Польща – Радикали напали на церковну процесію під українськими прапорами. 26 червня у Перемишлі під час процесії греко-католиків і православних радикально налаштовані молодики влаштували провокації. Поліції довелося розбороняти близько 20 осіб, які напали на учасників ходи, що несли синьо-жовті прапори. Після панахиди за українськими героями процесія рушила на місцевий військовий цвинтар, проте дорогою її зустріли люди, які тримали в руках плакати на кшталт «Бандерівці та їхні прихильники – геть з Польщі! » і вигукували неприємні гасла про Волинську трагедію. На одного з очільників процесії накинулись і порвали сорочку через те, що його вишиванка була червоно-чорного кольору. З приводу нападу на молитовну ходу в Перемишлі глава УГКЦ звернувся із офіційною заявою, в якій різко засудив дії нападників. «Ми рішуче засуджуємо такі прояви крайнього націоналізму. Така поведінка не сумісна з честю, гідністю і покликанням європейського, а тим більше християнського народу. Такі дії руйнують спільний європейський простір, стають причинами для розпалювання ненависті й незгоди, а тому створюють перешкоди для будування нашого спільного майбутнього. Ми певні, що культурне, інтелектуальне середовище польського народу, як і церковні діячі, також рішуче засуджують подібні вчинки. Ми й надалі будемо разом діяти в дусі польсько-українського примирення, яке спільно започаткували вже багато років тому. Висловлюємо вдячність польським правоохоронцям, які своїми професійними діями не дозволили ситуації вийти з-під контролю, і процесія дійшла до своєї мети – молитва на кладовищі все ж відбулася», – йдеться у заяві Патріарха Святослава.
Франція – Владика Борис Ґудзяк: «Наше життя можливо так само змінити, як колись князь Володимир Великий змінив своє». Ці слова читаємо в листі очільника єпархії святого Володимира Великого в Парижі для Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембургу та Швейцарії з нагоди свята святого рівноапостольного князя Володимира. Крім того, владика зазначив, що ми не маємо щоденника Володимира і достатньо джерел, щоб чітко відчитати, зрозуміти, що він переживав тисячу років тому, як саме відбулося його особисте навернення, «однак знаємо, що рішення князя Володимира стало знаменним, воно змінило хід історії і стало передумовою нашої віри. Ми є дітьми Володимира і його Хрещення. Наша віра, наша культура, наша мова, наша молитва, розуміння біблійної історії та історії взагалі, міра часу, наші традиції – вся наша тотожність пов’язана з епохальним рішенням Володимира стати християнином. Ми не знаємо, як думав Володимир, але ми маємо у своїй історичній пам’яті факт радикальної зміни в житті людини, яка прийняла Хрещення і повірила в Ісуса Христа. І це рішення, ця віра і ця зміна впливають на наше життя досі», – вважає єпископ.
Канада – В греко-католицькій парафії Россбірна, що в Манітобі, відбулися «Веселі канікули з Богом». Табір працював з 1 по 6 серпня під духовною опікою місцевого пароха отця Михайла та добродійки Ірини Хоміцьких. Участь у ньому взяли 45 дітей із греко-католицьких, римо-католицьких і православних родин. Із дітьми працювали 12 волонтерів. Під час «Веселих канікул з Богом» діти не лише відпочивали та веселились, а й слухали уроки катехизації, готувалися до Першого Святого причастя, брали участь у Святих літургіях, приступили до Святих тайн Сповіді та Євхаристії. Програма табору була насичена, цікава та повчальна. Кожен день починався з літургії і проповіді, опісля відбувалися ігри, танці, розмаїті банси, а відтак були уроки катехизації, дитячий крафт і обід. По обіді на дітей чекали ігри в командах, де вони вчилися бути дружніми, справедливими і чесними.
США – 16 серпня на 75-ому році життя, 50-ому священства та 14-ому єпископського служіння упокоївся в Бозі владика Річард Семінак, єпарх Чиказької єпархії святого Миколая УГКЦ в США. Владика Річард-Стефан Семінак народився 3 березня 1942 року у Філадельфії (штат Пенсильванія). Після закінчення початкової школи продовжував навчання у гімназії, де вирішив стати священиком. У 1958 році був зарахований до Стемфордської малої духовної семінарії святого Василія, що в Коннектикуті. Богословську освіту здобув у Вищій духовній семінарії святого Йосафата у Вашингтоні, одержавши ступінь магістра богослов’я. 25 травня 1967 року був висвячений на священика. У 1968 і 1969 роках навчався у Римі, де здобув ступінь бакалавра Східного канонічного права. В 1969-ому повернувся до Сполучених Штатів Америки для душпастирської праці. Впродовж наступних років і донедавна здійснював служіння в різних парафіях. Виконував інші додаткові обов’язки на єпархіальному рівні: був єпархіальним директором катехитичної комісії та комісії екзаменаторів для молодшого духовенства, членом Ради комітету пенсійного фонду для священиків, єпархіальним консультором, протопресвітером Південного деканату, регіональним духівником Союзу українських католиків. А 25 березня 2003 року Святіший Отець Іван Павло ІІ номінував отця Річарда єпископом української католицької єпархії святого Миколая в Чикаго.
Туреччина – Патріарх Вартоломій подякував главі УГКЦ за підтримку Всеправославного Собору на Криті. Константинопольський Патріарх висловив цю подяку в своєму листі до Блаженнішого Святослава. «Ми раді можливості спілкуватися з Вами, щоб висловити нашу щиру подяку за Вашого листа з братніми побажаннями для Святого і Великого Собору, який – з благодаттю Святого Духа і синергією наших братів предстоятелів та єрархів помісних Православних Церков з усього світу – нарешті був скликаний 19 червня і успішно завершився 26 червня 2016 року в Православній академії Криту», – написав Вселенський Патріарх і запевнив про свою молитву за стабільність і мир в Україні. Нагадаємо, що в травні 2016 року глава УГКЦ написав листа до Константинопольського Патріарха, в якому висловив свою підтримку Собору на Криті.
США – У Філадельфії провели християнський табір для дітей українських емігрантів. З 15 по 19 серпня у Філадельфії тривав християнський табір «Вишиванка для Ісуса», який спільно зорганізували сестри Чину святого Василія Великого та Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» (ТСС А), США. У заході, що відбувся в Духовному центрі сестер-василіянок Провінції Христа Чоловіколюбця у Дженкінтауні, взяли участь діти віком від 6 до 12 років. Тематику організатори опрацювали з думкою про Рік Божого милосердя та Світові дні молоді, які 25 – 31 липня відбувалися в Кракові за участі Святішого Отця Папи Франциска. Програма табору була створена з метою поєднання духовної та культурної спадщини українського народу. В рамках Року Божого милосердя діти «вишивали» головні чесноти милосердя: любов, прощення, співчуття, жертовність і справедливість – усе під час катехитичних занять, співу, уроків прикладного мистецтва, вишивання, а також ігор. Богослужіння для учасників табору звершував капелан сестер-василіянок отець Петро Васло. Це перша спільна ініціатива ТСС А і сестер ЧСВВ у царині духовного виховання молодого покоління українців «у розсіянні сущих». Загалом у таборі взяли участь 20 дітей із різних куточків штату Пенсильванія.
Польща – «Навчімося витягувати з минулого добру пам’ять, яка будує і дає надію», – глава УГКЦ. 19 серпня, в день Преображення ГНІХ, предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну літургію в храмі Преображення Господнього (УГКЦ), що в місті Ярослав (Польща). Цього дня виповнилося 20-річчя коронації чудотворної ікони Ярославської Богородиці «Милосердя двері». «Можливо, як ті учні Христа, що вдивлялися у Його обличчя на Таворській горі, що сяяло сильніше сонця, так і ми сьогодні вдивляємося в обличчя Божого милосердя, яке сяє тут з ікони Богородиці. Двадцять років тому ця ікона була коронована коронами, котрі поблагословив святий Папа Іван Павло II. Тепер Папа Франциск її прославив у Рік Божого милосердя на весь світ», – сказав Блаженніший Святослав під час проповіді та пригадав той момент, коли ми одержали звістку, що понтифік хоче саме цією іконою відкрити Ювілейний рік Божого милосердя у Вселенській Церкві. «Ми так само не розуміли до кінця всього, що діється, як і учні Христа на горі Тавор. Бо сталося так, що з найвищої катедри християнського світу ця ікона промовила про біль українського народу. В ній ми бачимо упокорення і світло воскресіння, яке Христос виявляє через Тіло Церкви в сучасному світі», – сказав предстоятель УГКЦ. Блаженніший Святослав також наголосив на тому, що УГКЦ на рідних землях і поселеннях молиться про милосердя для українського народу та всього світу: «Нехай Марія збере воєдино всі наші молитви, допоможе всім нам, українцям і полякам, будувати майбутнє разом. Ми, два братні народи, вдивляємося в минуле та часто витягуємо з нього негативну пам’ять. Однак навчімося витягувати з минулого добру пам’ять, яка будує і дає надію, перемінюючи світ силою Божого милосердя. Уміймо прощати і просити прощення, тоді Бог зробить нас здатними прийняти Його милосердя!»
США – Відбулося перше паломництво до храму Успіння Пресвятої Богородиці (УГКЦ), зведеному в зруйнованому американському місті Централія. Темою паломництва стало гасло «Благаючи Божого милосердя, молімося до Покрови Божої Матері!». Після душпастирського візиту глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з благословення митрополита Стефана Сороки, архиєпископа української католицької архиєпархії Філадельфії, ця святиня проголошена місцем паломництва. Централія (англ. Centralia) – містечко, розташоване в штаті Пенсильванія. Через підземну пожежу, яка розпочалась у 1962 році, чисельність його жителів зменшилася з однієї тисячі (1981 р. ) до 12 осіб (2005 р. ), а з 2007 року там постійно проживає 9 осіб. Централія тепер вважається найменш густонаселеним містом штату. В ній майже не залишилося заселених будинків. Більшість із них знесли, і тепер ця місцевість виглядає як луг із кількома прокладеними через нього вулицями. Єдиний храм, що залишився в місті, – церква Успіння Пресвятої Діви Марії, в якій щотижня звершують богослужіння.