люди могли бачити любов Бога. Церква повинна стимулювати мирян до активності, а миряни – бути активними в Церкві.
Марія, 24 роки:
– Миряни – це люди, які ходять до церкви, беруть участь у спільній молитві. Вони роблять добро іншим людям, не чекаючи подяки. На мою думку, що більше буде таких справжніх мирян, то більше людей ставатимуть добрішими, віруючими.
Наталія, 30 років:
– Через добрі справи, милосердя і любов ми можемо засвідчувати Христа у повсякденному житті, даючи приклад тим, що далекі від Бога або шукають Його.
Микола, 30 років:
– Миряни є дітьми Божими, частиною тіла Церкви, для яких священик є слугою, працює для них. Але оскільки миряни є частиною тіла Церкви, то повинні дбати про всю спільноту, як про власне тіло – і матеріально, і духовно.
Петро, 49 років:
– Миряни – це більшість у Церкві, але ця більшість не завжди «якісна». Їхня роль – докладатися в міру своїх можливостей до загального добра.