Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Бразилія – Блаженніший Святослав здійснив душпастирський візит до цієї країни. Під час нього глава УГКЦ звершив чин інтронізації владики Мирона Мазура на очільника єпархії Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, увів на престол митрополита й архиєпископа Володимира Ковбича, зустрівся з вірянами УГКЦ та губернатором штату Парана. Предстоятель УГКЦ наголосив, що сьогодні, в такий важкий для України час, Українська Греко-Католицька Церква докладає всіх зусиль для єднання українців у світі задля виступу на підтримку їх історичної Батьківщини і досягнення широкої міжнародної солідарності з Україною.

Німеччина – Представники УГКЦ взяли участь у XVIII Міжнародному конгресі благодійного фонду «Реновабіс». Цьогорічна зустріч за участі понад 300 представників різних країн та конфесій відбулася під гаслом «Церква – медіа – суспільна думка». Учасники обговорювали питання, що стосувалися церковних ЗМІ, використання інтернет-блогів, журналістських стандартів у католицьких медіа, церковних медіа в конфліктних ситуаціях та нових шляхів медіакомунікації в Центральній та Східній Європі.

Румунія – Молодіжна делегація УГКЦ взяла участь у Міжнародному форумі Католицької акції. Близько 30 молодих людей і священиків з країн, що межують із Чорним морем, зустрілись, аби започаткувати співпрацю в церковному та суспільному середовищах. Інтерес організаторів і учасників був прикутий до української групи, якій було відведено втричі більше часу для офіційної презентації Церкви та країни. Учасники заходу зосередили свою увагу на питаннях формування ідентичності, піклування про спільне благо, навчання та відстоювання моральних цінностей.

США – Папа Франциск призначив отця Богдана Данила правлячим єпископом єпархії УГКЦ Святого Йосафата у Пармі. Отець Богдан народився в 1971 році у місті Гіжицко (Польща). Виріс у Перемишлі, де здобув початкову та середню освіту. В 1996 році у каплиці Стемфордської семінарії святого Василія Великого був рукопокладений у сан священика. З вересня 2005 року призначений ректором цієї семінарії. Отець Богдан Данило є секретарем Патріаршої комісії духовенства, членом робочої групи для впровадження стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом», директором Асоціації українських католиків у Америці та членом Ліги українських католиків Америки.

Ватикан– Папа Франциск заохотив віруючих дозволити Господу прямувати поруч із ними. Святіший Отець зазначив, що на своїй дорозі грішна людина не є самотньою: Бог її супроводить, бо Він є Богом, який прямує зі своїми дітьми аж до повноти часів. Бог іде поруч із праведними та грішними, поруч з усіма, аби дійти до остаточної зустрічі людини з Богом. «Бог великої історії є і в історії маленькій, бо хоче прямувати з кожною людиною!» – наголосив понтифік.

Ватикан – Перед Церквою стоїть великий виклик опановувати нові можливості проголошення Євангелія у соціальних мережах. Про це заявив архиєпископ Клаудіо Марія Челлі, глава Папської ради із засобів масової комунікації. Щоб дістатись до різних людей, зокрема тих, що живуть на «цифровому континенті», треба сприяти культурі зустрічі. Тому Церква через засоби масової комунікації повинна ставати ближчою до людей і перебувати поруч із ними, особливо тоді, коли вони відчувають труднощі та про‑ блеми, вважає ватиканський єрарх.

Ватикан – Сьогоднішня Європа потребує мігрантів. Про це заявив архиєпископ Сільвано Томазі, постійний спостерігач Апостольського Престолу при ООН та інших міжнародних організаціях. Дипломат зауважив, що нині Європа відчуває об’єктивну потребу в робочих руках для розвитку своєї економіки і політичного впливу. Демографічні дослідження свідчать, що до 2060 року чисельність працездатного європейського населення скоротиться до 10 відсотків, тобто приблизно на 50 мільйонів людей. Натомість мігрантів зараз вважають людьми другого сорту. На думку архиєпископа, вирішення проблем міграції має початися з прийняття багатими країнами міжнародних конвенцій щодо захисту мігрантів та їхніх родин.

Великобританія – Представники різних християнських спільнот провели молитву на знак солідарності з переслідуваними християнами на Близькому Сході. Після заходу учасники оприлюднили спільну заяву, в якій зазначено, що Близький Схід – місце народження християнства – стоїть на порозі великого і трагічного ризику втрати своєї ідентичності, спадщини та культури через діяльність ідеологічних груп екстремістів. Учасники домовились домагатись від уряду країни та міжнародної спільноти допомоги переслідуваним християнам.

Великобританія – З огляду на переслідування християн у Іраку принц Чарльз передав пожертву Халдейській Церкві. У своєму листі принц Уельський зазначив, що він шокований варварським переслідуванням християн з боку «Ісламської держави». Пожертва була складена через організацію «Допомога Церкві у потребі». Принц надіється, що ця пожертва допоможе подолати те, що він називає «диявольським злом».

Ірак – Глава Халдейської Католицької Церкви піддав гострій критиці іракський уряд і міжнародну спільноту за відмову подати дієву допомогу християнам, яких переслідують у країні. «120 тисяч християн вигнані зі своєї історичної батьківщини, тому що політичний іслам не хоче бачити їх там, і світ мовчить – або тому що схвалює це, або тому, що не здатний до дій», – сказав Патріарх Луїс Рафаель I Сако. З його слів, через бездіяльність влади донині християн викрадають у білий день, погрожують знищити їхні будинки, переслідують у різних школах та державних установах.

Італія – «Бути закваскою в світі», аби нести справжні християнські цінності в земні міста і будувати Місто Бога – ось місія, до якої покликані католицькі політики й парламентарі». Про це нагадав учасникам щорічної конференції Міжнародної мережі католицьких парламентаріїв держсекретар Ватикану П’єтро Паролін. Кардинал заохотив католицьких політиків і далі нести християнське свідчення в світі та захищати моральні істини природного права.

Італія – Єпископ Томазо Ґіреллі вимагає від мусульман-іммігрантів, які проживають в країні, засудити джихад проти християн. «Просимо сповідників ісламу, присутніх серед нас, показати себе людьми честі та публічно засудити переслідування і прояви жорстокості», – написав єпископ Томазо Ґіреллі в своєму листі на сторінках єпархіального тижневика і зазначив: якщо не відбудеться акту осуду, тоді вони повинні «мати відвагу залишити нашу землю, оскільки ніхто не хоче мати ворогів у домі».

Італія – Вийшла друком книга, що розповідає про нацистську різанину монахів-картузіанців. Відомий італійський журналіст і ватиканіст Луїджі Аккаттелі видав свою працю про маловідомий епізод Другої світової війни, а саме – вбивство нацистами з СС у вересні 1944 року дванадцяти монахів-картузіанців у Чертозі-ді-Фарнеті, що в італійській провінції Тоскана. За переховування євреїв були страчені дванадцять ченців та 32 особи, які переховувалися на той час у монастирі.

Китай – У серпні єпископ Тайюаня монсеньйор Мен відвідав парафії та базові церковні громади, вділивши Таїнство миропомазання понад тисячі молодих студентів. Ще 108 катехуменів, більшості з яких від п’яти до 16 років, прийняли Таїнство хрещення. Єпископ закликав віруючих, які прийняли Святі Тайни, жити християнським духом і стати оплотом Христа за допомоги сили і благодаті Святого Духа.

Ліберія – Вірус Ебола забрав життя десятьох осіб, які опікувалися хворими в шпиталі святого Йосифа. Три монахи та одна монахиня, а також шість представників медперсоналу віддали свої життя, подаючи допомогу недужим. Як відомо, у Західній Африці від вірусу Ебола з березня цього року померло понад 1400 людей.

Норвегія – Представники Церков та релігійних організацій України і Російської Федерації виступили за припинення насильства на Донбасі. Про це зазначено в комюніке, що стало результатом відвертого діалогу в ході засідань міжконфесійного круглого столу. «Ми глибоко сумуємо і молимося за всіх постраждалих під час конфлікту в Донецькій і Луганській областях як серед мирного населення, так і серед військових», – наголошується в підсумковому документі. Автори комюніке виступили на підтримку зусиль міжнародного співтовариства, спрямованих на припинення кровопролиття та встановлення миру в Україні».

Польща – Вулицями Варшави пройшов міжрелігійний марш солідарності з переслідуваними християнами. Учасники ходи несли в руках червоні квіти, які пізніше поклали в Саду Праведників. Представники різних релігійних спільнот – християни, юдеї, мусульмани, буддисти – молились за те, аби нині не бракувало справедливих людей саме там, де вони найбільш потрібні. Під час маршу благодійні фонди «Карітас» і «Допомога Церкві в потребі» провели збір коштів для допомоги жертвам переслідувань.

Польща – Польська спільнота «Іскра Божого Милосердя» ініціювала молитву на вулицях світу за переслідуваних християн на Близькому Сході та за мир в Україні. Учасники акції з різних країн на різних континентах одночасно молились вервицю до Божого Милосердя, випрошуючи в Бога ласки миру.

Російська Федерація – Відомого місіонера протодиякона Андрія Кураєва звільнили з Московської духовної семінарії. Причиною звільнення стало, на думку самого Кураєва, викриття ґей-лобі в Російські Православній Церкві. На сторінках свого блогу він опублікував низку матеріалів та свідчень, що доводять підозри про поширення гомосексуалізму серед єпископату РПЦ.

США – На передсмертному ложі було висвячено нового католицького диякона. Свячення отримав Вільям Кармон, сорокарічний семінарист, який протягом року боровся в стінах шпиталю зі страшною недугою – раком. Коли місцевий єпископ Девід Р. Чобі дізнався, якою складною є ситуація, то відвідав хворого, а відтак призначив дату свячень. «Священство за своєю природою багатолике… і в своєму центрі має Таїнство відкуплення, де присутні і смерть, і воскресіння Господа», – сказав Девід Р. Чобі. Вільяма Кармона висвятили 9 вересня, а наступного дня він помер.

США – Католицькі університети зобов’язали підтримувати аборти і контрацепцію. Такими є вимоги нової програми охорони здоров’я на території штату Індіана. «Аборт – це основна послуга охорони здоров’я», – написала Мішель Руїлед, директор департаменту охорони здоров’я в листі до працівників університетів і додала, що конституція штату забороняє дискримінацію жінок, які мають намір перервати вагітність. Відтак університети зобов’язані забезпечувати своїх студентів контрацептивами та абортивними препаратами.

Поділитися:

Популярні статті