Австрія – В країні відзначили 70-ті роковини початку ліквідації УГКЦ сталінським режимом. Ординаріат для вірних візантійського обряду в Австрії та католицький богословський факультет Віденського університету в співпраці з фундацією наукових досліджень екуменічних відносин Pro Oriente організував низку заходів, присвячених 70-річчю початку трагічних подій – ліквідації УГКЦ сталінським режимом. У різних містах пройшли тематичні виставки, симпозіуми, зустрічі, під час яких учасники дізнались про досвід життя Церкви в підпіллі та служіння людям.
Ватикан – «Спілкуючись із Папою Франциском, ми розповіли йому про те, що Україна є жертвою агресії сусідньої держави», – заявив Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, під час прес-конференції для представників міжнародних видань, акредитованих при Апостольській Столиці. «Мовиться не про громадянську війну всередині нашої держави, а про пряму, хоч і незадекларовану війну проти українського народу», – сказав Патріарх, зазначивши, що Святіший Отець з великим співчуттям слухав про масштаби гуманітарної катастрофи і запевнив, що залишається пліч-о-пліч з українцями. Блаженніший наголосив: «Слова Єпископа Риму утвердили нас в тому, що наша Церква йде у правильному напрямку – бути поруч зі своєю паствою!»
Ватикан – Понтифік говорив із федеральним канцлером Німеччини про досягнення миру в Україні. Під час офіційної аудієнції Папа Франциск обговорив із Ангелою Меркель низку актуальних міжнародних питань, що стосуються боротьби з голодом та бідністю, здоров’я та охорони навколишнього середовища, захисту прав людини та релігійної свободи, а також ситуацію в Європі і питання досягнення мирного подолання конфлікту в Україні.
Італія, Рим – «Де є мій блокпост, на якому я перебуваю в цей непростий для України час? Яке моє на ньому завдання і яку місію я маю виконати?» – з таким запитанням глава УГКЦ звернувся до ректорату і студентів Папської колегії Покрови Пресвятої Богородиці, перебуваючи в Римі під час візиту Ad limina. Блаженніший Святослав подякував присутнім за їхнє служіння для УГКЦ: «Ви є знаком, що і нашому народові, і нашій Церкві належить майбутнє. Господь вас покликав сюди вчитися і молитися, бо ви – майбутнє нашого народу і нашої Церкви».
Італія, Рим – Виготовлена ювілейна медаль Патріарха Йосифа Сліпого. З нагоди 30-их роковин смерті видатного церковного діяча Патріарха Йосифа Сліпого випустили ювілейну медаль. Ініціатива її створення належить товариству «Свята Софія» в Римі, заснованому Патріархом Йосифом після його звільнення із сибірського заслання. «Ця медаль є неначе символом страждання і воскресіння нашої Церкви та її визначного провідника. Особливого змісту вона набуває в світлі сучасних подій, у яких досвідчуємо не лише страждання, а й знаки Божої присутності між нами», – пояснив отець Марко Семеген, президент товариства «Свята Софія».
Італія, Рим – Секретар Конгрегації Східних Церков молився з українською громадою. Владика Циріл Васіль відслужив архиєрейську божественну літургію в соборі Святої Софії. У своїй проповіді він звернувся до вірних із духовним словом, пояснюючи євангельський уривок про зцілення розслабленого, а після молитви висловив українській спільноті слова підтримки та солідарність «із українським народом, який переживає такі важкі часи випробування».
Португалія, Порто – Відбулася зустріч Генеральної асамблеї Європейського комітету католицької освіти. Представники 21 країни Європи, серед яких була присутня й голова Комісії у справах освіти та виховання УГКЦ сестра Христофора Буштин (СНДМ), обговорили виклики і труднощі, з якими зіштовхуються католицькі школи. Особливу увагу було присвячено темі розуміння інших культур та релігій, оскільки повага до них є важливим викликом мирного співжиття, який характеризує сучасний світ. Європейські колеги висловили солідарність і молитовну підтримку Україні з приводу страждання тих, що потерпають через військові дії на Донеччині та Луганщині.
США – У Вашингтоні, в будівлі Конгресу, відбувся круглий стіл на тему релігійних переслідувань на окупованих територіях України. Захід був організований завдяки підтримці християнської місії «Євразія» та організаторів постійного діючого круглого столу з міжнародної релігійної свободи. Керівник Інституту релігійної свободи навів численні факти цілеспрямованих переслідувань вірян з боку сепаратистів на сході України та в окупованому Криму. Зустріч завершилася прийняттям рекомендацій на адресу ООН, ОБСЄ, Конгресу США та Адміністрації президента Барака Обами. Учасники круглого столу закликали християн всього світу молитися за мир в Україні та підтримувати переслідуваних одновірців.
США, Флорида – Українські православні єпископи США і Канади звернулися до Вартоломія І щодо подолання церковного розколу в Україні. Під час зустрічі в місті Клірвотер владики обговорили політичні, економічні і духовні труднощі, які існують в Україні, на Близькому Сході та в інших країнах, де живуть українські православні християни за межами своєї історичної батьківщини. Єпископи висловили занепокоєння «з приводу триваючого церковного поділу в Україні у той час, коли нація перебуває під атакою», і закликали єрархів різних православних юрисдикцій в Україні «дійти до єдності та зцілення пораненого Тіла Христового – Церкви». Крім того, владики підготували звернення до Вселенського Патріарха Вартоломія І, в якому просять його допомогти у вирішенні цього конфлікту.
Угорщина – Делегація УГКЦ обговорила з єрархами країни стан душпастирської опіки українців і подальші перспективи розвитку громад у співпраці з місцевою Церквою. Робоча зустріч відбулася під час візиту представників пасторально-міграційного відділу УГКЦ до Угорщини. Тамтешні владики запевнили у своїй відкритості до співпраці та висловили занепокоєння щодо ситуації в Україні, кажучи, що всією своєю Церквою моляться і молитимуться далі в наміренні миру на теренах України.
Ватикан – «Світ намагається приховати переслідування християн!» – заявив Папа Франциск, звертаючись до вірних на площі святого Петра під час недільної молитви «Ангел Господній». Святіший Отець згадав замахи на християн в різних куточках світу: «Християн переслідують. Наші браття проливають кров тільки тому, що вони християни». Понтифік просив Господа про мир і запевнив присутніх у своїх молитвах за жертви гонінь та їхні родини.
Ватикан – Папа не має наміру скасовувати целібат для католицьких священиків. Про це сказав кардинал Оскар Родріґес Марадьяга, координатор Ради кардиналів у справах реформи Римської курії. На думку єрарха, «ті, що вважають, що Папа хоче змінити Євангеліє, помиляються». Йдеться не про те, щоби подобатись світу, виконувати всі його завдання, а про реалізацію Божого плану.
Індія – Скоєно жорстокий напад на черниць. 72-річну монахиню зґвалтували, а трьох її співсестер жорстоко побили. Всі четверо з тяжкими тілесними ушкодженнями перебувають у лікарні. Злочин було скоєно під час пограбування монастиря вісьмома чоловіками. Вістка про цю подію сколихнула місцеве населення, оскільки постраждалі провадили активну діяльність в місцевій школі. Шеф місцевої поліції назвав цей напад «зґвалтуванням місцевого суспільства». Містяни вийшли на вулиці в спонтанному марші солідарності із сестрами, вимагаючи від влади покарати винуватців.
Німеччина – «Поведінка Росії становить небезпеку для мирного порядку в Європі!» – таку заяву зробили єпископи країни під час засідання Німецької єпископської конференції. Особливу увагу було присвячено ситуації в Україні. У офіційному прес-релізі учасники конференції зазначили, що воєнні події на сході України призвели до погіршення економічної ситуації, тисяч смертей і мільйона біженців. Владики засудили анексію Криму як таку, що суперечить міжнародним правовим відносинам і наголосили на необхідності використання всіх засобів для припинення конфлікту.
Польща – Єпископат країни оголосив День молитви за мир в Україні. Під час чергового пленарного засідання конференції єпископату Польщі обговорювалась ситуація в Україні, а також можлива допомога потребуючим. «Схвильовані розвитком ситуації за нашим східним кордоном єпископи закликають молитися за наших братів українців і про допомогу для них. Пам’ятаємо, що коли ми боролися за свободу, Європа нам допомагала. Сьогодні, допомагаючи Україні, маємо нагоду хоча б частково віддати цей борг». Владики звернулись віруючих, закликавши їх до співпраці з українськими парафіями та визначивши п’яту неділю Великого посту як Загальнопольський день молитви за мир в Україні.
Сальвадор – Католицька Церква країни має намір визнати мучениками майже 500 осіб, яких убили під час громадянської війни в цій країні у 1980 – 1992 роках. У цій групі є як священики, богопосвячені особи, так і миряни, особливо катехити, які віддали життя за віру», – сказав митрополит Сан-Сальвадора архиєпископ Хосе-Луїс Ескобар Алас. Зараз триває збір свідчень щодо них. 23 травня відбудеться беатифікація архиєпископа Оскара Арнульфо Ромеро, якого застрелили 1980 року. Постулятор його процесу архиєпископ Вінченцо Палья сказав, що визнання Святим Престолом мучеництва архиєпископа Ромеро – важливий етап у визнанні мучеництва інших жертв громадянської війни.
Швейцарія, Женева – На Раді ООН з прав людини була представлена спільна декларація на захист християнських та інших громад Близького Сходу. Свої підписи під документом поставили представники більш ніж 50 держав. У ньому йдеться про те, що гострі конфлікти на Близькому Сході мають катастрофічні наслідки для всього населення цього регіону. Особливо страждають християни. Насильство, релігійна та етнічна ненависть, фундаменталістський радикалізм, екстремізм, нетерпимість ставлять під загрозу існування багатьох співтовариств, у тому числі й християнських. Автори декларації закликали уряди вжити заходів щодо вирішення цієї серйозної проблеми.
Японія – Католицька Церква країни відзначила 250-ліття виходу з підпілля, в якому християни перебували понад 200 років. Наприкінці XVI століття правителі країни почали гоніння на християн, повністю заборонивши сповідувати християнство. Попри переслідування католики зберегли вірність Христу, перебуваючи весь час у підпіллі. Після ослаблення заборони, коли в середині XIX століття влада дозволила збудувати католицький храм, у містечку Оуре, що поблизу Нагасакі, європейські місіонери були вражені, коли до них прийшли місцеві селяни і попросили дати їм змогу вклонитися Христові та Діві Марії. Це сталося 17 березня 1865 року