Ватикан – «Україна стала драматичним театром бойових дій», – про це заявив Папа Франциск. «Сподіваюся, що через діалог зусилля, спрямовані на припинення воєнних дій, будуть консолідовані і що зацікавлені сторони стануть якнайшвидше в дусі поваги до міжнародного права на шлях взаємної довіри та братерського примирення, щоби покласти край теперішній кризі», – сказав понтифік.
Ватикан – «Багатодітні сім’ї є цінним скарбом суспільства!» – на цьому наголосив Папа Франциск під час зустрічі з багатодітними родинами. «У світі, часто позначеному егоїзмом, багатодітна сім’я є школою солідарності та взаємоподілу», – зауважив Святіший Отець і зазначив, що діти, які є плодом дерева сім’ї, будуть добрими плодами, якщо дерево це матиме добре коріння, яким є дідусі й бабусі, та здоровий стовбур, яким є батьки. Подібно увесь людський рід є немовби лісом, де добрі дерева родять солідарність, спільність, довір’я, підтримку, надійність, щасливу поміркованість і дружбу.
Ватикан – «Єдність християн не буде плодом вишуканих дискусій, а результатом взаємного пізнання під проводом Святого Духа», – сказав Вселенський Архиєрей з нагоди завершення Тижня молитов за єдність християн. Щоби змогти виконати це завдання, потрібно уникати як замкненості у власній ексклюзивності, так і спроб накидати одноманітність. «Спільне заангажування у звіщення Євангелія дає змогу подолати будь-які форми прозелітизму і спроби суперництва. Всі ми перебуваємо на служінні одному й тому ж Євангелію!» – наголосив Папа Франциск.
Ватикан – «У центрі діяльності Церкви – людська особа», – зазначив єпископ Риму на зустрічі з учасниками конференції «Сопричастя Церкви: пам’ять і надія для Гаїті у п’яту річницю після землетрусу». Глава Католицької Церкви висловив своє признання єпископам Гаїті та всім інституціям, які різними способами поспішили на допомогу народові, що постраждав від руйнівного стихійного лиха. І додав: «…через допомогу ми показали, що Церква – це велике тіло, в якому різні члени дбають один про одного. І в цій спільності, натхненій Святим Духом, знаходимо глибокі причини нашого служіння милосердної любові».
Італія, Рим – «Найбільший доказ любові до свого народу – це йти на захист своєї Батьківщини, назустріч смерті!» – на цьому наголосив Апостольський візитатор для українців греко-католиків Італії та Іспанії владика Діонісій Ляхович під час молитовних заходів з нагоди Дня Соборності України. Преосвященний владика побажав усім присутнім, щоби пролита кров наших співвітчизників ще міцніше скріпила єдність нашої держави і «щоб ми ще більше відчули себе як народ єдиний».
Італія, Рим – Понад дві тисячі українців з різних куточків Італії здійснили спільне різдвяне паломництво до папської базиліки Санта Марія Маджоре – однієї з чотирьох головних папських базилік Риму. Спільну молитву очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії, у співслужінні владики Іринея Білика, каноніка папської базиліки Санта Марія Маджоре. Вірні УГКЦ молились за мир в Україні та за Боже благословення для українського народу.
Італія, Рим – У соборі святої Софії, головній українській святині за кордоном, відбулося представлення нового ректора собору отця Марка Семегена. Божественну літургію з цієї нагоди очолив владика Діонісій Ляхович, Апостольський візитатор для українців греко-католиків в Італії та Іспанії. Пояснюючи притчу з Євангелія про запрошення на святковий бенкет, владика Діонісій побажав отцеві Марку «бути чуйним на Божий поклик і щоб ніякі турботи цього світу не перешкоджали йому завжди відповідати на Боже запрошення».
Італія, Рим – Тут вшанували пам’ять матері Клавдії Федаш, архимандрині Чину святого Василія Великого (1963 – 1971 рр. ), похованої в крипті собору святої Софії. Мати Клавдія була близькою співпрацівницею Патріарха Йосифа Сліпого та з його ініціативи брала участь у Другому Ватиканському Соборі від УГКЦ. Саме про її участь написав у своїй книзі «Матері Собору. Двадцять три жінки на Другому Ватиканському Соборі» відомий італійський богослов та історик Адріано Валеріо. Поминальні богослужіння з цієї нагоди очолив отець Марко Семеген, настоятель собору.
США – Північна Корея, Ірак і Сомалі – три країни світу, які нині є найнебезпечнішими для християн. Про це йдеться в новому щорічному звіті Міжнародної організації допомоги переслідуваним християнам Open Doors. У звіті спостерігається загальна тенденція збільшення кількості випадків переслідування християн у світі, зокрема в країнах, де ще торік це не мало великого розмаху. Мовиться про країни Азії, Латинської Америки та Центральної Африки. Згідно з оцінками згаданої організації, за останній рік за віру віддали життя 4,5 тисячі християн, понад тисячу храмів зазнали атак.
США – До Великодня світ побачить новий серіал про діяння апостолів. Про це повідомили творці серіалу «Біблія» Марк Барнетт і Рома Дауні. Новий серіал «Від Різдва Христового» присвятили історії становлення Церкви. В празник Христового Воскресіння відбудеться його прем’єра. Автори «Від Різдва Христового» переконані, що суспільство має величезну потребу в історіях про віру, і сподіваються, що серіал задовольнить її.
Канада, Вінніпег – Відбувся щорічний масштабний Фестиваль колядок. Мелодії традиційних колядок, щедрівок та різдвяних народних пісень у виконанні українських хорових колективів лунали під склепінням українського католицького катедрального собору святих Володимира і Ольги. Вінніпезький Фестиваль колядок був заснований Волтером Климком більш ніж двадцять років тому. Він мріяв колядою об’єднати українські громади, щоб вони ділилися зі світом багатою спадщиною різдвяної музики.
Бразилія – Вірні УГКЦ отримали Катехизм «Христос – наша Пасха» португальською. В представленні Катехизму брала участь сестра Луїза Цюпа, СНДМ, заступник голови Патріаршої катехитичної комісії, яка зазначила, що це перший переклад Катехизму «Христос – наша Пасха», який Церква подарувала вірним. Сестра Луїза заохотила катехитів до ретельного вивчення та засвоєння Катехизму: «Це наш і для нас Катехизм. Хай це допоможе нам у пізнанні нашої віри і християнської східної традиції та скріпить нас у єдності з усією Церквою».
Німеччина – «Аушвіц для всього світу є синонімом катастрофи». Про це йдеться в спільній декларації Німецької єпископської конференції та Ради Євангелічної Церкви. У спільній декларації єпископи підкреслюють символічне значення концтабору Освенцім як уособлення людського зла. «Сьогодні, ‒ заявляють автори декларації, ‒ дотримання прав людини і протистояння будьяким нелюдським, ксенофобським і націоналістським рухам є питанням вірності і даниною пам’яті стосовно в’язнів концтабору і нас самих».
Російська Федерація – Московський патріарх Кирил звинуватив західну цивілізацію у відмові від моральних цінностей та натякнув на те, що Захід іде шляхом нацистської Німеччини. Таку заяву він зробив, виступаючи в Державній думі РФ, і висловив занепокоєння долею християн Близького Сходу, але жодним словом не обмовився про конфлікт в Україні. Натомість похвалив російське «казачєство», вимагаючи для нього державної підтримки. Як відомо, представники цієї організації активно беруть участь у війні на сході України.
Польща, Холм – Вшанували пам’ять пратулинських мучеників. Поминальне богослужіння очолив отець Стефан Батрух, настоятель парафії УГКЦ Любліна і Холма. У своєму слові він наголосив: «Пратулинські мученики в молодому віці знайшли в собі сили духу, аби виразити думку, котра була не згідна з офіційно нав’язаною царською владою. Сьогодні молоді люди в Україні гинули і гинуть за право бути собою, за право самоствердження. Тому попри надію на те, що історія буде вчителькою життя, бачимо, що досі втілюються ті ж самі сценарії і повторюються ті ж самі помилки!»
Франція, Париж – Вулицями столиці пройшов 10 щорічний Марш за життя. В ньому взяло участь понад 45 тисяч французів. Це більше, ніж торік, і, як зазначають організатори ходи, їх кількість впродовж останніх 10 років постійно збільшується, що свідчить про пробудження совісті Франції. Цьогорічний Марш за життя був і протестом проти проекту уряду щодо легалізації евтаназії. «Любити означає не вбивати», «Після немовлят дійшла черга до найстарших?» – ось лише деякі лозунги, які можна було бачити на вулицях Парижа.
Франція – Владика Борис Ґудзяк став кавалером ордену Почесного легіону. «Серед 691 нового члена ордену Почесного легіону (…) є ім’я єпископа єпархії святого рівноапостольного князя Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії Бориса Ґудзяка», – йдеться у офіційному повідомленні Католицької Церкви країни. Приналежність до ордену є найвищою нагородою, знаком пошани та офіційного визнання особливих заслуг у Франції.
Малайзія – Католикам країни суд заборонив використовувати слово «Аллах» у католицьких текстах. «Рішення суду є загрозою для релігійної свободи в Малайзії», – вважає ординарій Куала-Лумпура, столиці цієї країни. Архиєпископ Джуліан Леов Бенг Кім зазначив, що слово «Аллах» є важливим для двох третин католиків у Малайзії, які послуговуються ним у місцевій мові. «Ми сподіваємося, що це рішення обмежиться тільки використанням слова в друкованих текстах», – сказав прелат.
Нігерія – Єпископат країни тимчасово зупиняє діяльність Католицької Церкви на території Нігерії. Мовиться про благодійну діяльність, а також медичні центри, парафії і школи. У відповідній заяві сказано, що таке рішення стало наслідком «розграбування церков та інфраструктури установ, осквернення місць пошанування». Протестуючи проти карикатур у французькому журналі Charlie Hebdo, місцеві ісламісти влаштували погроми католицьких установ та знищили 45 храмів. Як відомо, тільки за минулий рік вони вбили 9 тисяч нігерійців, а 1,5 мільйона стали біженцями.
Чилі – Пропагандисти абортів не можуть повірити в наслідки їх заборони. Згідно з результатами дослідження, проведеного науковцями з MELISA Institute, від часу заборони абортів у Чилі спостерігається не лише покращення стану здоров’я жінок, але й різке зменшення кількості тих, що роблять спроби нелегального переривання вагітності. З 1989 року, коли в цій країні були заборонені аборти, показник смертності серед матерів знизився із 41,3 до 12,7 на 100 тисяч жінок, що становить майже 69,2%. Цей показник ставить Чилі на друге місце щодо найнижчого рівня смертності породіль серед країн Північної і Південної Америки.