Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Церква у світі

Лінц, Австрія – Діти українських іммігрантів розважали над життям Митрополита Андрея. Отець Віталій Микитин, душпастир громади УГКЦ в Зальцбурзі, та отець Юрій Коласа, протосинкел для католиків візантійського обряду в Австрії, організували літній катехитичний табір «Слідами Митрополита Андрея» для дітей з громад Зальцбурга та Лінца. Виховниця скаутської організації «Пласт» Тетяна Ірха і катехитка Української суботньої школи у Відні Катерина Бучко ознайомили дітей з дитинством та молодістю Митрополита Андрея та всією шляхетною родиною Шептицьких.

Великобританія – Владика Гліб взяв участь у молитві за депортованих на Сибір естонців, латишів і литовців. Щороку спільноти балтійських народів у Лондоні влаштовують екуменічну молитву пам’яті своїх депортованих земляків у часи радянської окупації. Владика Гліб порівняв трагічну долю балтійських народів із подібною історією українського народу і наголосив: «Коли згадуємо жертв нелюдської жорстокості,… живемо надією, яка допомагає нам стати кращими, віддавати своє життя за ближніх, не піддаючись лихові світу, але радше перемагаючи його нашою любов’ю, нашою надією, нашою вірою».

Мадрид, Іспанія – З офіційним пастирським візитом сюди прибув Блаженніший Святослав, глава УГКЦ. Під час візиту Патріарх провів ряд зустрічей з представниками української громади, посольства України в Іспанії, а також із представниками владних структур цієї країни. Предстоятель УГКЦ наголосив на важливості його відвідин не тільки в пасторальному плані, а й у зміцненні відносин між Католицькою Церквою Іспанії та УГКЦ і на великій потребі на весь світ заявити про важливість допомоги Україні.

Мадрид, Іспанія – Глава УГКЦ і ординарій Військового капеланства в Іспанії говорили про душпастирство в армії. У рамках офіційного пастирського візиту до цієї країни Блаженніший Святослав зустрівся з архиєпископом Хуаном дел Ріо Мантіном, ординарієм Військового капеланства в Іспанії. Під час зустрічі глава УГКЦ розповів про реалії військового капеланства в умовах війни в Україні, ознайомився з принципами функціонування такого душпастирства в Іспанії та обговорив шляхи співпраці і обміну досвідом.

Рим, Італія – Діти українських мігрантів проводили «Веселі канікули з Богом». Упродовж місяця при українському соборі святої Софії тривав літній християнський табір. За цей час діти мали нагоду вивчати основи християнської віри, українську мову та історію України, а також ознайомитися із постаттю Митрополита Андрея Шептицького. Діти українських іммігрантів щоденно молилися Божественну літургію, спілкувалися українською та проводили час в іграх і розвагах. Організатором заходу стало товариство «Свята Софія» у співпраці з фундацією «Мігрантес» Єпископської конференції Італії.

Німеччина – Глава УГКЦ подякував місцевим католикам за солідарність із Україною. Зокрема, за гостру заяву Єпископської конференції Німеччини щодо війни в Україні, яка мала великий суспільний резонанс. Разом із цим Блаженніший Святослав подякував німецькому «Карітасу», який дуже активно допомагає Україні, а однойменний український фонд став другою найбільшою благодійною організацією після міжнародного БФ «Червоний хрест», яка допомагає подолати спричинену війною гуманітарну кризу на сході України.

Польща – Відбувся душпастирський візит глави УГКЦ до цієї країни. Блаженніший Святослав провів ряд зустрічей з вірянами та клиром УГКЦ і представниками римо-католицького єпископату. Патріарх звернув увагу на важливість спільного пастирського послання про прощення і примирення від червня 2005 року та підтвердив готовність УГКЦ до діалогу і співпраці з польським єпископатом.

Люблін, Польща – Розпочалася акція гуманітарної допомоги «Разом з Україною». Її ініціатором є Фонд духовної культури пограниччя, який очолює настоятель української грекокатолицької парафії в Любліні отець Стефан Батрух. До листопада в цьому польському місті відбуватимуться різні збірки: продовольства, медикаментів, засобів гігієни, побутової хімії, одягу і грошей. Усю зібрану допомогу доправлять в Україну і передадуть переселенцям з Донбасу, які постраждали внаслідок бойових дій.

Польща – «Прагнемо разом дати відповідь експансії секуляризму та військовій агресії, яка йде зі Сходу», – заявили єпископи Польщі та України у спільному комунікаті за результатами зустрічі представників Католицької Церкви Польщі та України. «Ми прагнемо, аби справу в примиренні народів – польського і українського – було подовжено через конкретну співпрацю, взаємоповагу, розуміння і взаємну підтримку між представниками наших народів і Церков», – йдеться у документі.

США – Владика Венедикт мав зустріч із вірянами, які покинули Україну за останні 20 років. Єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ Венедикт Алексійчук відвідав парафію Пресвятої Богородиці, де живуть вірні, які виїхали із Західної України за останні 20 років і мешкають у околицях Атланти. По завершенні богослужіння українська спільнота склала слова вдячності єпископу за можливість єднання з матірною Церквою в Україні.

Тіхонь, Угорщина – Відбулися святкування з нагоди Дня рівноапостольного князя Володимира. Урочистості розпочалися в храмі Тіхонського абатства, монашого ордену бенедиктинців, з молебня до святого Володимира Великого. Моління про вів отець Дам’ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині. У своїй проповіді священик підкреслив роль святого Володимира для українського народу і королеви Угорщини Анастасії, внучки святого Володимира, для угорського народу. Після святкування учасники свята переїхали в місто Веленце, що на березі однойменного озера, де за сприяння угорського уряду відпочивають діти Героїв України. Для українських діточок прозвучали українські пісні та відбулися майстеркласи.

Париж, Франція – Спільнота катедри святого Володимира Великого приймала архиєпископа Парижа кардинала Андре Вен-Труа. Владика Борис Ґудзяк представив спільноту катедри і діяльність УГКЦ у Франції. Кардинал Вен-Труа виголосив проповідь, у якій звернувся до минулого й теперішнього України. «Як у середині 50-их ніхто не міг уявити падіння радянської системи, котра катувала і вбивала українців, так і сьогодні наша віра та надія нам підказує, що буде далі», – наголосив архиєпископ. Прага,

Чехія – Відбулася робоча зустріч секретарів і прес-секретарів єпископських конференцій Європи. Делегати з різних європейських країн дискутували про головні пасторальні виклики і завдання, що стоять перед Церквою в інформаційну добу. Владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ, розповів представникам єпископських структур Європи про жахливі наслідки війни в Україні і закликав докласти всіх зусиль до того, щоб «розбудити свідомість урядів європейських країн у підтримці України».

Швейцарія – Владика Богдан Дзюрах розповів про гібридну війну проти України та закликав протидіяти фальшивій пропаганді. Під час зустрічі з представниками швейцарського відділення благодійного фонду «Церква в потребі» владика Богдан ознайомив віруючих Швейцарії із суспільно-політичною ситуацією в Україні та роллю Церкви в контексті Революції Гідності та військової агресії проти Української держави, що триває на її східних теренах.

Ватикан – Відбулася офіційна презентація першої в історії Церкви екологічної енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato si («Будь прославлений»). Папа Франциск представив світові свою нову науку як посібник із «догляду за спільним домом, яким для нас є Земля». Той факт, що ця перша в історії Церкви екоенцикліка вийшла з-під пера саме Папи Франциска, вкотре підтверджує, що він справді дотримується обраної на початку свого понтифікату лінії та намагається йти по-новому, але стежками святого Франциска Ассизького.

Ватикан – У Святому Році Милосердя Папа Франциск проводитиме загальну аудієнцію і в суботу. У загальних аудієнціях, проказуванні молитви «Ангел Господній» та інших спеціальних аудієнціях із Папою Франциском уже взяли участь 15 мільйонів вірних. Аби задовольнити численні прохання, які надходять від них, було прийняте рішення про те, що один раз на місяць відбуватиметься надзвичайна загальна аудієнція в суботу.

Рим, Італія – «Ісламська держава» є інструментом у руках великих держав». На цьому наголосив апостольський вікарій із Алеппо, єпископ Джордж Абу Хазен, церковний голова всіх католиків латинського обряду в Сирії. На його переконання, великі країни і західні компанії створили та озброїли ISIS, не борються з нею, оскільки їм вигідно купувати дешеву нафту й археологічні знахідки.

Канада – Єпископи провінції Саскачеван звернулися до віруючих із застереженням у зв’язку з можливим схваленням законопроекту про евтаназію. У спеціальному пастирському посланні вони наголошують на трагічних наслідках цього законопроекту для найслабших членів суспільства – старих, смертельно хворих, інвалідів з фізичними та ментальними патологіями, а також для медичних працівників, які ризикують бути змушеними до дій супроти власної совісті.

Кенія – Католицькі єпископи цієї країни закликали до повного бойкоту планової вакцинації. Напередодні початку кампанії зі щеплення вони поставили під питання її безпечність, оскільки виробник препаратів не надав відповідної інформації, а уряд проігнорував вимоги провести додаткові тести. Заява єпископів з’явилася незабаром після того, як 30 дітей на заході Кенії виявилися паралізованими після щеплення від малярії. «У нас є апостольський і моральний обов’язок переконатися в тому, що кенійці отримують безпечну вакцину», – заявили єпископи.

Північна Корея – У концентраційних таборах перебувають від 50 до 70 тисяч християн. Такі дані подаються в звіті італійського відділення «Карітасу». В документі, зокрема, зазначено, що християни становлять найбільш переслідувану категорією віруючих у світі. Серед країн-лідерів ворожого ставлення до них залишаються Сирія, Сомалі, Ірак та Афганістан. Понад 100 мільйонів християн стали жертвами різних видів дискримінації з боку політичних режимів та релігійних спільнот. І все це відбувається при мовчанні міжнародного співтовариства.

Німеччина – Протестанти вибачаються за знищення ікон. У своїй спеціальній заяві Євангелистська Церква наголошує, що протестантська спільнота «сильно засуджує цю руйнівну практику» і просить вибачення за те, що їхні предки під час епохи Реформації майже п’ять століть тому знищили багато сакральних об’єктів переважно в Швейцарії, Англії та на півдні Німеччини.

США – «Це наслідок філософії споживацтва, якою сьогодні поневолені серця й уми багатьох людей», – такими словами кардинал Шон Патрік О’Меллі, архиєпископ Бостона і голова Комітету в справах діяльності на захист життя єпископату США, прокоментував оприлюднене відео, що показує, як високопоставлені представники мережі клінік Planned Parenthood обговорюють питання продажу органів абортованих дітей. На переконання кардинала, така ганебна практика повинна опинитися в центрі уваги всього суспільства

Поділитися:

Популярні статті