Бельгія, Брюссель – Блаженніший Святослав закликав євродепутатів сприяти євроінтеграційним процесам в Україні, щоби стати повноцінними мешканцями спільного дому і побудови єдиної європейської родини. Під час зустрічі з представниками Європарламенту Глава УГКЦ разом із новойменованим Апостольським екзархом для українців греко-католиків у Франції, країнах Бенілюксу і Швейцарії Борисом Ґудзяком та секретарем Апостольської нунціатури в Бельгії та Люксембурзі отцем Андрієм Максимовичем висловив ініціативу відвідин делегацією європарламентарів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій та закликав до майбутньої співпраці у «спільних взаємозбагачувальних і конструктивних відносинах».
Італія, Рим – Відбулася проща громад УГКЦ з різних куточків Італії до гробу святого апостола Павла. Урочистості, на які прибуло понад дві тисячі учасників, розпочались із архиєрейської літургії у папській базиліці Святого Павла, яку очолив Владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. «Святий Павло прибув до Рима як в’язень, і також українці прибули до цього святого міста зі своєї батьківщини, змушені до цього несприятливими соціальними і політичними обставинами», – зазначив у своїй проповіді Владика Діонісій. – Беремо участь у прощі до гробу святого апостола Павла у цей Рік віри, щоб поглибити і оживити нашу віру в Ісуса Христа і засвідчити її власним життям».
США, Стемфорд – Відбулася зустріч робочої групи програми УГКЦ «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» із північноамериканськими єпархіальними координаторами. У Семінарії святого Василія Великого учасники обговорювали теми: поширення та популяризація пастирського послання Блаженнішого Святослава «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»; обмін досвідом із формаційних зустрічей зі священиками в єпархіях; пасторальне планування парафіяльного життя та організація парафіяльних рад. Учасники зустрічі обмінялися досвідом душпастирського служіння в єпархіях Північної Америки, висловивши сподівання на позитивні відгуки духівництва і мирян щодо розвитку та втілення згаданої програми.
США, Сиракузи – Владика Борис Ґудзяк відвідав рідне місто і звершив Божественну літургію у храмі Святого Івана Хрестителя. Син українських емігрантів, єпископ Борис, народився і виріс у Сиракузах. Разом зі своєю родиною з дитинства ходив до цієї церкви. «Віра є ще сильною у світі. Владика Борис – прекрасний приклад цього. Зростаючи в Сиракузах, він зміг зберегти вогонь живої віри і стати не лише священиком, але й єпископом», – сказала Пет Буряк, парафіянка із Сиракуз. Церква Святого Івана Хрестителя в Сиракузах збудована 1913 року. Це перший храм східних католиків у цьому американському місті.
Ватикан – Постать святого диякона Стефана є прикладом для тих, хто хоче служити справі «нової євангелізації». Папа Венедикт XVI зауважив, що «новизна благої вісті» не полягає у першу чергу в застосуванні оригінальних методів та технік, які, звісно, можуть принести користь. Новизна полягає у тому, щоби, за прикладом святого Стефана, «бути сповненими Святого Духа та дозволити, щоби Він нас провадив». Євангелізатор стає здатним ефективно нести Христа іншим лише тоді, коли живе Христом, коли новизна Євангелія проявляється в його особистому житті, коли він дає відважне та переконливе свідчення Ісуса Христа, наголосив понтифік.
Ватикан – «Питання літургійної реформи тісно пов’язане з властивою інтерпретацією ІІ Ватиканського Собору», – наголосив кардинал Курт Кох, глава Папської ради у справах єдності між християнами. На його думку, відбувається певна «девальвація» терміну «реформа». Єрарх зазначив, що його слід розуміти як віднайдення первинної форми літургії згідно з традицією Церкви, і констатував, що післясоборна реформа літургії дуже часто була пов’язана зі спробами розірвати зв’язок із минулим. Таку ж думку висловлював і Папа Венедикт XVI ще будучи кардиналом. «Йдеться про нове пробудження справжньої спадщини Собору, аби вона була плідною у нинішній ситуації Церкви», – пояснив кардинал Кох.
Ватикан – До плідної праці, яка сприяла б розвитку взаєморозуміння між країнами закликав держсекретар Ватикану Тарчізіо Бертон. Звертаючись до представників дипкорпусу, акредитованих при Святому Престолі, кардинал наголосив на потребі «сприяння інтегральному добру, духовному і матеріальному, кожної людини». У цьому контексті велику тривогу викликає стан захисту життя у світі, справедливості в економічній діяльності, яка не може бути спрямована виключно на прибуток, а має поважати людську гідність.
Ватикан – Щораз більше англіканців і протестантів наново відкривають значення служіння Папи, яке гарантує автентичний зв’язок із біблійним християнством і дозволяє опиратися тиску секуляризації та лібералізму. Таку заяву зробив архиєпископ Герхард Мюллер, префект Конгрегації науки віри. Це певним чином пояснює й тенденцію переходу англіканців у лоно Католицької Церкви. Комен‑ туючи це, архиєпископ Мюллер закликав британських католиків не вважати колишніх англіканців «марнотратними синами», а братами у вірі, які вносять до Церкви цінну спадщину англіканського культу і духовності.
Афганістан, Кабул – Мусульманські теологи і релігійні лідери зберуться на спеціальну конференцію, щоб засудити вчинки смертників-терористів як «діяння, що суперечать ісламу». Впливовий афганський муфтій Шамсур Рахман Фіротан висловив упевненість, що ця декларація на відміну від безлічі колишніх заяв, які засуджують шахідів, змінить ситуацію на краще, наклавши на подібні теракти релігійну заборону. Це, своєю чергою, стримає бойовиків Іраку, талібів Пакистану і Афганістану та смертників з інших країн від вчинення таких актів.
В’єтнам – Католицький єпископат стурбований збільшенням кількості загроз життю людей у світі та іншими негативними тенденціями. Про це йшлося під час зустрічі Федерації єпископських конференцій Азії, що відбулася у В’єтнамі. Преосвященний Лео Юн Ікенаґа, ординарій Осаки та президент Єпископської конференції Японії, наголосив на безвідповідальному застосуванні здобутків науки і техніки з метою одержання прибутку в матеріалізованому суспільстві, що стає чимраз секуляризованішим, віддаляється від віри й релігії. А сама людина нині наражається на багато небезпек через розвиток новітніх технологій, поширення практики абортів, евтаназії, а також самогубств. Тому, на думку єрархів, зростає актуальність етики та духовності у різних сферах життєдіяльності людини.
Італія, Рим – «Я хочу, щоби ніколи не применшувалася роль християн та щоби вони діяли у політиці як християни незалежно від партій», – заявив глава Папської ради з нової євангелізації архиєпископ Ріно Фізікелла. На думку єрарха, християни в політиці мають бути активними, відкритими для діалогу і служити спільному добру, а не приватним інтересам. Серед особливих пріоритетів мусить бути дієвий захист сім’ї та людського життя на всіх його стадіях. Зі слів архиєпископа, політики-християни повинні бути в авангарді етичного оздоровлення сучасної Італії. Тому «фундаментальним має бути прийняття такого стилю життя, який дасть змогу побачити в них віруючих людей, стилю життя, який не нав’язуватиметься іншим, а буде запропонований як вияв солідарності та поваги до людської гідності», сказав він.
США – Опублікований звіт щодо переслідування християн у 2012 році. Міжнародна християнська благодійна організація «Open Doors» видала «Індекс переслідувань» (World Watch List), який містить список 50 країн, в яких найбільше переслідують за християн‑ ську віру. Перше місце одинадцятий рік поспіль посідає Північна Корея (у цій країні від 50 до 70 тисяч християн ув’язнені в трудових таборах). На другому місці – Саудівська Аравія (там відмова від ісламу і прийняття іншої релігії карається стратою). На третьому – Афганістан (незважаючи на міжнародні угоди про захист прав меншин, ця країна не визнає жодної християнської релігійної організації). Глава німецького відділення «Open Doors» Маркус Роде відзначив роль революцій у ісламських країнах, які призвели серед іншого й до погіршення становища християн.
Філіппіни, Маніла – Столицею країни пройшла півмільйонна католицька процесія на захист людського життя від зачаття до природної смерті. «Будьмо свідками святості життя», – закликав кардинал Луїс-Антоніо Тагл, що очолив богослужіння, з якого почалась молитовна хода. Під час проповіді єрарх згадав нещодавно ухвалений закон про так зване «репродуктивне здоров’я». Він із сумом констатував, що кошти, які можна було дати потребуючим, тепер використають для підтримки знарядь смерті.
Франція, Париж – Всесвітній союз жіночих католицьких організацій звернувся до світової громадськості із закликом забезпечити кожній людській істоті фундаментальні права, в тому числі й захист гідності особи від зачаття до природної смерті. У заяві йдеться про те, що «право на існування та забезпечення мінімальних життєвих стандартів включає право на життя, харчі, одяг, соціальні послуги та освіту». Католицькі жіночі організації борються за право на життя, яке «в багатьох країнах пояснюють так, ніби захист належить лише тому життю, яке вважається бажаним». Тож існує потреба на юридичному рівні забезпечити захист усім ненародженим дітям.
Хорватія, Загреб – Католицька Церква розпочала в країні масштабну інформаційну кампанію з приводу небезпеки ліберальних нововведень влади у галузі освіти. Як повідомив прес-секретаріат Загребської архиєпархії, Церква використовує своє право дбати про добро не лише власних вірних, а й кожної людини зокрема. Тому всіма можливими засобами інформуватиме громадськість про неприйняття нав’язуваних урядом соціалістів псевдоцінностей та ідеологій, які впроваджуються у систему виховання дітей під гаслами сексуального просвітництва. Йдеться про насильницьке введення хорватською владою додаткових модулів у шкільний предмет медичне виховання, які пропагують цінності, далекі від християнської моралі. «Зло накидається силою державного тоталітаризму, однодумства – це і є ліберальний фашизм. Можливість вибору не допускається, і все це в ім’я партійної демократії», – так охарактеризував стан речей у Хорватській державі загребський єпископ-помічник Валентин Позаіч.